yuvarlak oyma icinde hac

kalhiyu

Siteden Atıldı(Küfürlü yorumlar)
Kullanıcı
selamlar bahsedecegim isaretleri uzun yillar once gordum bu konularla ilgili olmadigim icin ozamanlar cok inceleyip resimde almamistim son aldigim bilgiler orasi hala sakin ve saglam hatirlayabildigim sunlar burasi bir kale etegi 5 mt karsidan bir tasa bakiyorsunuz bir binek otodan biraz daha kucuk bir tas baktiginiz yuzunde tam ortasinda soba borusu deligi buyuklugunde bir delik var yanina yaklasip egilip baktiginizda delik yukariya dogru kivriliyor ve hac guzunuze carpiyor 5cm buyulugunde bir hac delik ayni sobaborusu gibi dirsek yapmis karsidan bakinca icindeki hac gorunmuyor baktiginiz derinlik 20cm yukariya uzanan kisimda 20cm //////////// ikinci bir nokta agzi toprak kayip acilmis yada birileri tarafindan acilmis bilemiyorum cok kucuk bir girisi var zor giriliyor icerisi cok genis bir magra giristen az ileride yerde tam olcu veremem 1metreye 1metre diyelim biraz buyukte olabilir siyah ustu cilalanmis gibi pril pril bir tas sanirim sofra tasi iceri cok karanlikti iz isaret bilemiyorum gecmis gun ilerisi devam ediyor cok buyuk bir mihrap gibi bir yer var ama cok buyuk ////// ucuncu nokta bir kayaligin yan yuzeyinde yerden 2,5mt yuksekte yere paralel yaklasik 8mt uzunlugunda bir kanal var kayanin sonunda ucu yere iniyor ///// dorduncu nokta bir kaya uzerinde oyma yilan 1mt boyunda yaklasik agzi dili cok net belli ///////////// koltuklar vardi birde 3mu 4mu hatirlayamiyorum bunlari kismet olursa bu yaz resimleyecegim bu sekilde zor biliyorum ama en azindan bir on bilgim olmasi acisindan faydali olur diye dusundum anlasilabildigi kadariyla degerli yorumlarinizi bekliyorum cok tesekkurederim kolay gelsin :cool:

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
Cevap: yuvarlak oyma icinde hac

herşeyden önce soba borusu dedin ve içimize kurdu hemen düşürmeyi başardın. düzgün bir yuvarlak oymadansa bir soba borusu çok çok daha değerli ve bir o kadar karmaşık sistemin başlangıç noktasıdır. (bu benim gördüklerim ve duyduklarımla alakalı yorumum, katılmayabilirler saygı duyarım)

sonrasında kale eteğinden bahsettin. ki buda yine önceki gördüğünü doğruladı. çünkü kalesi olacak kadargeniş bir yerleşimin parasını ifade edebilsin.

ardından haç dedin ki buda soba borusu içine gizlenmiş dedin. yani buda bize ne anlatmış oldu? dediki bu haçı biz kilise yönü tarif etsin kutsal alan tarif etsin diye yapmadık aksine gömdüğümüz malların kiminle neyle alakalı mallar olduğunu tarif etmesi için yaptık ve soba borusu şeklinde deliğin içine gizledik. sadece dikkatli arayanların bulacağı şekil gizledik.

sonrasında ne dedi,n hacın boyu 5 cm dedin ki bu definenin bir diğer habercisi oldu mu? oldu.

küçük bir girişten girilen çok büyük mağara dedin(yada mahzen) bu da küçükten çok büyüğe gittiğine göre tam aranan yeri ifade eder ve en değerli noktalardan biridir.

içerde üstü cilalı siyah taş 1 mt 1mt dedin. bu da üzel bir bulguydu. yani deminki işaretlerin seni yönlendirdiği alanın tasdiki niteliğinde. sana doğru yerdesin dedi.

büyük bir mihrap aynı zamanda burasının sadece gömü ile alakalı olmayıp aynı zamanda ibadet yada mezar amaçlı bir yapıda inşasını anlattı.

kanal sana bir şey anlattı. ne anlattığını resimlerini görünce tam analiz edelim. çünkü sana başka bir alan yada bu mağara mahzen neyse oranın içinde gidilmesi gereken yer belki gidilmemesi gereken yer de ifade etmiş olabilir.

birde yılandan bahsettin. bu yılan mağaranın içinde idiyse eğer, sana yön tarifi verdi. sanırım mezar için yön verdi. dilinin olduğundan bahsettin. bu 2 ye ayrılan yeri anlatmış olabileceği gibi aynı zamanda bir zehir yada tuzaktan da bahsetmiş olabilir. bunu da net resim görmeden söylemek zor. (yılanın oyma şekilde yapılmış olması mezarı tasdikler nitelik taşıyor)

koltuklar vardı dedin. bunu da görmeden bişey demek zor. önce nerede durduğunu yapısını görmek lazım.

ve sonuç olarak çok değerli bir alanın tarifini yaptın ama burda neyin neresine bakılmalı bunu net resimlerle ve detayların güzelce tarifi ile sonuçlandıralım. ben çırak adayı olarak anlattıklarına imrendim. ustaları da bir duyalım onlar daha net daha güzel anlatırlar.

Son düzenleme:

kalhiyu

Siteden Atıldı(Küfürlü yorumlar)
Kullanıcı
Cevap: yuvarlak oyma icinde hac

cok tesekkurler harbıcı ustam ınsallah en kısa zamanda resımleyecegım burayı