Yan yana üç adet oturak yeri ne demek

drogon

Kullanıcı
Cevap: Yan yana üç adet oturak yeri ne demek

METİN,BARIŞ ,ASİAVCI,ERSAN,ÇALKAYA28 ve ilgilenen diger ustalarıma teşekkür eder ayrıca ÇALKAYA28 hemşerimden özür dilerim çünkü yanlış bilgi verdim bilmeyerek şimdi öğrendiğim bilgileri sizlere sunacağın İNŞALLAH hayırlara vesile olur.Burası Kurtulmuştan ayrılma eski ismi GENGENE burada Kara dere Kara tepe mevcut bir ismi de LİBAS mış.Bu kayanın 1km yukarısında bir kilise mevcutmuş bu taşın 300m sağ atından Kara dere geçmekte ayrıca karşısında bir yüksek tek kaya olup koltuğa oturunca sağtarafında 50m debir göze mevcut bu taşın eve mesafesi 25m civarı taşla evin orta yerinde bir eski gürgen varmış bu gürgenin atından bir oda kazaleyin açılmış sandık büyüklüğünde kayalardan örülüymüş buraya bir yılan kaçınca bu odayı kapatmışlar.Ayrıca bu bölgeden 40 katır yükü malzeme başka bir yere nakledilmiş ama gidilen yere 39 katır yük ulaşmış bir katırın yükünden haber yok bu oturaklar büyükten kücüğe doğruymuş büyük olan oturak göze su tarafında yani gazaleyin açılan oda tarafındaymış yorumlarınızı bekliyorum.Admin arkadaşlardan özür diliyorum kayanın uzakta olsa bir resmi var elime geçer geçmez konuma ekleyeceğim malum burası fotoğraflı define işretlerinin yorum sayfası

drogon

Kullanıcı

Fenerli ustam yorum için sağol dere hakkında bir bilgim yok ama muhakkak çok namlı dere oldoğu kesin giresun bölgesi irili ufaklı derelerle dolu ama burasının adı Dereli ve Kara Dere yani bir özelliği geçmişi var muhakkak

Moderatör tarafında düzenlendi:

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı

Hacım bu sitenin kıymetini bilin bak fotoğraf olmadan nasıl isabetli yorumlar alıyorsun ve büyük bir ilgi alâka var birde fotolu olduğunu düşün.
Nasibin bol olsun.

ersan

Admin

merhaba DRAGON34 usta burada aynen senin basetin gibi birdada buyle senin basetin gibi 3 koltuk tasin tam 300 mt yununden bu koltuklarin ununden ilerten dere geceris derenin karsi yakasindan 300 mt bu koltuklardan bir tas yigma mezar actilar ve icerden guzel malzeme cikardilar onustan bu yerde dikatli ol etraflara ne acilmis ve ne acilmamis .

drogon

Kullanıcı

Hacım bu sitenin kıymetini bilin bak fotoğraf olmadan nasıl isabetli yorumlar alıyorsun ve büyük bir ilgi alâka var birde fotolu olduğunu düşün.
Nasibin bol olsun.
Değerli dostum siteye ve sitedeki ustalara ve de adminlere teşekkür ederim ben de olayın farkındayım iyi niyet duana AMMİN diyorum ve bütün arkadaşlarım için de diliyorum ALLAHa emanet ol

drogon

Kullanıcı

ERSAN ustam değerli dostum senin bilgi ve tecrübene güveniyor ve taktir ediyorum.Sen şimdi buradaki olayın derenin karşısında olduğunu mu söylüyorsun eğer derenin karşısındaysa bu koltuklu kayadan görülebilen bir yerdemi bu yığma bir de benim anlamadığım neden üç adet koltuk yapılmış bu üç adet koltuk üç adet yığmadan mı bahseder?Bu kayanın 15m yakınındaki gazaleyin açılan odayla bir alakası olabilirmi?Eğer dediğin gibi derenin karşısında yığma varsa derede veya yakınında başka işretler varmıdır.Bir de senden ricam senin şu meşhur gümüş çubukların kaç milimetre ben iki milimetre elektirot bulabildim işe yaramıyor gibi geldi bana.Yorumun ve alakan için sağol güzel dostum ALLAH razı olsun

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

METİN,BARIŞ ,ASİAVCI,ERSAN,ÇALKAYA28 ve ilgilenen diger ustalarıma teşekkür eder ayrıca ÇALKAYA28 hemşerimden özür dilerim çünkü yanlış bilgi verdim bilmeyerek şimdi öğrendiğim bilgileri sizlere sunacağın İNŞALLAH hayırlara vesile olur.Burası Kurtulmuştan ayrılma eski ismi GENGENE burada Kara dere Kara tepe mevcut bir ismi de LİBAS mış.Bu kayanın 1km yukarısında bir kilise mevcutmuş bu taşın 300m sağ atından Kara dere geçmekte ayrıca karşısında bir yüksek tek kaya olup koltuğa oturunca sağtarafında 50m debir göze mevcut bu taşın eve mesafesi 25m civarı taşla evin orta yerinde bir eski gürgen varmış bu gürgenin atından bir oda kazaleyin açılmış sandık büyüklüğünde kayalardan örülüymüş buraya bir yılan kaçınca bu odayı kapatmışlar.Ayrıca bu bölgeden 40 katır yükü malzeme başka bir yere nakledilmiş ama gidilen yere 39 katır yük ulaşmış bir katırın yükünden haber yok bu oturaklar büyükten kücüğe doğruymuş büyük olan oturak göze su tarafında yani gazaleyin açılan oda tarafındaymış yorumlarınızı bekliyorum.Admin arkadaşlardan özür diliyorum kayanın uzakta olsa bir resmi var elime geçer geçmez konuma ekleyeceğim malum burası fotoğraflı define işretlerinin yorum sayfası

şimdi bu söylentiyi duyduğumuz iyi oldu. bakalım Çalkaya 40 katır yükü duyunca ne yapacak. beni o köyün eski mezarlığına götürün, beni de oraya gömün mü diyecek. göz kırp

ben de merak ettim bu iş nereye varacak? o su gözesi de mühim olmalı. madem çok eskiden beri akıyor, bir kontrol den geçme zamanı gelmiş olmalı. iyi bir usta tamiratı istediği gibi bir izlenime kapıldım.

drogon

Kullanıcı

HARBİCİ ustam henüz ÇALKAYA 28 ustam okumadı herhalde yorumunu merak ediyorum .Sana gelince ustam ağzından bal damlıyor gidince eski mezarlıkla da ilgileneceğim seni mi kıracağım mezarlığı da senin için ziyaret ederim sudan da içerim istersen sanada bir damacana su getiririm içer dua edersin bize yorum için sağol ALLAH razı olsun

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

HARBİCİ ustam henüz ÇALKAYA 28 ustam okumadı herhalde yorumunu merak ediyorum .Sana gelince ustam ağzından bal damlıyor gidince eski mezarlıkla da ilgileneceğim seni mi kıracağım mezarlığı da senin için ziyaret ederim sudan da içerim istersen sanada bir damacana su getiririm içer dua edersin bize yorum için sağol ALLAH razı olsun

aman mezarlıklara gidince bol bol dua et. başka bişey yapma. biliyorsun mezarlık kazmak hem günah hem suç. değilmi kardeşim???. sen su iç. su şifalı. göz kırp

barış

Kullanıcı

Üç virajdan sonra üç dikme ve değirmen varmış.sarıklı hocalar