yonca işareti

trajan

Kullanıcı
Genellikle yığmaların içinden çıkan bu işaret az da olsa açık arazilerde de görülmüştür. Anlamı ise; bu işaretin bulunduğu yerde soylu birisinin mezarı bulunur. Bu mezar da da o kişinin kıymetli ziynetleri vardır. Mezarı bulmak için çevre ye dikkatlice bakınız. Orada yığma yada tümülüs olması lazım.Gizli yığmalar mutlak vardır çok nadir görünen işarettir Bayan mezarınıda verir statüsü yüksektir

star21

Kullanıcı
Cevap: yonca işareti

emegine salik

evet bu isaretten suan elimde birtane yer var ve acık arazide kayanin uzerinde ve ysnindada 8 uclu dirgen var ben malin yerini harman yerinde aradim

impossibleman

Kullanıcı

Ustam sendeki işaret için şöyle bir yorumum var. Çiftlik işleriyle uğraşan birinin eşi veya kızının mezarı olacak sanırım orada. Dirgen çiftçi gömüsünü verir bence. Yonca ise bayan mezarı der. Mezar işareti aradınızmı o bölgede. Varmıydı. saygılarımla. Taş duvar örgüsünde farklı taşdan girişi olan mezar mesela. Harman yerinde de olabilir. :)

star21

Kullanıcı

harman yeri zaten o tasin uzerine oturdugunda tam karsinda duruyor..ama bugday ekili oldugundan arastirma yapamadim...

syhbyz

Kullanıcı

harman yeri zaten o tasin uzerine oturdugunda tam karsinda duruyor..ama bugday ekili oldugundan arastirma yapamadim...
Yonca önemli din adamları için yapılır eğer bu haçla beraber yapılmışsa o din adamına ait kutsal eşyalar vardır bu işaret çok ustaca gizlenmiştir haçla beraber yapılmışsa kilise yakındır

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
yonca işareti çeşmelere yapılır kilisenin ayazmasına yakındır olduğu yerde mutlaka su olur siyah karataş içinde malı olur yol buraya çok yakındır kiliseye yakınsa katlı mezarlar vardır