Yığma Ve Üç Adet Üçgen Taş | Define işaretleri ve anlamları

Yığma Ve Üç Adet Üçgen Taş

aliömer

Kullanıcı
Değerli ustalar üçgen şeklinde duran üç adet orta büyüklükte taş ve bu taşların ortasında toprak la karışık bir yığma bulunmakta ilginç olanda bulunduğu yer meyili düz değil etrafında her hangi bir işarete rastlamadım sizce bunun bir ifadesi anlamı varmı saygılar

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
3 ün yanında farklı olan 1 olmalı. 1 olan son noktan olmalı... tek olan ve farklı olan ne? rengi başka bir taşmı? yoksa bahsettiğin yığma mı? sonun yanındasın. iyice pür dikkat etmelisin !!!

aliömer

Kullanıcı
3 ün yanında farklı olan 1 olmalı. 1 olan son noktan olmalı... tek olan ve farklı olan ne? rengi başka bir taşmı? yoksa bahsettiğin yığma mı? sonun yanındasın. iyice pür dikkat etmelisin !!!
Harbici ustam bir taşın rengi farklı simsiyah yönü yığmaya bakıyor bu tür yerlerde işaret aranmalımı yoksa yapının kendisimi işaret mezar olma olasılığı varmı

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
3 olan başlı başına bir işaret olarak değerlendirilmeli. başka bişey aranacaksa çok uzaklaşmadan farklı 1 bulunmalı. benim bilgim duyduğum bu yönde... farklı düşüncesi olan varsa o da belirtsin saygı duyar ders çıkarmaya çalışırım.

başka bir işaret varsa onu da anlatır yada resimini yayınlarsan beyin fırtınamızı o yönde estirelim.

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
senin bu taşlara ait resim ve alanı bize tanıtmaya yetecek cevre resimlerin yokmu aliömer ustam?

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
yığmayla aralarındaki mesafe nekadar 3 taş doğu kısımdamı

aliömer

Kullanıcı
Çalkaya ustam yığma üç taşın ortasında yani taşlar üçgen yapar vaziyete taşların arasını ölçmedim taşın biri Doğu'da yığmanın üst tarafında biri batı tarıfında yığmanın alt tarafında diğeride güneyde yığmanın kenarında duruyor Doğu tarafındaki taş reng itibariyle farklı simsiyah

aliömer

Kullanıcı
[/URL]ustalarım resim çekme imkanım yoktu ançak buranın kırokisini çizdim ölçüler metreyle ölçülmüştür bire birdir yığmanın yerinide belirtilmiştir. Şimdi böyle bir yapı ne anlama geliyor nerde ne aramalıyım yığma aldatıcımı yoksa bir mezarmı değerli yorumlarınızı bekliyorum