1 Kayada 4 İşaret ( Yardım) | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

1 Kayada 4 İşaret ( Yardım)

A21MEDLi

Admin
bakış açılarımız farklı olabilir göremedim..
yanlız orda dikkatimi çeken şey,kabartma yapılmış L veya V gördüm..

TimuR964

Super Moderatör
bu kadar işaretin bir arada olmasıda garip aslında belkide satış için yapılmışda olabilirKonu sahibini tenzih ederim burdan horasan göruyorum benkide harçla yapılmıştır görmek lazımtabloda boş yer kalmasın diye her yere fırça darbesi vurulur gibi işlenmiş:). SEVGİLER

thePala

Kullanıcı
slm.. bakış acısı çoq önemli ben bunca define muhabbetinde aynı kayada birden fazla işareti çoq nadir gördüm.. sen aynı kayada 4 işaret var demiş ve bu resmi paylaşmıssın daha oncede sorduğunu ama saça sapan fikirler aldığından söz ediyorsun. işartetlediğin yerleri sil ve deki bu kayada ne var.. fikrimizi söleyelim . sen böle işaretleyerek resim koyduğunda düşünce olarak bizleri bizleri bir şeylere mecbur ediyorsun.. eğer bu işaretlediğin yerleri benimsedisen senın kafanda bişeyler varki benimsedın. once sen ne çıkardın bu işaretlediğin yerlerden onu acıkca yazki bizde bilelim. zira çizdiğin yerler bence işaretle çoq alakası olan yerler deyil. şimdi biz ne desen sana farklı gelcek ve boş bakıyorsunuz die düşünceksin..işaret dediğin ben burdayım die bağırır seninki sus puz bi kaya
Üstad yanlış bir şey söylediysem kusura bakmayın. Ben ''bildiğini zanneden kişiler derken'' gerçek hayatta gösterdiğim kişileri kastettim. Sizin için detaylandırayım ve kendi düşüncelerimi söyleyeyim ama benim düşüncelerim bir tecrübe değil sadece oradan buradan okuyup bilgilerle tahmin ettiklerim.

Bu resimde
1. Numara olarak işaretlediğim işaretin aslan kafası olduğunu düşünüyorum, bu aslan biraz aşağıda bulunan kayadaki etrafı yontulmuş ve üzerine tek göz işareti çizilmiş kayaya, yani g öze doğru bakıyor. İki taşın arasında bir dere var. Karşılıklı bu alsan kafası ve göz birbirine bakıyor. Aralarındaki mesafe en fazla 15 metre. Kilise dediği yer aslanın baktığı tarafta en fazla 200 m yukarıda.

Görüşüm: Aslan kafasın olduğunu düşündüğüm işaretin define işareti olduğunu düşünmüyorum , göze baktığına göre başka bir şeyi simgeliyor. Başka bir mesaj vermek istiyor.

2. Numara: Yan duran bir tavşana benzetiyorum. Tavlanın alt kısmına 3 kavisli çizgi atılmış bence bu yön veriyor. Bu define işareti olabilir. Kendi görüşüm bu yönde.

3. Numara: Salyangoz veya Sülük benzeri bir şey bir hayvan.

Önce böyle bir şey olmayacağı yönünde kendimi ikna etmeye çalışıyordum ve başka bir şey olacağını düşünerek anlamaya çalışıyordum Ama daha sonra hafif yağışlı ve bulutlu bir havada o bilgeye gittiğimde ortalığın sülük ve salyangozla dolu olduğunu görünce işaret olarak bunu seçmelerinden doğal bir şey olamayacağına karar verdim.

4. Numara: Resimde çok iyi görülmeyen ama kayaya baktığında 3 tane sunağa benzer ama sunak olmayan bir benim düşünceme göre mağara veya tünel yad ad mezar girişini temsil eden işaret var. Düşünce tünel veya mağa olduğu yönünde ağır basıyor , çünkü buranın 2-3 km ilerisinde bir nektoropolis buldum. Statülere göre farklı ama genelde gariban mezarı gibi ( çok anlamam). Haliyle bu yuvarlakların oda, tünel veya mağara girişi olacağını düşünüyorum.

5. Numara : Meşhur Y i
şareti . Veya bana öyle geliyor.

Gözün olduğu kaya bu şekilde.

Diğer yardımcı resimler

Notlar: Bu kayaya yakın 20-30 m2 alanda çubuklarla baktım boşluk olan yerler var , boşluk aldığım yerler de bir kaya yanında ve üzerlerinde ovuklar (yuvarlak çukur) açılmış kayalardı.

Çok anlamamakla birlikte, birbirine bağlı odalar 3 tane veya tünel girişi olduğunu düşünüyorum ama dediğim gibi bunu ordan burdan okuduğum bilgilerle diyorum.

Mesel şu insanlar tarfından çizildiği kesin olan GÖZ ne işe yarıyor anlamadım.

Son Not: işaretler olan bu kayanın %80 i toprağın altındaydı. Ben etrafını açtım ve o esnada 2-3 metre yakınımda siyah bir yılan peydah olduğundan bıraktım çalışmayı.

Fakat o günden sonra 10-15 kere daha incelemek için gittim ama birşey görmedim, yılan mılan yani.

thePala

Kullanıcı

thePala

Kullanıcı

A21MEDLi

Admin
Hocam bu göze diğer resimdeki aslan kafası olduğunu düşündüğüm kafaya bakıyor. Sizin aslan kafası dediğiniz kafa da3 boşluk aldığım kayalara bakıyor.
oraya bakın...
bu kaya çok şey anlatmış olabilir
Fakat anladığım bi mevkiyi anlatacağım oraya bakmanı tavsiye ederim..sana derenin çatal olan yerinden bahsedeyim..
orda anlattığım şekilde doğal oluşum var,Aradığın oradadır...

derenin çatal olan bir kolunun sağı ve solunda yüksek kayalık yoktur.... yanii derenin bu kolu arazi yüzeyiyle hemen hemen eşit gidir..
diğer kolunun sağı ve solu yüksek kayalık veya tepe var...bu dere sanki derin kanyonun arasından geçiyor...

bunu teyitle ve bana orda bulunan çatal yapan dereyi resimle sana bi nokta verebilirim..

thePala

Kullanıcı
oraya bakın...
bu kaya çok şey anlatmış olabilir
Fakat anladığım bi mevkiyi anlatacağım oraya bakmanı tavsiye ederim..sana derenin çatal olan yerinden bahsedeyim..
orda anlattığım şekilde doğal oluşum var,Aradığın oradadır...

derenin çatal olan bir kolunun sağı ve solunda yüksek kayalık yoktur.... yanii derenin bu kolu arazi yüzeyiyle hemen hemen eşit gidir..
diğer kolunun sağı ve solu yüksek kayalık veya tepe var...bu dere sanki derin kanyonun arasından geçiyor...

bunu teyitle ve bana orda bulunan çatal yapan dereyi resimle sana bi nokta verebilirim..
O zor işte üstad . Maalesef ancak yaz aylarında gidebiliyorum. İnşallah nasip olur gönderirim

TimuR964

Super Moderatör
Ok işareti buyuk ihtimalle giriştirindir.pngoluşturduğum çatı şeklinin kesişme nokta alt hizasında ard arda 2 adet dikey dikdörtgen taşlar havalandırma olabilir işçiliklere bakılırsa yer boş değil. SEVGİLER