Yıgma Tepe | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Yıgma Tepe

babahalit

Usta
Kullanıcı
dogrudur,,amma,duzlukte,ara,nearayacaksan,,,yıgma,hıkaye,kemıkten,canaktan,baska,bıse,,bulamassın,,,sana,,bır,,babalık,,yapalım..yıgmadan,tam,,300,m,,mesafede.balik,,sırtı,gıbı,yervarmı,arastır,,,asıl,,,kıymetli,,orda,,yatıyor,,patıka,,yol,,,yanından,gecer,,tas,dosemedır

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
bak,ben,ilk,baslarda,senın,gibı,,yıgmalara,,,usten,dalardım,,sonuc,,husran,,,ondan,,sonra,duzluge,ındım,,,sonuc,,hedef,,12,,ın,,assagıya,,duzlukte,,ara,,,fazlz,,,uzaklasmadan,,,kuzet,,ve,,bati,,,ıyıdır
Aynen

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
metmeh kardeş konuna yeni bakma imkanım oldu.
görünüm incelenmesi gerektiğini veriyor. boşlukta aldığını söylüyorsun.bu altı adımın orta kısımlarına dikkat et bakalım ,kısa da olsa bir ayrım varmı yoksa tek yapımı.
sonra en meyilli kısmından tam boşluğun kenarında bir tünel geldiğini bil ve bu noktayı bul. o kısım darlaşır ve başlangıca kadar gider.
zaten tünel yön olarak değilde en düşük kısıma düşer. boşluğun düşük kısmından az dışından yürüdüğünde dikkatli yürü mutlaka yakalarsın. olmazsa yatay geçki kolay bulasın.
bu tür yerler ya doğal bir tepeyi bir miktar doldurarak ta yapılır ,ya da komple yığma olabileceği için, bunu ilk başlangıç belli eder. eğer dolgulu ise çökme ihtimali olur. çalışmayı çok bilinçli yapmak gerekir. çökme tehlikesi yapabilir. eğer doğal sert ise sıkıntı olmaz.
birde üstten boşluktan ve girişten derinlik al tünelin boyunu da ölç ki işçilik belli olsun. tam tespit yapmadan asla bir tasrrufta bulunma ve emin olunca resmiyetten ayrılma . tavsiyelerim bunlardır. sağlıcakla.

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Usta isaretlediniz taş yığma nin üstünden çıkan bir parça taş.bu yön güney cepasi.
Benim gördüğüm fotoğraf yanılgısı o zaman
Yönü doğrulasaydın bir önerim olacaktı
Ustalarımın dediklerinden ayrılma
Rabbim gönlüne göre versin

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
anladığım kadarıyla yer kayıtlı bir yer bilgisi var yığma boşuna yapılmamış şimdi yığmaya girişi bulup işi bitirmek lazım malum kış geliyor yerde müsait gibi fazla naz asşık usandırır