Abdest bozacağınız zaman, ne önünüzü... | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Abdest bozacağınız zaman, ne önünüzü...

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
birileri yaptığını beğeniyordur mutlaka. acaba sebeb olan memnunmu.
hayırmı kazandık günahamı girdik. bir çişi nerelere ulaştırdınız.
mülüman ferasetli olmazsa bu duruma düşmesi kaçınılmazdır. en azından tavsiyelere uymasını başarabilseydiniz.
bu andan itibaren,dini islama zarar veren her konuyu yada yorumu silerim ,gerekirse ya uzaklaştırır yada kendimi uzaklaştırmayı tercih ederim. başka türlü bu vebali çekebileceğimi sanmıyorum.
şu an mezhebsizim diyeni, insanların dini inacını alenen tahkir ettiğinden uzaklaştırma vereceğim.
yapmayın etmeyin diye rica etmiyorum,isteyen istediği gibi yazsın.
cesur adlı üyeye 6-4 2106 ya kadar uzaklaştırma verdim. bilginize.

Kafkaslı

Vip Üye
esselamünaleykum
şimdi yine mi suçlu olduk ikizceli ustam yapma usta sizi vallahi anlayamıyorum
daha insanların ne demesi gerekiyor.bugün meshepsiz gelir konu açar yarın ilımlı islam modelisi gelir konu açar ertesi gün bir vahhabi gelir konu açar .bir başka gün hıristiyan gelir konu açarsa hiç şaşırmayın o zama burada dini konu ları takip edenlere ne cevap vereceksiniz yinede siz bilirsiniz. ALLAHA emanet olun inşallah
SAYGILARIMLA

: Kim, kendisine Rabbinin âyetleri hatırlatılıp da onlardan yüz çeviren ve elleriyle yaptığını unutandan daha zalimdir? Şüphesiz biz, onu anlamamaları için, kalplerine perdeler gerdik, kulaklarına da ağırlıklar koyduk. Sen onları hidayete çağırsan da artık ebediyen hidayet bulamazlar.kehf.57

ikizceli

Vip Üye
ve aleyna aleykümselam,
muhterem hocam, örneklerini verdiğiniz meseleler hakkında bu güne kadar tek bir cümle dahi sitemizde geçmemiştir. sizlerde iyi biliyorsunuzki,bu konularda böylesi bir deli cüretine sitemizde müsaade edilmez.böyle bir teşebbüsün vukuunda anında sesi kesilir.
ALLAH razı olsun ,sitede paylaşımlara başladınız. başta kendim ve bir çok arkadaşımız mutlu olduk.
lakin,bu konu ve diğer konularda ,öylesine iğneleyici tahrik edici,kişileri muhatap alan bir üslub kullanıyorsunuz ki,kişi bunu bir fırsat olarak görebiliyor ve hemen kendince doğru kabul ettiği fikirleri sıralamaya başlıyor.
bu davranışımızla,bu duruma sebebiyet vermiş oluyoruz..
tarafımdan ve arkadaşlarımız tarafından defaatle uyarı yapılmasına rağmen ,bizlerde ayni benzeri tarzda muameleye layık görüldük.
kişiler muhatap alınmadan yazabilseniz de ,size ,karşı ,dinimizin gerçeklerine ters düşen bir paylaşım veya şahsınızı muhatap alarak rencide edici bir durum doğuyor olsa,
yönetim olarak nasıl davranırız,düşünüyormusunuz. sitenin ,huzur içinde bilgi akışının düzeni ihlal edilmiş olduğu gibi,böylesine görmek istemediğimiz durumlara birlikte düşüyor ve sıkıntısını da beraber yaşamak zorunda kalıyoruz.
amaç hak dinimize hizmet etmekse bunun yolunun bu tür yaklaşımla olabileceğini sanmıyorum.
gelinen noktada durum kendini gösteriyor.
diğer bir sitede konularınıza baktım. onlarca konu ,garip kalmış. üzüldüm. demekki define sitelerinde pek rağbet görmüyor diye düşündüm. ama en küçük bir rahatsızlıkta görmedim.zaten katılanda pek sınırlı kalmış. ama namaz konusunu o kadar güzel işlemişsinizki(diğer konular da hakeza öyle) çok hoşuma gitti.
kişi ayni ,din ayni neden burada böylede bizde çok farklı diye düşünmeden de kendimi alamadım.
islam ilimine vakıf kerdeşimiz olarak,bizlerin seviyesinde anlayacağımız,dinin hükümlerini yazınız. istifade edelim. duacınız oluruz. ama sitenin kurallarına ve huzurana da riayet edelim. yönetime karşı ,ben hem yazar hem yönetirim tarzı yaklaşımlar ,sitede huzur bırakırmı. lütfen....
bu hassas noktayı siz anlamak istemezseniz başka kime anlatabliriz bilmiyorum.
sağlıcakla ,ALLAH a emanet olunuz.

TEVFiK

Vip Üye
birileri yaptığını beğeniyordur mutlaka. acaba sebeb olan memnunmu.
hayırmı kazandık günahamı girdik. bir çişi nerelere ulaştırdınız.
mülüman ferasetli olmazsa bu duruma düşmesi kaçınılmazdır. en azından tavsiyelere uymasını başarabilseydiniz.
bu andan itibaren,dini islama zarar veren her konuyu yada yorumu silerim ,gerekirse ya uzaklaştırır yada kendimi uzaklaştırmayı tercih ederim. başka türlü bu vebali çekebileceğimi sanmıyorum.
şu an mezhebsizim diyeni, insanların dini inacını alenen tahkir ettiğinden uzaklaştırma vereceğim.
yapmayın etmeyin diye rica etmiyorum,isteyen istediği gibi yazsın.
cesur adlı üyeye 6-4 2106 ya kadar uzaklaştırma verdim. bilginize.
(beğendim) S.a. Elinize sağlık diyebilirim yanlız birazda geç kalındı gibi ama olsun Sayın Ustam Bu arkadaşımız nedense sizin açmış olduğunuz konu'da olsun ve hattab ustamın açmış olduğu konusunda olsun benim pek anlıyamadığım yorumdalarda bulunuyordu.İnşallah bir dahaki seferede aynı şeyler olmaz Ümidi ile .Saygılarımla.

Kafkaslı

Vip Üye
esselamünaleykum
ikizceli .sevgili dostum sizi anlıyorum, haddimi aştığımıda biliyorum. ama birileri dini islama nifak sokmaya başladımı dayanamıyorum. inan insanlar bir şey bilmiyor saman çöpü gibi nereye savrulursa oraya gidiyor, ne yazarsanız ona inanıyor,ustam inanın buna . ayrıca bu konunun sorumlusu lacivert dostumu .onun sorumluluğununda zora soktuk hakkını helal etsin, ardık müdahil olmayacağım konu kapandı . ama birkaç sözanlatayım bitirelim bu tatsız olayı .
ümmet islamdan uzaklaştırılıyor, insan fıtratı itibariyle kolayına kaçıyor Ümmet bir inanç bloku demek. Yani aynı Allah’a, aynı Peygambere, aynı kıbleye yönelik insanların oluşturduğu bir birliktir değil mi? Ne yazık ki biz bu ana kavramları kaybettik. Ya mezhep ya ırk ön plana çıktı. Veya grup ön plana çıktı. Ümmet bütün müminleri kapsayan bir şemsiyedir değil mi? Biz ümmet bilincini ön planda tutacağımıza grup kimliğimizi, cemaat kimliğimizi ön plana çıkardık. Maalesef o büyük şemsiyenin altından çıktık. Onun için parça parça olduk. Namazda aynı kıbleye doğru yöneliyoruz ama bir ümmet olmanın ana hedefinden, gayesinden fersah fersah uzaklaştık. Neticede kendi zaaflarımızı yaşıyoruz. bir başka sitede bu sorunları yaşadın anlatamadık .
.biz istiyoruz ki.
Ümmet içinde bir ümmet olsun.
Ümmet içinde bir maya topluluk bulunsun.
Ümmet içinde bir rafine cemaat korunsun.
Ümmet içinde hayra anahtar, şerre kilit olan, özel vazifeli bir grup kurulsun.
Ümmet içinde marufu emreden, münkeri/kötülüğü izale eden ve bunun nasıl olduğunu gösteren bir çekirdek kadro oluşsun. bir başka sitede bunu yaşadık bu tür insanlara ne anlatırsan anlat anlamadılar,
nifak olmasın fitne olmasın istiyoruz ustam fazlasını deyil Allaha emanet olun inşallah

Moderatör tarafında düzenlendi:

ikizceli

Vip Üye
ve aleykümselam hattap hocam.
son yorumunuzda ,belirtmeye çalıştığınız amacınızı ,kalbinizdeki arzuları ,verdiğiniz gayreti çok iyi anlıyorum. yerden göğe kadar haklısınız. ama bu çabanız neticesinde bu tür sitelerde yaşadıklarınızı ve kaygılarınızı da açıkça ifade etmişsiniz. ve bu vesile ile ayni noktada buluşuyoruz. bundan da büyük memnuniyet duyduğumu belirtmek istiyorum.
yüce peygamberimiz;
müminler bir birlerini sevmekte,bir birlerine acımakta ve bir birlerini korumakta,bir vücuda benzerler.
vücudun bir uzvu hasta olduğu zaman,diğer uzuvlarda bu sebeple uykusuzluğa ve ateşli hastalığa tutulurlar. buyurmuşlardır.
teşbihte hata olmaz derler,
ben anlamıyor ya da anlamak istemiyorum.ne yapabiliriz.
YÜCE ALLAH ,
hep birlikte ALLAH IN ipine sımsıkı sarılın. parçalanıp ayrılmayın.ALLAH ın üzerinizdeki nimetini düşünün. hani siz bir birinize düşmandınız,O kalplerinizi birleştirmişti. işte O nun bu nimeti sayesinde kardeş olmuştunuz. yani siz bir ateş çukurunun tam kenarında iken ,oradan sizi O kurtarmıştı. işte ALLAH size ayetlerini böyle apaçık bildiriyor ki doğru yola eresiniz.
anlamıyor ya da anlamak istemiyorsam;
ALLAH onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir. gözlerinin üzerinde birde perde vardır ve büyük azap onlaradır. buyurduğu sınıfa dahil olduğumuzuda bilmemiz gerekir.
ALLAH ım bu zümrede olanlarla bir eylemesin inşaallah.
anlayışınıza kalbi teşekkürler ediyorum. ALLAH a emanet olunuz.

TEVFiK

Vip Üye
ve aleykümselam hattap hocam.
son yorumunuzda ,belirtmeye çalıştığınız amacınızı ,kalbinizdeki arzuları ,verdiğiniz gayreti çok iyi anlıyorum. yerden göğe kadar haklısınız. ama bu çabanız neticesinde bu tür sitelerde yaşadıklarınızı ve kaygılarınızı da açıkça ifade etmişsiniz. ve bu vesile ile ayni noktada buluşuyoruz. bundan da büyük memnuniyet duyduğumu belirtmek istiyorum.
yüce peygamberimiz;
müminler bir birlerini sevmekte,bir birlerine acımakta ve bir birlerini korumakta,bir vücuda benzerler.
vücudun bir uzvu hasta olduğu zaman,diğer uzuvlarda bu sebeple uykusuzluğa ve ateşli hastalığa tutulurlar. buyurmuşlardır.
teşbihte hata olmaz derler,
ben anlamıyor ya da anlamak istemiyorum.ne yapabiliriz.
YÜCE ALLAH ,
hep birlikte ALLAH IN ipine sımsıkı sarılın. parçalanıp ayrılmayın.ALLAH ın üzerinizdeki nimetini düşünün. hani siz bir birinize düşmandınız,O kalplerinizi birleştirmişti. işte O nun bu nimeti sayesinde kardeş olmuştunuz. yani siz bir ateş çukurunun tam kenarında iken ,oradan sizi O kurtarmıştı. işte ALLAH size ayetlerini böyle apaçık bildiriyor ki doğru yola eresiniz.
anlamıyor ya da anlamak istemiyorsam;
ALLAH onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir. gözlerinin üzerinde birde perde vardır ve büyük azap onlaradır. buyurduğu sınıfa dahil olduğumuzuda bilmemiz gerekir.
anlayışınıza kalbi teşekkürler ediyorum. ALLAH a emanet olunuz.
Amin İnşallah sayın ustam Amin.

ikizceli

Vip Üye
değerli arkadaşlarım,konuda tasvip etmediğimiz yorumlardan dolayı CESUR üyemize uyguladığım banı kaldırmış bulunuyorum.
şuan yola çıkıyorum. bir süre aranızda olamayacağım. RABBİM nasip ederse kavuşturur.
cümleden,ALLAH a emanet olunuz.

TEVFiK

Vip Üye
değerli arkadaşlarım,konuda tasvip etmediğimiz yorumlardan dolayı CESUR üyemize uyguladığım banı kaldırmış bulunuyorum.
şuan yola çıkıyorum. bir süre aranızda olamayacağım. RABBİM nasip ederse kavuşturur.
cümleden,ALLAH a emanet olunuz.
Anaaaa hayrola sayın Ustam nire gidiyorsunuz daha finduklar olmamıştır eh gari :D size Hayırlı yolculuklar dilerim

BABACONDA

DiScOvErY
Kullanıcı
eline emegine saglik Allah cc. razı olsun