Yapıştırılmış Gibi Yerli Kaya Ve Oyma

exper_dolunay

Kullanıcı
Ustalarım Evvela saygılarımla.Ustalarım bu kaya yaklaşık 2 mt yüksekliği 3-4 metre genişliğinde dere kenarında,sağ alt kısmında rsimdede görüldüğü üzere yuvarlak oyması var.çubuk çeşitlerinin hepsini denedim çarpı yapan yaptı geriye açılan açıldı veya sol sabitledi sağ içeriye kapandı.Çubuk konusunda çok yeniyim ilk defa araziye çıktım ve gayet güzel çekimler aldım.Buradaki kayada boşluk mu yoksa değerlimi anlayamadım tecrübem olmadığı için amma lakin çubuklar tam taşın önünde kıpırdaştılar.Şimdi bu kaya sanki arkasındaki kaya ya yapıştırılmış ve arasına horasan dökülmüş gibi aradaki taş(yada horasan)ana kayalardan farklı ve ufalanıyor(resimleyeceğim)bu kayaya bakan yaklaşık 150-200 mt batısında öküz burnu kabartması varmış arazi bizim arazi(babam söylüyor)fakat kırmışlar kabartmayı resimleyemedim sadece bölge olarak resimledim.Ustalarım yardımlarınnızı esirgemeyeceğinizden en ufak şüphem yok hepinizden ALLAH cc razı olsun.

exper_dolunay

Kullanıcı

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin

exper_dolunay

Kullanıcı
lacivert24 ustam orada yazı yokki hayırdır nerde gördün yazıyı abi?orası biraz açık (8-10 cm kadar) gibi ve arasına yukarıda paylaştığım horasana benzeyen farklı bir katman var,yaklaşık 3-4 cm genişliğinde ustam bu horasan mı?ustam vallaha şimdi bende merak ettim yazı yı haa aklımı karıştırdın...

flash3606

Kullanıcı
Ustam olayın tam uzerindesin zaten birde tek oyma degil kayada bircok oyma var.o yapistirilmis gibi dedigin yeri ayirmaya bak

exper_dolunay

Kullanıcı
bende öyle düşünüyorum gardaşım ama sol taraf toprağın içine doğru giriyor ayırmak çok zor,tam taşın üstünde çubuklar çarpı x yapıyor ama anlayamıyorum taşın boşluğumu varda ona yapıyor yoksa içi doluda ona mı yapıyor çubuk işinde yeniyim biraz.

ASİAVCI

Kullanıcı
O İKİ TAŞIN ARASINDAN CIKANLARDA HORASAN DEYİL ZAMANLA SUYLA BERABER KUM CAMUR KILIN BİLLEŞİMİNDEN OLUŞAN TORTUDUR KONYADA BAŞIMA GELDİ