Yılan Işareti Ustalardan Destek Bekliyorum | Define işaretleri ve anlamları

Yılan Işareti Ustalardan Destek Bekliyorum

jacksparow

Kullanıcı
son zamanlarda üzerinde yoğun olarak çalıştığımız bu işaret öncelikle belirtmem gerekirse bitlis bölgesinde bulunmakta işaret ile en yakın yerleşim yeri arasındaki mesafe
yürüyüş yolu ile 1 saat lakin bugün kendini uzman diye nitelendiren değerli bir abimiz bu işaretin köylü ahali çoban vs tarafından yapıldığını öne sürdü
bende bu durumu sizlerle paylaşmak istedim ustalarım size göre bu bir işaretmi yoksa sıradan birinin yaptığı insanları sırf uğraştırmak için yapılan bir oyunmu
bölgeye gitmek yada gitmemek sizin yapacağınız yorumlara bağlı bu arada yılanın bulunduğu taşın yaklaşık 80 metre aşağısında üstünde (+) (x) ve(o) işaretleri bulunmakta bağlantısı varmıdır varsa nedir şimdiden teşekkür ederim saygı ve sevgiler...

MAVRAN

Super Moderatör
Arkadaş öncelikle aramıza hoşgeldin dilerim herşey gönlünden geçen gibi olur.
işarete gelecek olursak kimin işi yokda bir yılanı böyle özenerek yapar, bu uzmanın uzmanlığını bilmiyoruz belki bizim görmediğimiz bir şeyleri görmüş olabilir. Ancak yeriniz çok müsayit gözüküyor boşluk kontrolü yaparak düşüncelerinizi güçlendirirsiniz. Dikkat çeken yerleri uygun yakınlık da çekerseniz Ustalar inceleyip yorum yaparlar diye düşünüyorum.

uzman19

Kullanıcı
yılanın baktığı yönde 2 tepe varmı şayet varsa oralarda araştırma yap büyük olan malzemesi orda lakin dikkatli ol yılan zehir ve ölüm demektir kolay gelsin

jacksparow

Kullanıcı
yılanın baktığı yönde 2 tepe varmı şayet varsa oralarda araştırma yap büyük olan malzemesi orda lakin dikkatli ol yılan zehir ve ölüm demektir kolay gelsin
sevgili ustam burda merak ettiğim konu bu işaretin sonradan yapılmış olması ? taşta neden yosunlaşma yok

uzman19

Kullanıcı
dolu olsa oksitlenme olur senin aklında birşey kalmasın diye söyledim yılanın sırtında 2 tane tepe oluşmuş bu baktığı yönde 2 tepeyi aşman gerektiğini ve orada tekrar bir işaret bulman gerekiyor

wolf_52

Kullanıcı
yılan 2 yerde olur genelde kuru derenin içinde olur, 2 cisi yol güzergahını verir,patika yada eski kervan yoludur bu, yılanı n kıvrımlarına bakın, 3 viraj lı yeri bulun hemen bu işaretin sol tarfı ilk kıvırımı göstercek sağ tarfı ise 2 kıvrımı göreceksin, 1 ci kıvrım da sağlı sollu mezarları var ölçümleri önemli 1 tanesini çözseniz gerisi çorap söküğü, bu yılan yolun tüm korokisini vermez, belirli başlı mesafeyi verir, yılanın boyu 75 cm demişşinz yolun bu kıvrımları 75 mt lık kısmıdır ,ve özelikle bu resmin oymaların içi temizlenmiş ve taşın yüzeyi ıslatılmış kurmaya yakın kaliteli resimleri gerkmekdedir ve oymaların cm leri önemli meyili çizdiğim nokda da resim geniş açılı yakın açılı bol reism, ve yılanın kuyruğunun bakdığı yönde, kayanı resmi, gerkmekdedir ölçüler çok önemli
bu sırta bak yılanı gör kıvrımları bire birdir....baş hizasında da da yığma mezarları olacak 2 tane

Son düzenleme:

BABACONDA

DiScOvErY
Kullanıcı
hizan da gormustum boyle bir tane fakat sahteydi o bolgede sahte isaretler meshur yilanin basi sahte gibi gorunuyor daha uzaktan br resimle ayrica yılanın bulunduğu taşın yaklaşık 80 metre aşağısında üstünde (+) (x) ve(o) işaretleri bulunan kayalarida resimle ve uzerinde 3gen ve altinda kare olan tasi ustunden net sekilde birde cevresini resimle ozellikle agac dali gorunen yeri