Yılan Ve Köpek | Define işaretleri ve anlamları

Yılan Ve Köpek

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
8af4463f75fec0ccdc9a5bf22859152f.jpg
6db05ab6d4df770c3e23f8b96026cc5d.jpg
618f265264da38e90e9052727fe31e4d.jpg

Yerden çıkan yılan kafası ile Kayadaki köpek birbirine karşılıklı bir konumda imiş.
Fotoları bi arkadaş çekti yani ben yeri görmedim, şimdilik.
Bence zor ,iş sizce???

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
KOMANA ustam kavuşturana şükür.
ilk resmi yılana benzetmişlerse bana göre ,hayvan betimlemesi olmasına rağmen yılana benzetemedim.

resim masa üstünde daha güzel görünüyor.
tam bir karabaş başı. sol tarafında bir hayvan betimlemesi daha var. bakışı da belli.
gidersen ikisininde tespitini kolaylıkla yapabileceğini biliyorum. önce küçüğün önüne bir bakıver bakalım zorlayacak gibimi.
selametle inşaallah. farklı yönlerden bir kaç görüntü alabilirsen,belki farklı anlamlar çıkabilir.

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Eyvallah ustam
Valla işlerin yoğunluğundan pek fırsat bulamıyorum, epeydir sahayada çıkamıyorum bazen arkadaşlar dan böyle resimler geliyor burayi onemsedigim için paylaşmak gereği duydum.
Ama bölgeyi biliyorum tarihi öneme haiz bir bölge özellikle roma ve bizans döneminin yoğun olarak yaşandığı bir yerleşim yerine çok yakın ve zaman zaman önemli arkeolojik kesiflerin yapıldığı zengin bir mıntıka.
Aslında bi resim daha vardi ama bulamadim köpeğin bulunduğu kaya bloğunun toprakla birleştiği yerde doğaya uydurularak kapatılmış hissi veren bi bölüm var. Benim tahminim mevzu orda.
Yılan boynu olarak nitelendirdiğim yere gelince. Cenenin tam altindaki düz kayada arkadasin dediğine göre horasan sıvama kasa olabileceginden suphelenilen bi bölüm var . Ahşap tokmakla vuruldugunda boşluk sesi alınmış.
530adf00362fc3c723f55b0a8f3ba1b4.jpg

Bu sonuç alınmış bi çalışma kafanin altinda kasası
Umut veren bi kare[emoji6]

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Komana ustam özletiyorsun kendini...
çok muhabbet tez ayrılıkmı getirdi acaba..;) umarım sıhhat ve afiyettesindir konuna yorum yapmam sizin gibi ustaların yanında abes olur ama neyapayım çok seviyim...
Değerli ustam köpek gözetleme kulelerinde bulunur yani gözcü kulesi demektir ve köylere yakın yüksek yerlerdedir işaretten 13 m. batıdaki kuyuya bakılır kuyu duvarındaki nal ile haç sökülür ve maksada ulaşılır.. sağlık ve esenlik dileklerimle inşallah...

wolf_52

Kullanıcı
köpeğin sağ patisi resme göre sol, patinin altındaki boşluk güzel duryor,yılan devasal koryucu senbol olarak yapılmış, işi zor ama gerdanı güzel olur, sen işni billirsin komana ustam. gidince yılanın arkdaında yada ön hizasında kırmızı taş varmı yokla sayın ustam bazıları su dökmeden renk vermez;)

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
@Lacivert24 abim ayrılık yok belki biraz uzaklaşma diyelim. Kardeşlik hukukumuz bâki, gerçek dostluklar kolay kazanılmıyor kolayda kaybedilmez heralde. Yorumun için teşekkürler ustam.Nasip olurda Gidersem muhakkak verdiğin bilgiye göre araştırma yapacağım inşallah.
wolf_52 ustam yorumun için teşekkürler. Dediğin gibi farklı bir renkte taş olabileceği ihtimali var.
Yukardada eski bir kilisenin temelleri varmış.

mmpce53

Kullanıcı
Komana kardeşim özelden ulaşabilirmisin bna numara verebilirmisin

ergenekon60

Kullanıcı
komana usta bende sağlam bi kaynaktan edindiğim tecrübeyi seninle paylaşmak istedim yılan hakkında...burada yılan çöreklenmiş ama başı havada yılanın olduğu çevrede bi patika yol olacak ve yolun ucu uçuruma dayanaçak burada uçurumda tepeye yakın biyerde fazla derin olmayan bi mağara olacak kaynağı eşkiya saklantısıdır malı açıktadır....saygılar...