yılan işareti | Define işaretleri ve anlamları

yılan işareti

ASİAVCI

Kullanıcı
YORUMLArınızda sadece olasılıkları söylemeniz yeterli

ersan

Admin
Cevap: yılan işareti

merhaba ASIAVCI ustam benim dusencelerime gure burada cok iscilik var birde sifreli bu isaretlere bakasak tam bu yilanin yunundeki taslarda girisin olabilir giriste ulumcul tuzak vardirk ,,zehir,,de olabil bu tuza atlatabildikteen sonra bir ordanin icinde 10 kucuk oyuk buklunde sivali mezarlarin olabilir ,,DUVARLARDA ,,kucuk kup icinde kul halinde .

utam sana ben bir yilan iscili anadaem de bilesiki cok buyuk iscilik oldunu bir maranin icinde bir yilan vardi asaya doru topra doru bakiyordu baska hic bir isaret yok bakti yere doru basladik kazmaya 1mt sonra giris bulduk yuteki odayada ama ne gursek oda azina kadar toprak dolu onu 1 ayda pakjladik odanin icinde bir kare ta cikti kucuk derin bir kare isareti o ikinci odanuin girisinide bulduk oda aynen toprak doluyuydu ,,bizde biraktik ,,onustan diyorum ustam bunlar basimdan gecti.

Son düzenleme:

ihtiyar45

Vip Üye

Değerli arkadaşım yerin güzel olmasına güzelde,dikkat et yılanın dili dışarıda,buda burada ölümçül tuzak var diyor,insanın canından daha değerli hiç bir şey yok.Saygılarımla.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

ersan usta sen neyi bulduğunu bir bilsen asaya dolalı yılanmı siz direkli mağarayı bulmuşşunuz galiba

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

yılan patika yada kervan yoluna vede derye vede sukanalına yakın olur yılan oyma ise yolu bulun derim yılan kabartma ise dereyi yada su kanalını verir mezar taşındada olabilirki mezarıda ordadır bu yılanın kuyruğundaki oymaysa yol çatalından başlayıp ykarıdaki mezarı bulunabilir

Son düzenleme:

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı

Ustam ben yeniyim biliyosun sizi yanılmak istemem sadece olasılıkları söyleyin dediğiniz için bende bi olasılık söylemek istedim belki size farklı bi bakış açısı kazandırır amacı ile

bu resimde yılan ile 10 parçalık işleme aynı kayaya işlenmiş fakat ikisini ayıran bi kanal var ortada kayanın başından başlayıp sonunca ikiye ayırmış kayayı eğer doğal olarak ikiye bölünmemişse bu kaya o kanal ya bi dere yada bi yol olabilir benim tahminim bi dere var yılanla 10 parçalık işleme birbirine yatay vaziyette yılanın baktığı 10 parçalık işleme değil bence bu 10 parçalık işleme mezar ise malı mezarda değil gibi yılanın gittiği yönde dere ile kesişen noktaya ulaşıp orda 3. bi işarete bakmalısınız derim sizi sonuca götürecek işaret odur diye düşünüyorum

İkinci Tezim ise

işaretlediğim alan ile kafa kısmına doğru devam eden bölümü kanala tam oturuyor ozaman o yönde bi araştırma yapılmalı diye düşünüyorum eğer bu tez doğru ise bu kanalın bi dere olması ve yılanın gidiş yönünün derenin akıntı yönü olması lazım buna görede derenin iki tarafının tepe olduğu yılanın o kanala yerleştirildiğinde baş kısmının bittiği yerde giriş aranması gerektiği düşüncesindeyim muhtemelen mağara girişidir diye düşünüyorum dikkat ederseniz dediğim şekilde oturtulunca kafasınnın bittiği yer sanırım murç bi oyma ordaki 10 luk sistemin tam ortasındaki yere denk geliyor aynı zamanda yılanın kafasının bittiğide yer orda bi giriş olabilir diye düşünüyorum. Ustam ve ve sevgili forum takipcileri yazılarımı okuyupta beni pek ciddiye almayın sadece olasılıklar söyleyin diyince bende aklıma gelenleri yazdım

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı

Kardeşim çevre resimlerinde eklersen iyi olur. Zira işaretler güzel ve çözümleri zor değil.Meselâ etrafta ikiz tepelik varmı , dere varmı , kervan yolu varmı? Bunlar hakkında bilgi verirsen yeri noktalarız inşallah. Yalnız şunu söliim işi zor.

A21MEDLi

Admin

ASİ usta bu iki kayayı ayrı ayrı değerlendirelim..
1-yılan derede olabilir? su kaynağın arkıda olabilir? yılan bu ikisinden biridir.oradaki su kaynağına bakarsan benzerliği fark edersin..
orada kaynak su var.bu kaynak suya gelen patika yol var,bu patika yol çatal yapıyor.patika yolun çatalı önemli görünüyor..
kayadaki yılanın çatal dilin istikametinde hediye olma ihtimali var..15 adımı geçmez..

dere veya kaynağın bulunduğu arazi parçası bir yerden sonra görünmüyor.
2-çünkü arada çok geniş bir vadi var.vadinin diğer tarafındaki düzlükte mezarlar veya tarlalar var..

ersan

Admin

slm CALKAYA28 usta bu senin direkli mara dein ne demek asaya doru inelimi vala bu yerde cok is var 3 seneyi gecti ta hic bakmaya bilem gitmedim yukardan cubuklarlan yokladim ta 2 oda veriyor birde bitkinci odanin yanindann 35sm kadar buyuklunde bir delik var asaya odaya doru ,,sis,,len bir yoklama yaptim tam 6 mt iniyor asaya tam 20 mt yununden ilerten cook buyuk derre akarmis bu maranin iki tarafinda --kayiklar--balama iki adet toparlak tasta sokulu 60 mm duve demir halkalari vardi onlarin ikisinide ciklarmislar ama birde maranin bakti tarafta bir buyuk -deyirmen-tasi vardi belkim de 1,50 mt vardi toparlakli onu bilem cikarmislar .bu marayi o zamanlar ,,,tuz pazarcilari,,bu yerde dinenirmisler am etraf darma duman yapmislar aklina gelen kazmis here seyi ber taraf etmisler .

Son düzenleme:

şahin

Kullanıcı

bu işaretlerin oldugu yer zirve hakım tepe üzeri düzluk.
açık magaralar bir tarafı ucurum kayalık ve ucurum yönunde baca deligi gibi delik varmıdır. benzer bir yeri gezmişdi arkadaş işaretler farklılık göstersede benzerlikleri çok.
ve bu yere gelen biri grup içinden birinden hoslanmadıgı için daha dogrusu kendıne güvenmedıgını anladıgı için sen dur geliyorum dıyerek eliyle bos kup çıkartıp anı yerden gerı yanlarına gelmiş. bunu sana ne kadar bildigimi gör diye yaptım ama senle hiç bir iş yapmam diyerek ayrılmıs olay yerınden. belkide kendıne göre mazeret yapmısdır. çünki gittigi kişi varsa çalısır alır cinsdendi.

bizimkinın gezdıgı yerde altı C li haç haclı tasın uzerınde 3 parmak oturan oymada vardı sal tası gıbı ırı tas masa bacagı gıbı 4 tas ürerine oturtulmus tasdanda bahsediyordu. uzerıne kutmek sekmen yada kucuk oturaka gıbı otur dıyordu. burya gelen patıkada bır uzdan gırer kıvrılarak gelır bır tarafdanda cıkar dıyordu. yonunu tam hatırmalasamda koyluler 2 baglantılı magarayı acmıslar ama yukarıda arkadasın anlatıgı gıbı bos cıkmış.

Son düzenleme: