Yerde Büyük Oymalar

giresunlusukru

Kullanıcı
Bu oymalar bizim köydeHakim bir tepede Oymaların aşağı yukarı çizimi altta

çizime göre sağdaki Derinliği 65cm çapı61cm olan oyuk .sol tarafında kasa işareti var

çizime göre,soldaki yine çapı 65cm derinliği 61cm oyuk. sacla kapalı olan yer.

çizime göre, sol alttaki çapı 1metre derinliği 1,5 metre olan oyuk

bu resimde ,çizime göre üst ortadaki oyuk. bu oyma ilk ikisi gibi muntazam değil.

burasıda çizime göre soldaki küçük oymalar ve kasa işareti.( Çizime göre 180 derece ters
olmuş döndermeyi unutmuşum.)

bu resimde,sağdaki oymadan iki kişinin diyeldiği yer sağdaki oymaya doğru.

MAVRAN

Super Moderatör
Ustam şimdi bu konuyu görünce aklıma geldi birazda kendime güldüm. Kel ilaç bulsa kendi başına sürer misali, iki yerim vardı bu oymalarla dolu bir yaklaşık 500 mt her taşın üzeri oyma, diğeri 10- 15 adet dağa doğru sıralı çok mesai harcadım hesap hesap elde var 0. Şimdi sana ne yorum gelir bende bakar yerimi gözden geçiririm. Selam ve Saygılar.

esrarengiz2828

Kullanıcı
ustam bana soracak olursan 2 resim bence daha önce büyük bi ihtimalle daha önceden açılmış para koyma yeri olabilir üstünde kapak horasanla kapatılmıştır vede kenarındankeskiyle patlatılmış gibi duruyo derinliklerinin vede etrafının çok geniş olması işret değilde bi kazan falan varmış gibi içinde yinede ustalarım iyisini bilir

yoksul

Kullanıcı
Ustam şimdi bu konuyu görünce aklıma geldi birazda kendime güldüm. Kel ilaç bulsa kendi başına sürer misali, iki yerim vardı bu oymalarla dolu bir yaklaşık 500 mt her taşın üzeri oyma, diğeri 10- 15 adet dağa doğru sıralı çok mesai harcadım hesap hesap elde var 0. Şimdi sana ne yorum gelir bende bakar yerimi gözden geçiririm. Selam ve Saygılar.
ustam sen neredesin yerin nerede seni çok iyi anlıyorum ve çok üzüldüm bana yakınsan seni rahatlatayım işe yarar birşeymi saklamışlar yoksa yalan dan mı yapmışlar seni boşuna mı uğraştırmışlar söyeriz

esrarengiz2828

Kullanıcı
asiavcı ustam daha iyisini bilir pota yeri olabilir eğer yakınlarda su veya dere varsa benim gördüğüm pota yerlerinde genelde suya yakın olur veya dereye