Volcan Eskiyası ve Tanri Dagi Efsanesi | Sayfa 5 | Define işaretleri ve anlamları

Volcan Eskiyası ve Tanri Dagi Efsanesi

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Doğrudur videoları çeken arkadaş anlamaz nereye nasıl bakacağını .çubuk işinden anlamam anlayanda etrafımda yok maalesef. Cihaz meselesi benim bölgeye gitmem gerek. Şuan bende sizin gibi gözlem yapıyorum sadece.
Bende sizlere danışıyorum gitmeye değer mi diye. Yeni video ve resimler paylaşacağım müsait bi zamanda. Buradan devam mı edelim yoksa başlık acalımmı ustam. Teskkür ederim
Burdadan devam edebiliriz. Siz istenilen noktaları görselleyin. Bitki örtüsünü asla hafife alıp atlamayın. Çevredeki bitki örtüsünü kesinlikle görmek istiyorum. Selametle. 🤚

balkaya34

Kullanıcı
Burdadan devam edebiliriz. Siz istenilen noktaları görselleyin. Bitki örtüsünü asla hafife alıp atlamayın. Çevredeki bitki örtüsünü kesinlikle görmek istiyorum. Selametle. 🤚
Selam @Roni usdam , @dadaş25 usdadımimdan özür dileyerek , yine bu konuyla ilgili bir sorum olacak,
Bahsettihiniz bu dikme kaya yolun üstünde olsa, Yolin alttarafındada kayalik olsa ,ki burdan degirmene ancak yaya inilir halde olsa ,Ve bu dikme kayanin yakin karsisinda ve yolun hemen altında Kayalığın kuzey.batiya bakan yüzeyinde ÖZEL SERME ,kül yığını olabilirmi , Zaten belgelerin teyid dilmesi Ancak resimle olur, yoksa internette cok belge var, Belgelerinde internette yayinlanması bu zamanın teknolojik durumundanda bu belgeler bir bir bulunur,ve faydalı olur, SAYGILAR,

balkaya34

Kullanıcı
AMBAR KAYA ,, sol.başdaki resim 50 cm çapında içme suyu kuyusu , Kaplumba belki düşer o kadar dar ,Ve orda bir çift küçük Tümülüs var , 2 nci resim Ambar kayaya çıkmak.için yapılan basamağın altındaki boşluk , 3 ncu resim ,At Ések ,Katır veya kurbanlık.baglamak.icin Halka 4 ncü bu AMBAR kayanın nöbet ci yeri ,
Sinekli magra diye bahsettigi yerdeki ayrintida ,AMABAR kayadan bahsetmiş, Aynen jire bir uyar ve zaten burasıdır, Ancak.bir hata var, oda ambar kaya ile Turbe tepeyi yakin gibi yazmislar ,Oysa VEZIR tepenin kuzey bati ucunda Türbe tepe, Güney dogu ucunda AMBAR KAYA ,arkadaşalar kafamiz karışıyor bazan yönleri tam yazamaya biliriz , Hos görün lütfen,
BIRDE sinekli magradan bahseder burda zaten konuda sinekli magra ,
Bu magra karahasan koprusunun usd tarafindaki dagin yuzeyinden girisli , ama kapalı , Suyu ayakda icilen cesme ve halkali.kaya, Slni kesikkaya , Bu konuyu okursaniz magranin kapisinu anlayabilirsinuz ,Ikinci yol.dddigi yol.magranin icinden Giden bu yolu bizzat DAGARCIK DEGIRMENI nin oldugu yere 25 veya 30.metre usdunden kendi halinde değindiğini biliyorum.ve buranin cok az bir usd nojdasina girdim.cok.genis ve ic kismida yuksek.bir magra ,Bunun usdu tekrara kapatıldı, Sinekli.magranin ucu.ile turbe tepenin arası 5 kilo metre kadar mesafeli, Yani bjnlari hep bir bir isbat ederim, Saygilar

balkaya34

Kullanıcı
@Kader25 usdam selamlar, Hatirlarsaniz ben size , Çubuklar bakraçli kızın hemen yanida 11 basamak var gibi isaret veriyor dedim , İşde bu konudaki ,, 6 NCİ isaret dedigi isaretdeki kiz bu kiz ve anlattigi olayda budur, Yani orda basamakdan bahsediyor Ama şuan kapalı,, Üstünü temizlersek ortaya çıkar,,

Son düzenleme:

balkaya34

Kullanıcı
9-10-11 nolu işaretler,, Kumpanya birlik degirmenidir,

Son düzenleme:

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Selam @Roni usdam , @dadaş25 usdadımimdan özür dileyerek , yine bu konuyla ilgili bir sorum olacak,
Bahsettihiniz bu dikme kaya yolun üstünde olsa, Yolin alttarafındada kayalik olsa ,ki burdan degirmene ancak yaya inilir halde olsa ,Ve bu dikme kayanin yakin karsisinda ve yolun hemen altında Kayalığın kuzey.batiya bakan yüzeyinde ÖZEL SERME ,kül yığını olabilirmi , Zaten belgelerin teyid dilmesi Ancak resimle olur, yoksa internette cok belge var, Belgelerinde internette yayinlanması bu zamanın teknolojik durumundanda bu belgeler bir bir bulunur,ve faydalı olur, SAYGILAR,
Sizin belgeleri bizim yoruma yakin gördüğünüzden benzetiyor olmayasınız?
Çünkü değirmen dağda ayrı ovada düzeltide ayrıdır.

balkaya34

Kullanıcı
Sizin belgeleri bizim yoruma yakin gördüğünüzden benzetiyor olmayasınız?
Çünkü değirmen dağda ayrı ovada düzeltide ayrıdır.
@Roni usdam selamlar,,
Sizin anlattığınız yorum , bana Uzun Ali degirmeni konusu gibi geldi , ona aynen uyar, Eger siz sadece dogaya göre veya muhtemelen böyle olmali demek.isdemediyseniz,,,, Bir belge olarak yorumsa uyar, Buralari adim adim.bilirim ama ,Bahsettiginiz Tavuk' resmini hic aramadim , Eşkıyanın karakol kulubeside burda ,Çünki.tek olarak kervan yolu geçiti bu.köprüdur, ve bu degirmendir, ,Kiymetli
Yorumunuzdan dolayida çok teşekkür ederim,

siname211

Kullanıcı
@Roni usdam selamlar,,
Sizin anlattığınız yorum , bana Uzun Ali degirmeni konusu gibi geldi , ona aynen uyar, Eger siz sadece dogaya göre veya muhtemelen böyle olmali demek.isdemediyseniz,,,, Bir belge olarak yorumsa uyar, Buralari adim adim.bilirim ama ,Bahsettiginiz Tavuk' resmini hic aramadim , Eşkıyanın karakol kulubeside burda ,Çünki.tek olarak kervan yolu geçiti bu.köprüdur, ve bu degirmendir, ,Kiymetli
Yorumunuzdan dolayida çok teşekkür ederim,
Defineciler Kralısın Hocam Harita varmı sizde ?

balkaya34

Kullanıcı
Defineciler Kralısın Hocam Harita varmı sizde ?
Usdam definecinin kralı filân, Bu gibi sözleri ben sevmem ,
Ayrica benim hic bir zaman haritam olmadı ,Ve olmasinada gerek yok ,Bu konuyu oku isde size harita, Her sitede var bu bilgiler,
En önemliside benim bu bölgenin ortasinda olmamdır,