3 Ceviz Sıralı 47 Ve 76 Adım | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

3 Ceviz Sıralı 47 Ve 76 Adım

AYAN

Kullanıcı
ee toprağım o halde ıkıncı yakından ucuncu uzak olana 29 adımla bakalım, nereye denk geliyor. (novanda usta nın hesabına göre böyle dedim)
evet ustam rakamlar ne olduğunu veriyor o yönde de ihtimalli NOVANDA ustanın da belirttiği şekil ağaçların arası demişti, yine de NOVANDA ustam dan teyit gerekiyor, cevizlerin köklerini dahi sökmüşler yerleri belli, hayırlısı olsun ustam, teşekkür ederim.

AYAN

Kullanıcı
klise hangi yöne krokide çizermisin .yani 3 sıralı cevizin neresinde

NOVANDA ustam bur da şurası kilise diyebileceğimiz bir bulgu veya emare yok, sadece söylenti cevizlerin olduğu yerde kilise varmış deniliyor orta cevizin olduğu yerde giriş varmış deniliyor yön olarak tutuyor ve kis e oyma ağıl lar var cevizlerin dibinden de bir adam boyu yüksekçe kalıyor krokide belirt tiğim yönde ayrıca çeşme olduğuda söyleniyor çevre bağ bostan tarla yapılmış çok değişiklik olmuş burda sadece cevizleri teyit ediyorlar birkaç kişi olduğunu söylüyor çok büyük cevizlerdi diye 40 sene öncesinden kesilmiş köklerini dahi sökmüşler krokide belirttiğim bilgilerden fazlası yok gibi burası bana göre karışık sizi davet ediyorum ustam buyur gel beraber çözelim ustam selametle.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

ayan kardeşim,burası sistemli bir çalışma. merakım ,1le üçün arasımı yoksa 2-3 arasımı 76 adım.
azıcıkta araziden bahsediver. bu cevizler boyu,güneyli kuzeyli yol geçmiyormu. çeşme yolun bir tarafı setli bir yerin altındamı imiş. oradan başını kaldırıp etrafa baksak bu noktadan yüksekte bir kaç tepe görebilirmiyiz. biri biraz yakın diğerleri daha yüksek ve biraz daha mesafelimidir.
tutuyorsa yakın olan tepe hangi yöndedir.buranın üzerinde tarihi bir yapı kalıntısı biliniyormu.
orta cevizden doğu ve batı istikametine yürüsek,arazi inişlimidir.ve orta cevizin olduğu alanda bir miktar düzlük varmıdır.
biraz açığında halen sulu olan bir pınar varmı.varsa yönü.
kilise olduğu düşünülen yer bu orta cevizin hangi yönüdür,ve hemen açığında bir miktar cevizden yüksek ve uzunlamasına düzgün sayılan bir arazi yapısı oluşuyormu. eğer ana yol duruyorsa,bu noktaya ve pınara ayrılan patikalar olacak biliniyormu.
yaklaşık göğüs yüksekliğinde olan bu domuz kuyuları ile kilise ihtimali olan kısım ayni taraftamıdır.
daha sorulacaklar var ama bunları eğer eksiksiz öğrenebilirsen sistemin oturacağını düşünüyorum.
bu yazdıklarıma biraz mesafeli dere çatlarını ,duruyorsa pınarını,tepeleri ve yolları kroki halinde yönleriyle beraber belirtebilseler.....sağlıcakla.
çok zahmet verdiğimi bili,yorum ayan ustamda ,buraya km. üzerinde tarihi kale vs varmı. ana en büyük akarsu görülmeyebilir,hangi yönden geçiyor.

tuarec

Kullanıcı

tuarec

Kullanıcı
Bozkurt ustam çizimleri görünür hale getirebilirsen müteşekkir olurum ben beceremedim