Zemine Dik Yarım Ay Oyma Ve Mihrap | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Zemine Dik Yarım Ay Oyma Ve Mihrap

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tork

Kullanıcı
evet mihrap oyması ve sagında iki adet kol boyunda iki adet yarım ay şeklinde yukarıdan zemine dogru oymalar mevcut .ustalarım bilgi amaçlı ne söylersiniz acama .iyi geceler herkese.tsk.ler

zaman34

Kullanıcı
Yerde mezar taşı yatıyor bu mezar açılmış taşın 50 cm altına doğru ceset ve üzerinde eşyası vardı acildigina göre bu mezar çoktan soyulmus

Tork

Kullanıcı
Tamam oymalar hemen üzerinde iki tane biri büyük biri ufak oyma hemen önünde zaten oda girişi açılmış bunu kim kazdi orası oda girişi mezar taşı basamagida
Tamam oymalar hemen üzerinde iki tane biri büyük biri ufak oyma hemen önünde zaten oda girişi açılmış bunu kim kazdi orası oda girişi mezar taşı basamagida
üstatkayanın ön yüzünde dikine bir oyma var.burada acılma falan yok.hemen üstünde ayak koymak için bir oyma var.taşın üstüne gelince sondan 4 resim var oymanın akarı hemen alındaki dik oymaya dogru.3 resimise 4 resimin solunda bulunan diger oyma.yorumlarınızı beliyorum üstatlar.

zaman34

Kullanıcı
Resimi isaretledim iyi bak kayanin üzerinde iki oyma var biri büyük biri ufak sıralı büyüğü sunak önündeki mezar in yönünü gösteriyor oymanin önünde mezar in kapısını acmislar ufak bir kaya mezari içinde düz yaptırılmış mezar taşı var ceset ya onun üzerinde olur yada altında en fazla 50 cm taşın altına doğru kazı yapılsa çıkar mezar hediyeside üzerinde olur savasciysa savaş malzemeleriyle gomuludur normal biryse çanak comlek değerli eşyaları olur yani bu mezari açan kişi zaten soymustur bir ihtimal var parasini duvarlara gizlemis olabilir şansına oda yada cesedin altında ikinci bir kapak olabilir boş ceset çıksa bile ikinci kademeye kadar in bu kadar
9ca95af2c91f44e2dadaf504dc3c333b.jpg

zaman34

Kullanıcı
Hocam benim gözlerimi yanlış görüyor köpek kulübesi gibi kayada bir oda var açılmış

Tork

Kullanıcı
Resimi isaretledim iyi bak kayanin üzerinde iki oyma var biri büyük biri ufak sıralı büyüğü sunak önündeki mezar in yönünü gösteriyor oymanin önünde mezar in kapısını acmislar ufak bir kaya mezari içinde düz yaptırılmış mezar taşı var ceset ya onun üzerinde olur yada altında en fazla 50 cm taşın altına doğru kazı yapılsa çıkar mezar hediyeside üzerinde olur savasciysa savaş malzemeleriyle gomuludur normal biryse çanak comlek değerli eşyaları olur yani bu mezari açan kişi zaten soymustur bir ihtimal var parasini duvarlara gizlemis olabilir şansına oda yada cesedin altında ikinci bir kapak olabilir boş ceset çıksa bile ikinci kademeye kadar in bu kadar
9ca95af2c91f44e2dadaf504dc3c333b.jpg
usta bu mihrabın sagında dikine iki det yarım ay oyma zemine dogru var .bunlar için ne

zaman34

Kullanıcı
Hocam o mezar odasi senin basamak dediğinde mezar taşı ya ceset o taşın üzerinde yatırılır yada o basamagin 50 cm altına gomulur bu mezari senmi actin

Tork

Kullanıcı
Hocam o mezar odasi senin basamak dediğinde mezar taşı ya ceset o taşın üzerinde yatırılır yada o basamagin 50 cm altına gomulur bu mezari senmi actin
ustat benim gördümde bu şekildeydi.hiçbir işlem yapmadım.mihrabın yüksekligi 50cm eni40cm derinligi 30cm nasıl oluyor buraya mezar sıgarmı.allah aşkına.

zaman34

Kullanıcı
Kayaici mezari hiç gordunmu bu çocuk mezari da bebek mezari da olabilir etrafını iyi incelersen aile mezari da çıkar bu tip mezarlar roma dönemlerine ait benim görüşüm bu kaya mezari içerde basamak dediğin mezar taşı da var kaya mezarlari tek olmaz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...