Zeytin Çekirdeği | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Zeytin Çekirdeği

Warning

Kullanıcı
Mübarek Cennet meyvesinden biridir zeytin.

zeytin yağı
Zeytin Yaprağı
Zeytin çekirdeği
Zeytinli sabun cildimiz için en iyisi rahatlatan ve yumuşatan deriye nefes aldıran
Sevgili ustalarım manevi Bakımdan zeytin zengin meyvelerden biridir yutulmasında bir zarar görmüyorum.

Ama her şeyin çoğu zarar
Azı karar
Ortası yarar derim

Bu güne kadar bu medya denilen zınbırtı çıktı çıkalı sağlığımız bozuldu nerde pis kötü bir ürün tv de gazete'de neden yapmayın diyor çünkü ona karşı geliştirilen ürün satmıyor işin gerçeği ama gerçekten derde deva olanı kendinden mahrum bıraktırıyor insanımızı para karşılığı zehirliyor dert sahibi ediyorlar para Uğruna ben Allah cc havale ettim Allah Islah eylesin bu nahlet insanları bizden uzak olsun inşaallah

Sent from my iPhone using Tapatalk

BAYBURTLU

Kullanıcı
70 DERDE DEVA SARIMSAK
Rabbine dua et, bize arzın yetiştirdiği şeylerden; sebzesinden, kabağından, sarımsağından, mercimeğinden, soğanından çıkarsın, dediler…” (Bakara, 61) Ayet-i kerimede de isminin zikredildiği gibi sarımsak çok eski çağlardan beri var olan ve Efendimiz’in (s.a.v) “Sarımsağı yiyin ve onunla tedavi olun. Zira o, 70 derde devadır…” (Kenzü’l-Ummal, nr. 40939) buyurduğu mucizevi bir yiyecektir.
KANSERE YAKALANMA RİSKİNİ AZALTIR
Vitamin, mineral ve amino asitler tarafından oldukça zengin olan sarımsak uzmanlar tarafından doğal antibiyotik olarak görülüyor. İçerisindeki vitamin ve bileşimler sayesinde kalp krizi, beyin kanaması ve kanser riskini azaltıyor. Ayrıca içerisinde bulunan “germanium” sayesinde kanser hastalarında kanserli hücrelerin vücuda verdiği tahribatın etkisini düşürüyor