Yuvarlak Oyma Su Kanallı | Define işaretleri ve anlamları

Yuvarlak Oyma Su Kanallı

memati43

Kullanıcı
Özür dileyerek başlamam gerekiyor aslında hepinizden.Birkaç resim vardı aslında ama 2 MB dan küçük olması gerekiyormuş bilmiyordum.Elimdeki yüklenebilen tek fotoğraf bu.Sorum ise bilgilenmek amaçlıydı.Fotografda ki yuvarlak oyma yerin kendisi ve bir miktar etrafı resimdeki gibi renkde ama kayanın diğer tarafları normal kaya görünümünde.Bu normal mi böyle mi olur yoksa burası horasan gibi farklı bir maddeden mi yapılmıştır dikkat edilmesi gereken bir noktası var mıdır.(yanında su kanalıda var ama fotoğrafda görülmüyor)

Son düzenleme:

memati43

Kullanıcı
resimde kar olan yere paint programında karalama yaptım mb değeri küçüldü.İnşallah yüklenir.Hayırlısı.

wolf_52

Kullanıcı
burda gözüken gizli bir odam var diyor...uzak değil yakın çok... içinle deki suyu boşaltıp içinde haç murç izi vs . derinliği ölçmek vs bunlarıda yapmış olsaydınz keşge... ve çevre fotraflarında eklmiş olsaydınz bizlerde böyle fikir beyan edrken zorlanmzdık...:(

gandalf

BozkurT
Kullanıcı
bir sunak mezar oyması dediğimiz bir oyma işareti
birazdaha geniş açılı foto yokmu tam noktayı vere bilsek.

memati43

Kullanıcı
Çok haklısınız sözlerinizde.fotolar çekilirken karlı olduğu için pek birşey çekememişler resimlerin değeride büyük anca bunu küçültmeyi başarabildim.benimki acemilikden farkındayım mazur görün bu seferlik.etrafında açık mezarlar varmış zaten.tespitlerinizin doğruluğu kesin ustalığınız tartışılmaz.acemi olunca siteye baktım bu oyma hakkında acaba göremediğim birşey olabilirmi diye,aynı kayada farklı gibi duran iki taş rengi bu kadar bariz göremedim.acaba bu normal mi olabilirmi sanki oyuğun olduğu yer sarı beton gibi birşeyle yapılmış kayaya uyarlanmış gibi geldi.ilerki zamanlara bilgi yatırımı olsun diye paylaşmak istedim.

gandalf

BozkurT
Kullanıcı
yok arkadaşım kayanın yapısı itibariyle
bir renk değişimi gibi olmuş.

memati43

Kullanıcı
Tecrübe en değerli kazanımdır.Hepinize çok teşekkürler.