Yan Yüzeyde Kare Oyma | Define işaretleri ve anlamları

Yan Yüzeyde Kare Oyma

ECE07

Kullanıcı

DOLMEN Türü Mezar Olabilir mi?

Paylaşmış olduğum diğer birçok konularla aynı bölgededir. (İnsan Yüzü Hariç)

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
bu kare oymadan rastladıgım bıryer var, kayanın yan tarafında idi, oymanın oldugu kayanın hemen dıbınden oymanın bulundugu yonde 1 metre veya 1 bucuk metrede zemin altı açmışlar.ana kayanın 50-60 cm önü,1 adıma denk geliyor sanırım.
bu benim rastladıgım hali.
Allah c.c gönlüne göre versin.

ECE07

Kullanıcı
BoZKurT ustam işaretin yapıldığı kayanın 8-10 mt. aşağısı zaten arazi. Çevresi itibariyle çok basit bir nokta aslında. Araştırılması gereken alan 50 m2.lik bir yer. Yeterince çubuk kullanmayı başarabilsem gerisi gelecek. İlk başta ben de sizin dediğiniz gibi oymanın hemen önünde olabileceğini tahmin ettim fakat Dolmen olabilir mi dediğim kayanın sistemli bir şekilde üstte konması beni ikilemde bıraktı. Ustalarımızın çözeceğini umuyorum.

ersan

Admin
merhaba ustam benimde ayni bir kare tuzakli bir kaya mezarim var benim tespit etim yer de tam kare isaretinn altinda kaliyordu mezar odasi bana soracak olurdsan tam kare isaret tasin altinda kalityor mezarin nedense kare isatrretuin havaya doru bakiyor buyle isaret buldumu duz zeminde 1 mt uzaklini gecmez mezar odan ver bitkinci noktadfassin bunu bilesin.
dikatli incledimi cubuklarlan icerde deyerli malzeme varmi deye sonuca ulasirsin.

ECE07

Kullanıcı
Ersan ustam verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Ben daha çubukla boşluk bulmayı bile öğrenemedim. Çubukla değerli malzeme var mı yok mu nasıl anlarım ki?

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

ECE07

Kullanıcı
BoZKurT ustam teşekkür ederim, bu konuları defalarca okudum ve okumaya da devam ediyorum. Şu anda gerçek noktalarda deneme imkanım yok. Çalıştığım yerde üzeri betonla kapatılmış eski oda büyüklüğünde bir yer var. Orada birkaç test yapayım dedim. Boşluk olan yeri bildiğim halde bir türlü başarılı olamadım. Çubuklar bazen X olduğu zaman da, kollarımla ben mi yönlendiriyorum yoksa? duygusuna kapılıyorum. (Çubuklar; L Pirinç) :)

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
sadece iki resim olayı açıklar mahiyette.

yığmalar hariç,mezar odaları ve mahzen girişlerinde yön şudur demek ,bir kaç yeri görüp,hepsinin ayni sistemde olduğunu düşünmekten ileri gitmez. bunlar sistemli değil arazi yapısına göre uyarlanır.bir yerde k. doğu bir yerde g. doğu olabilir.
yön koyduğun için bir kez daha genel anlamda belirtme gereği duydum.

karenin sağ kısmını kapatmış ne tarafa meyil vermiş bakınız.

hemen çaprazına indiğimizde neler görüyoruz değilmi.

yalnız dolmen değil. zemin altı mezar odası

ECE07

Kullanıcı
İkizceli ustam teşekkür ederim, gayet açıklayıcı olmuş. Dediğim gibi araştırma yapılması gereken alan küçüktü ama sadece Osmanlı Tokadını vuracak bir Genç Delikanlı gerekiyordu, öyle değil mi üstadım.

Çubuk kullanabilseydim, böyle bir boşluk mu bulacaktım ustam.:)

sondurak

Kullanıcı
,,:eek::eek::eek:,,Sayın Ece Örnek Paylaşımlarınız için Çoook Teşekkürler.. Mezarlık Alanda Oldugunuzu Biliyorsunuz Zaten.. Hoşçakalın..