Yuvarlak Kaya | Define işaretleri ve anlamları

Yuvarlak Kaya

maraz

Kullanıcı
Arkadaşlar bu yuvarlak kayanın anlamı nedir. Bu kayadan 4-5 tane var farklı farklı yerlerde bunların birbiri ile bağlantısı olduğunu düşünüyoruz.
Sizin değerli yorumlarınız benim için çok önemli lütfen yardım edin. Bol bol fotoğraf atacağım.
resim.defineforumu.com

Arkadaşlar işaretlediğim yer bişey ifade ediyormu kapak gibi mesala

Arkadaşlar birde burada çok açılmış yeraltı kaya mezarları var 3 tanesi bu yuvarlak kayanın arkasında. Bir de size bir sorum olacak bizim burada açılmış zeminaltı kaya mezarlarının kapısının yanında girişte yani hep incir ağacı dikili neden acaba.

Şimdi arkadaşlar kusura bakmayın geniş açılı fotoğraf atamadım site 2MB den yüksek resim kabul etmiyordu başka bir yolu varsa söyleyebilirmisiniz geniş açılı ve daha çok foto atabilirim değişik bölgelerimde var. Açılmış zemin altı kaya mezarlarınıda görsel olarak başka zaman atarım.
Lütfen yardım edin değerli yorumlarınız benim için önemli Yuvarlak kayanın anlamı nedir.

Birde arkadaşlar siz define çubuklarını nasıl kullanıyorsuzun boşluk tespitinde ve yerin altında ne olduğunu nasıl anlıyorsunuz benide bilgilendirin.

Son düzenleme:

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
@maraz kardeşim öncelikle hoşgeldin.
Resimle ilgili sorunun cevabını foruma resim Yükleme ile ilgili linkte bulabilirsin.
Çubuk konusuda yine aynı adlı linkte yani boşluk ve maden bulma çubukları ile ilgili bölümde. Orda birbirinden kıymetli ustalarımızın detaylı açıklamaları mevcut.
Konuna gelince, dedigin gibi kaya ve zeminaltı mezarların olduğu bir alan. Ama birçoğu muhtemelen dönem soygununa uğramıştır.
Kalanları bulmak içinse tecrübe ile birlikte boşluk bulmada usta olmak lazım.
Selametle

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
görüntüler bölgenin önemine göre çok yetersiz. açılmışlar ,belki azınlıkta kalır.
yuvarlak dediğin kaya türleri,benzetilmesede ,her hangi bir türden canlıyı temsil eder.

görünen ve görünmeyen arka kısımda açılmış yoksa ,burada mezar odası mevcut.

senin cizdiğinden çok daha fazla bulgular yapılmış. burayı da sepete koy.
incir uzun ömürlüdür.bazı dönemlerde nişan olarak kullanılmıştır.
komana ustamız çubuklar hakkında bilgi vermiş. beceri sana kalıyor.

maraz

Kullanıcı
Verdiğiniz cevaplar için saolun arkadaşlar.