Video Yukledım Nıhayet:)

BABACONDA

DiScOvErY
Kullanıcı
aklıma takılan bir diğer husus ise buranın likya bölgesi olması. likya tapınakları bu özellik ve yapıda ve küçüklükte değiller. eğer ki burası bir tapınaksa ciddi anlamda büyük bir kaya tapınağın tuz buz edilmiş hali olması gerekir ki yerde o kadar malzeme yok. ayrıca yaşayan uygarlık hititlerin bir kolu . hitit kültüründe de bu tarz bir tapınak anlayısı yok. ayrıca düzenli kaya parçaları olmasıda gerekir diye düşündüm. aklıma gelen bir diğer konu şaman tapınakları. ama onunla da yapı bakımından hiçbir benzerliği yok. buranın 20-25 km etrafında tespit edilmis ve çıkarılmıs mezar alanları var. onlarda yamaçlarda kayalarda . 3 4 gunumu ayırıp iyi bir arastırma yapacağım. bakalım neler olacak :)))
aklina bişey takilmasin kardesim en iyi en guzelini ufakli buyuklu acik hava tapinak işi likyalilardan sorulur madem o bolgedesin myra tlos Andriake bolgesini gez yuzlerce boyle acik hava tapinma yerleri bulursun likyalilar tam olarak hitit denilemez yunan desek daha dogru olur cok karişik toplumlardi surekli savas halindeydiler tabiri caizse bi rahat yuzu gormediler garipler :) bolgede pek bişey kalacagini sanmiyorum ancak cok derinler cunku donemin 2 yer alti soyucularida oradaydi bunlar iskender ve persler.
yani olaya şu şekilde bak senin dinine mensup olmayanlar ulkeni zaptediyor ve ibadetini kisitliyor ne yaparsin daglara kacar orda inandiğin gibi yasar ve ibadetini yaparsin. dağin başinada buyuk gorkemli tapinak yapamayacagina gore uygun kayalari bulup oyar sunum ve tapinmani yaparsin.

mguleryuz

Kullanıcı
yaşantı yerleri varsa tavsiyem eski ev odaları temizlersen sana ekmek verir likya mezarlarının birçoğu talan edildi sayılı mezar kalmış oda ansızın denk gelirse bulabilirsin başka türlü zor yada kapalı mezarsa çubuk sistemiyle bulursun veya gpr yada resitivity sistemiyle

ateduman

Kullanıcı
aklina bişey takilmasin kardesim en iyi en guzelini ufakli buyuklu acik hava tapinak işi likyalilardan sorulur madem o bolgedesin myra tlos Andriake bolgesini gez yuzlerce boyle acik hava tapinma yerleri bulursun likyalilar tam olarak hitit denilemez yunan desek daha dogru olur cok karişik toplumlardi surekli savas halindeydiler tabiri caizse bi rahat yuzu gormediler garipler :) bolgede pek bişey kalacagini sanmiyorum ancak cok derinler cunku donemin 2 yer alti soyucularida oradaydi bunlar iskender ve persler.
yani olaya şu şekilde bak senin dinine mensup olmayanlar ulkeni zaptediyor ve ibadetini kisitliyor ne yaparsin daglara kacar orda inandiğin gibi yasar ve ibadetini yaparsin. dağin başinada buyuk gorkemli tapinak yapamayacagina gore uygun kayalari bulup oyar sunum ve tapinmani yaparsin.
eyvllah üstad konu anlaşılmıstır. sagolasın detayların için. dedğin gibi olma ihtimali yüksek. o zaman hobi amaçlı devam arastırmalara baska mekan ve zamanlarda. kolay gelsin