zemınaltı mezarlar

fatih7979

Kullanıcı
buralar el degmemıs mezarlıklar oldugunu dusunuyorum yardımcı olursanız sevınırım

fatih7979

Kullanıcı
Cevap: zemınaltı mezarlar

ilk resımde yılana benzeyen tasın 5 mt karsısı kılıse 3. resımde kaplumbaga kafası gıbı duruyor ersan ustam kaya mezarının garibanınıda sende duydum

fatih7979

Kullanıcı

bıde su var acılmıs bır kaya mezarı var 1 tane onun yanıdada kucuk bır oyuk var sadce acaba bunlar bu kadarmı oyuk acıyordu:))))

Gitti

Kullanıcı

ilk resımde yılana benzeyen tasın 5 mt karsısı kılıse 3. resımde kaplumbaga kafası gıbı duruyor ersan ustam kaya mezarının garibanınıda sende duydum

MEzarın garibanını ilkkez duyduysan daha cok yolun var demek.
Ersan usta bişi sölüyosa kulak ardı etme derim.

Eski medeniyetlerde sınıfsal farklılıklar belirgin şekilde sosyal hayatta hissedilir ve hissettirilirdi.
Bunu yasadıkları bölgeden yedikleri yiyeceklere giydikleri kıyafete hatta ölümlerine mezarlarına kadar görebilirsin.

Ersan ustanın dedigi gibi işçilik ve işaretler bu konudaki en önemli emareler.

Şu haliyle yetersiz görünüyor zaten.Daha net ve dolu fotolarla konuyu acarsan daha net yorumlar gelebilir.

Son fotografındaki taş öbekleride muhtemelen mezar.
O öbeklerden onlarcasını bende buldum aynı yerde.
Tabi hiç el sürmedim sadece *****la baktım.
Çok şey bekleme şu haliyle.
Ama daha net fotolar varsa ustalar daha net yorumlar yapabilirler.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

fatih kardeşim,ersan kardeşimiz kaya mezarı düşüncesiyle yorumlamamış. senin kaya mezar dediğinde muhtemelen zemin altı oda mezarı düşncesinin sözlü anlatımı olmalı. bu türlerde bile bazı medeniyetlere ait olanlarda, oldukça çok fukarasına rastlanabilir.resimlerin kalitesizliğide buna etken olmuş.
konuya gelirsek,alan, mezar olarak kullanılmışlığın yanında mahzen bulgularıda taşıyor. 2. ve 3. resimleri daha net çekebilirsen iyi olacak. 2.resimdeki oymanın ön kanal istikametini bir kaç m. açığından ,
3.resmin kafa kısmındaki oymaya sırtını ver 5-6 ön kısmını görecek şekilde geniş açılardan da alırsan ,aradığın cevabı bulursun.veriklerini görüyoruzda ,yerlerinide görerek anlatım seni daha iyi anlamanı sağlayacaktır.
sağlıcakla.

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

ben orada bir kilise varlığına pek inanamadım. yanlış anlaşılma da olmasını istemiyorum. evet senin duyumun kilise olduğu yönünde olabilir ama duyumların hepsi doğru olmayabilir. yani kilise olmayabilir. kilise yerini bir görebilir miyim? eğer var ise asıl olay orda olmalı. zeminaltılarla boşa zaman harcama. çeşmesini resimle. kilise yolunu resimle. kiliseye gelen yoldaki haçları çek en azından ki varlığını teyit etsin. kilise bahcesi nereye kaldı. o bahcedeki güzel taş nerde? yukarda tepenin yamacındaki sergen kayalar? bunları görmek ve bunları görüp buradan başlamak daha güzel olurdu. sonucu önceki resimlerden daha güzel olur.

fatih7979

Kullanıcı

kılısenın gırısı koca kaya ıle kapatılmıs cesme yok ortalıkta bolge cok ıyı bıldıgım bır bolge gırısı n resmını daha sonra atacam sımdı hava sartları musaıt dgl kılısenın oldugu yer br bahce olmus arka tarafında ve karsısındakı kayaların ustunde mezarllıkar var sadece tas parcaları kalmıs ustunde bı sey yok bahce sahıbı kılıse oldugunu bılıyo orda fakat yanlıs yerlerı kazmıs