Yerin Altındaki Işaret | Define işaretleri ve anlamları

Yerin Altındaki Işaret

hakansari

Kullanıcı
Yerin 4-5 metre derinliğinde bir taş gördüm. Taşın sağında solunda ve üstünde delik var ( 3 Delikli Loğ Taşı ) yan tarafındaki delikten kireç ve kum karışımı boru şeklinde bir uzantı var yani bir tarafa doğru uzuyor. Sizce ne anlama gelir?
Buyrun resim de burada :

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Bahsettiğin delikler karşı tarafa çıkıyor mu
4,5mt yerin altında ne geziyordun ustam:D

hakansari

Kullanıcı
Bahsettiğin delikler karşı tarafa çıkıyor mu
4,5mt yerin altında ne geziyordun ustam:D
Ben kendi ağzımdan yazdım kusura bakma. Aslında bizim bir arkadaş bir kaç işaret söyledi onun için gittim , gittikten sonra köyde 65-70 yaşlarında bir ağabey beni çağırdı. Eskiden o civarlarda ermeniler kalıyormuş.Loğ Taşının olduğu yerde bu ağabeyin babasının tarlasıymış. Bir kaç ermeni elinde haritayla babasından tarlayı almak istemiş ama satmamış. sonra bu ermeniler köyden bir kişiyle konuşup adamı ikna et demişler. İkna etcek adam ağabeyin babasına tüm her şeyi anlatmış ama yine ikna edememiş edemeden de ölünce ermeniler birdaha gelmemiş. Bu ağabeyde merak edip kazmış 4.5 metre kazdıktan sonra bu loğ taşı çıkmış. Hiçbir bilgisi olmayınca geri kapatmış zaten bu bahsedilen yer hemen köyün yanında. Sizlerden cevap bekliyorum ona göre ruhsat alacağım. (ağabeyin babası çok altın var demiş)
Birde köylü yabancı görünce azcık doluştu sarkacı çıkarıp ta arama yapamadım.

karanar

Kullanıcı
aynı yerden devam etmek lazım. 4-5 metre aşağda yön taşı olmaz. sen izini daha önce kazılan o yere al. oradan devam et kardeşim.

hakansari

Kullanıcı
aynı yerden devam etmek lazım. 4-5 metre aşağda yön taşı olmaz. sen izini daha önce kazılan o yere al. oradan devam et kardeşim.
Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. İlerleyen zamanda sizlerin tecrübelerine ihtiyacım olabilir yine...
Öncelikle ruhsat işini halledip gerekli sermayeyi hazırlamam gerekiyor :)

memo86

Kullanıcı
slm kardeş bır dağın dıbınde kaya üzerinde bir üçgen 30.30.30 ebatlarında yontumuş kayaya hemen yanı başında daha küçük bir kayada bır oyma oyma avuç içi kadar içinde çarpımı haçmı tam olarak belı olmayan bır işaret fıkrın yorumun nedır

BaTTaLGaZi44

Kullanıcı
slm kardeş bır dağın dıbınde kaya üzerinde bir üçgen 30.30.30 ebatlarında yontumuş kayaya hemen yanı başında daha küçük bir kayada bır oyma oyma avuç içi kadar içinde çarpımı haçmı tam olarak belı olmayan bır işaret fıkrın yorumun nedır
Konu içinde konu açmayınız lütfen.. Konuyu ilgili yere açınız.