Yigmami ? | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

Yigmami ?

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
Hocam soru isareti derken. Neyi kasdettiniz?
Hocam arazi zarp assagiya dogru. Dik. Yokuss..
senin yorumlar karşısında zihnin tamamen karıştı değilmi. karışmasın, ustalarımız gördüklerini anlatıp yardımcı olmaya çalışıyor. diyeceksin ,ne yapmalıyım ,yorumlar karşısında aklım durdu. durmasın . biraz daha yardımcı olalım,yeri tam olarak sende bizlerde iyi anlamaya çalışalım. seninde emeklerin boşa gitmesin.

arkadaşlarımızın da ifade ettiği gibi, değerli bir yer olduğunu bende söylemek isterim. lakin burada öyle yüzeysel iş aramamak gerekir. işaretli kaya bile yerleştirme. ben kısaca göz olarak belirttiğim oymanın içinde ,altta odayı veren ve oradan ayrılan tünelli geçişler olmalı. ve bu tüneller etrafında mezar... ön ok istikametini girişin hangi noktadan başladığını kesinleştirmek için söyledim. jayaya dikkatli bakıldığında bilhassa sol kısım bir burun ve baş şeklinde dizayn ed,ilmiş. acaba görünmeyen kısmında bir oyma mevcutmu diye soru işareti koymuştum. belki o kısımda varsa daha kolay bir yer çıkabilir diye. çarpı koyduğum yerleri bir gözlemlemek gerekir. açığa çıkarılırsa yer daha netleşecektir. ayrıca,

bu nokta alanın tam olarak neresinde kalıyor. resim üzerinden gösterebilirmisin. neden dersen, acaba gözün istikametimi yoksa ayrı bir girişmi verdiği o zaman anlaşılır. önemli olan başlangıcı belirlemek değilmi.yakınsa yoluın düşerse ,bu ayrıntıları anlaşılır şekilde açığa kavuşturman alanın çözülmesini tam olarak sağlar. sağlıcakla.

Eskap

Kullanıcı
Yakinda gidecegim. İkizceli hocam..gitmedende resim isteyebilirim..ama gitmem daha iyi olacak..ama gitsemde mutlaka bu isi bilen biri ile yerinde olmak gerekir...

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
dış işaret kadın kukusu,
içerisinde ise klitorisi.

yeraltı oda mezar olmaya aday noktalar uzakta olmamak kaydı ile araştırmalısın.
bu oda mezarı sen nereden anlarsın? dışarı doğru uzunca bir avlu gibi kayalık bulunur. en az 7-8 metre boyunda 5-6 metre eninde. yüğksekliği olmayan bir kayadır bu. yer ile bir en fazla 10-20 cm yüksekliği olur. bu kayalıkta oyma yada kanallı işaretler olur. işte burası senin işaretinin noktasıdır.
ayrıca burada dikkat çekici dikme taşlar olabi,lir. bunların ya kayanın kendisinde kasalar yada kayanın altında toparlanmış ve gömülmüş irili ufaklı emaneti de olabilir.
buradaki arazi meyilli ve buradan daha yukarıda bir tepelik varsa ve o tepelikden bir su geliyorsa bu kötü. neden? çünkü bu da senin girişine yerleştiriliş su tuzaklamasının habercisidir.
netice : bu iş zahmetli ve zor bir iştir. yorar.
burası doğu marmara bölgesine benziyor.

İRON

Kullanıcı
KOMANDO/KOMANA USTA.
okadar güzel gizlenmişki bazı şekiller görmek için bakmak laızm.
kimse beni yanlış anlamasın burdaki ustaların eline su bile dökemem.
ama bu kadaın kocasını ççok seviyormuşki,
kocasının organını bile yanına almış töbe töbe :) :D

wolf_52

Kullanıcı
ustalrın yorumu yerinde ve hepsi birbirnden değerli güzel yorum yapmışlar.. emklerine sağlık.. ben de ilavetden, naciz ane görüşümü sunmak isterim.. bu nokdayı ustlarımz gerkeni yazmış... bu değerli yapının koryucu mezarları olması gerek...?? ben buna dikkat çekmek istedim... onlarda kıymetli olur... bu 1 .... 2 ci husus ise... bu taşa sırtınzı daydığnız zaman ve yüzünz istkamtinde ilerlediğinz zaman zemin sevyesi ani meyili aşağı doğru olması gerek.. ve daha ilerde ise aniden düşmesi gerek.. uçrum gibi.. ve bu uçrum sıra kaylardan oluşması gerek.. aşası deredir zaten... bu taşı arknıza alarak.. sol tarfdan ilerleyin hep solaa yanşın önünüz ve sağnız uçrum oluncaya denk sağtarfdan bir iniş var.. ordada kıymetli mezarlar olması gerek.. dediğim nokdayı iyi arşdırın... burası kadar yormaycak sizi... allah muhafak eylesin...

Eskap

Kullanıcı
Degerli yorumlariniz icin tsk ederim...yakin zamanda gidip cevreyi cekerim ins

DRAGON-34

Kullanıcı
bana sanki iki parça taş olup bunların altında değerli şeyler var der gibi geldi öyle 5-10metre de olduğunu sanmıyorum bulanlar hep 60cm ile 2m arasında bulmuş aradığını --ya taşın içinde ya taşın altında olmuş eğer biraz fazlacaysa taş yığmanın altında o bile 3m yi geçmiyor ,,daha derini antik şehir kalıntıları yeraltı şehirleri kale vs mahsenleri falan