Yeni Resimler Farklı Acılardan Yorumlarınızı Bekliyorum Ustalarım.. | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Yeni Resimler Farklı Acılardan Yorumlarınızı Bekliyorum Ustalarım..

Kod35

Kullanıcı

wolf_52

Kullanıcı
diyer konuda gördüm ben bunu işretlemedim benim dikatimi çeken yer bayan figürüyle diz çökmüş erkek dii bayan mezarı var dediğm yer burasıı sağ tarfa doğru üstde açık yer.. lakin oraya çıkmak ayrı dert iş yapmak ayrı dert... siz benim isdediğim fotrafları çekein.. girişi tarif edelim hep beraberr...

Kod35

Kullanıcı
oda mezarları bulunan bölgedesin. ana kaya uzağından alınmış,şaibeli yerler görünüyor ama kesin nokta söylemek yanıltabilir.
çizdiğim üç resim de odalara haiz yerler. yalnız bunlarda görünen işçiliklerinin ağır olduğudur.

bunda biri kısa biri uzun çift tünel girişli.

burada giriş yönü bile belirli. bir alt kademeden başlar. son ikisi erkeğe ait. yalnız boşluk tespiti yapmadan belirleyemezsiniz. sağlıcakla.

Kısa uzun tünel dediginiz gibi olabilir bu kayaların arka tarafnda kucuk bir su oyugu var ama cok dar o oyugun bununla bir baglantısı var mı dır _

Kod35

Kullanıcı
diyer konuda gördüm ben bunu işretlemedim benim dikatimi çeken yer bayan figürüyle diz çökmüş erkek dii bayan mezarı var dediğm yer burasıı sağ tarfa doğru üstde açık yer.. lakin oraya çıkmak ayrı dert iş yapmak ayrı dert... siz benim isdediğim fotrafları çekein.. girişi tarif edelim hep beraberr...

tamam ustam bu gitmemde kar coktu ilerleyemedm ama oraların resmlerini detaylı sekilde cekecegm Bir sonuca vardıgımızda sizi yada ikizceli ustamı buralara piknige davet edebilirm ordu ve samsuna yakın yer burası 150 km cik

taita

Kullanıcı

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
Buradaki işaretler dikkatinizi cekmedi sanırsam ustam bir aslan kafasına benzeyen figür ve yanındaki oymalar
bu kayada bir çok bulgu mevcut. elbette gördük ama işaretlediğim yerdekiler bilhassa kare olan ikisinin tespiti de işçiliği de senin için kolay olur düşüncesiyle onlara değindim. sorduğun noktaya kesin bir şey söyleyemeyiz. çünkü açık çevre görünümü maalesef yok. şu kadarını söyleyebilirim son kare ,ben diyeyim azami 10 m sen 12 kabul et. belki daha altlarında bir başlangıçta olacak. yeri en net belli olan o. diğerleride şüphesiz yakın ama giriş yerleri görünmüyor.
ana kaya ise birden çok nokta ihtiva ediyor.

Kod35

Kullanıcı
bu kayada bir çok bulgu mevcut. elbette gördük ama işaretlediğim yerdekiler bilhassa kare olan ikisinin tespiti de işçiliği de senin için kolay olur düşüncesiyle onlara değindim. sorduğun noktaya kesin bir şey söyleyemeyiz. çünkü açık çevre görünümü maalesef yok. şu kadarını söyleyebilirim son kare ,ben diyeyim azami 10 m sen 12 kabul et. belki daha altlarında bir başlangıçta olacak. yeri en net belli olan o. diğerleride şüphesiz yakın ama giriş yerleri görünmüyor.
ana kaya ise birden çok nokta ihtiva ediyor.

tşkler ustam o karenin altında bir kaya var ama üstünde işaret olmadıgını dusunuorm 10 m altnda dere gecio hala aktif düşününce giriş verilebilecek bir yer degil ama dediginz gibi karenin altındaysa 1 yada 2 metre de olma ihtimali var mı sizce girişin .