3 Ceviz Sıralı 47 Ve 76 Adım | Define işaretleri ve anlamları

3 Ceviz Sıralı 47 Ve 76 Adım

AYAN

Kullanıcı
Eski yerleşim alanında, krokide belirttiğim gibi tarif ettiklerine göre çizim yaptım, buraya gitmeyi düşünüyorum,
gitmeye degermi, ne yapmam gerekir, düşünceleriniz nedir yönlendirmenizi bekliyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
AYAN ustam resmi görmeyi ve düzeltmeyi çok istedim ama başaramadım. ama seni gördüğüme sevindim. teknik olarak belki düzeltebilen bir arkadaşımız çıkar.
konuya bir iki katkı yapmak gerekirse,
üç meşe olarak rastladım ve çözümü,
biri açık kuzey gibi. diğer ikisi yakın ve güney istikameti. tekin yanından üste yol çıkıyordu.
teki kenara koyduk. ikiye yoğunlaştık,
ikinin tek tarafının yanından ana yoldan k. batıya patika, uzunca bir harman yeri . yaklaşık 30 adım. çıkarken kapalı bir kuyu. ve sırtlama olan harman yerinde iki oda.
güneydeki son meşenin batı kısmı yaklaşık 5 m. değerli bir mezar. malzeme yeri mezarın tam batısında 70 cm dışında.170 cm derinlikte soyulmuştu. ayni mezarın ,tahmini 7 m. güneyinde 250 derinlik ayni akıbete uğramış. o alan üçgenimsi idi ve sahte mezarlar vardı.
sana tarif edilenlerin ikisi yakınmı acaba. yazdıklarımla örtüşürmü bilmiyorum. sağlıcakla.

wolf_52

Kullanıcı
AYAN ustam resmi görmeyi ve düzeltmeyi çok istedim ama başaramadım. ama seni gördüğüme sevindim. teknik olarak belki düzeltebilen bir arkadaşımız çıkar.
konuya bir iki katkı yapmak gerekirse,
üç meşe olarak rastladım ve çözümü,
biri açık kuzey gibi. diğer ikisi yakın ve güney istikameti. tekin yanından üste yol çıkıyordu.
teki kenara koyduk. ikiye yoğunlaştık,
ikinin tek tarafının yanından ana yoldan k. batıya patika, uzunca bir harman yeri . yaklaşık 30 adım. çıkarken kapalı bir kuyu. ve sırtlama olan harman yerinde iki oda.
güneydeki son meşenin batı kısmı yaklaşık 5 m. değerli bir mezar. malzeme yeri mezarın tam batısında 70 cm dışında.170 cm derinlikte soyulmuştu. ayni mezarın ,tahmini 7 m. güneyinde 250 derinlik ayni akıbete uğramış. o alan üçgenimsi idi ve sahte mezarlar vardı.
sana tarif edilenlerin ikisi yakınmı acaba. yazdıklarımla örtüşürmü bilmiyorum. sağlıcakla.
EMEĞİNE sağlık ustam çok güzel bir bilgi ve teyitli olması hazine değerinde bence, rabbim sağlık sıhat versin size...

AYAN

Kullanıcı
Sizlerin de arasında olmak güzel değerli ustam, naçizane yorumun için teşekkür ederim cümleten hayırlı ramazanlar dilerim.
krokiyi tekrar yükleyeyim, ustam yönler doğru dizilim ters, bende açık olan güney tarafta kalıyor tabiki vermiş olduğun biligi
değerlendirilecek. Selametle.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
muhterem kardeşim, anlattığım yerin g. doğusunda alandan biraz yüksek bir kilise var. çevresinde bir kaç yönde pınar lar mevcut. doğu ile g. doğu arasına gelen,yaklaşık 70 -80 m. de yol kenarında değerli bir pınar. doğusu 1,5 m.de . bu kısım ağaçlardan biraz düşük bir seviyede. buraya yakın ev olduğu için dokunulmamış. bunları neden anlatıyorum,
pınar uygun olmadığı odaların işçiliğide ağır olduğu için günümüze kalmış. ulaşabildiklerini temizlemişler. zaten bunlar son dönem işleri ve hepside kayıtlı. eğer cevizler ayni amaç için olsa bile ,malzemeleri günümüze gelmemiş olabilir.
bir konuya daha dikkatini çekerek tamamlamak istiyorum.
güneyli kuzeyli dizilimlerde,b,ilhassa taş yığmalarında, işçilik kuzeydekinde olur. ayni sistemin kullanıldığını da göz ardı etmemek gerekir.
sağlıcakla kardeşim,ALLAH a emanet ol.

AYAN

Kullanıcı
çeşmenin belirtilen o bölgede olduğu söylendi tam yerini bilen yok,
olması gereken yön ve mesafeler varsa araştıralım