Viking Hazinesi Buldu

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
İskoçya'nın Dumfries and Galloway bölgesinde Derek McLennan isimli bir hazine avcısı, 10'uncu yüzyıldan kalma "nadir" eserlerden oluşan bir hazine buldu.

Vikinglere ait eserler arasında gümüş bilezik ve broşlar, bir altın küpe, mineli bir haç ve kuş şeklindeki altın bir rozetin bulunduğu belirtiliyor. Derek McLennan'a 1,98 milyon Sterlinlik (yaklaşık 9 milyon Türk Lirası) ödül verilmesine karar verildi.
--9126193.Jpeg

--9126195.Jpeg

--9126197.Jpeg

--9126199.Jpeg

--9126201.Jpeg

david07

Kullanıcı
Viking deyince aklıma hep kanlı savaşlar gelir. Acaba bunlar hangi kanlı savaşlardan kalma

blutx

Kullanıcı
Devletten kaçak köçek aramayla hiçbirşey bulunamaz ustalar malesef kendimizi kandırız ancak.Devlet diyorki toprak altındaki herşey benim almak satmak yasak benden izinsiz kazı yapmak ve aramak yasak.

david07

Kullanıcı
Devletten kaçak köçek aramayla hiçbirşey bulunamaz ustalar malesef kendimizi kandırız ancak.Devlet diyorki toprak altındaki herşey benim almak satmak yasak benden izinsiz "Yasak Kelime" yapmak ve aramak yasak.
Bu yazıyı kaçak işi desteklemek için yazmıyorum yanlış anlaşılmasın. Bende tarihi eserlerin ülkemizde kalmasını isteyen ve el altindan satilipyurtdışına kaçırılmasına karsi olan biriyim. Lakin ülkemizde yüzlerce mezar kaçak olaeak açılmış olup bunlar hep yurtdışına kaçırılmış hatta etrafımızda illaki vsrdir. Aha bu dükkanın bu mağazanın sahibi gömü bulmuşturda zengin olmuştur vs. Diye söylentiler. Fakat buluman şeylerin devlete verilip komisyon alınmasını her zaMan isterim lakin bunu yapan kişi sayısı 5 parmağı geçmez