Ağacın altında oda | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Ağacın altında oda

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Acaba ağaç cinsi nedir ustam?🤔
Selvi çamı. Bu işlemler baki görünen ağaçlara yapılır. Hep fark edilmeyen hem görünen hem aşırı dikkat çekmeyen. Selvi dışında çam gillerden nesli uzun süre dayanan bir ağaca da yapılır. Sene 2011 ‘e götürdü video beni. Anı yaşadım resmen. O duyguyu anlatamam 🙂🙂🙂🙂

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör

Videoyu direk görünür hale getiremedim tıklayınız.
Ustam ağacı anlatırmısınız. Bu defineci arkadaşlar için aslında çok önemli bir konu. Yaşı cinsi ve toprağı hakkında bilgi vermenizi rica ediyorum. Bu arada emeğinize sağlık beni 11 yıl geriye götürdünüz şu kısa video ile. 😊😊😊

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Ustam ağacı anlatırmısınız. Bu defineci arkadaşlar için aslında çok önemli bir konu. Yaşı cinsi ve toprağı hakkında bilgi vermenizi rica ediyorum. Bu arada emeğinize sağlık beni 11 yıl geriye götürdünüz şu kısa video ile. 😊😊😊
Roni usta botanikçi olmalıymış, bitki gördüğü zaman seceresini sayıyor :)

KANAS_USTA

Admin
Ardıç ağacı,
Çok çeşitli ve geniş kullanım alanı mevcut hangi birini yazayım bir gün pc başına geçer isem ayrıntılı izah etmeye çalışırım inş.

Ardıcın az bilinen özelliklerinden biride çift girişi temsil etmesi @BulursamKader25 abim bu tesadüf degil mana ile alakalı.
Bir diğer özelliği kısa bir duvarı simgelemesi ve bu agaci gören noktaya göre 2 adım sağ tarafından giriş bakılması gerektiğidir. Ağaç ile giris kuzeybatı yönlüdür ,
Eski yola yaklaşık 28 adım mesafeye konumlandırılır, kuyuya 18 adım Dikilitaşa 12 adım genel metrajlar olup kombinasyonu girmedigi müddetçe böyledir. bölge kilisesinin sembolü olarak kullanılır....vs
Sabaha kadar yazabilirim telefondan zor oluyor 😘

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Ardıç ağacı,
Çok çeşitli ve geniş kullanım alanı mevcut hangi birini yazayım bir gün pc başına geçer isem ayrıntılı izah etmeye çalışırım inş.

Ardıcın az bilinen özelliklerinden biride çift girişi temsil etmesi @BulursamKader25 abim bu tesadüf degil mana ile alakalı.
Bir diğer özelliği kısa bir duvarı simgelemesi ve bu agaci gören noktaya göre 2 adım sağ tarafından giriş bakılması gerektiğidir. Ağaç ile giris kuzeybatı yönlüdür ,
Eski yola yaklaşık 28 adım mesafeye konumlandırılır, kuyuya 18 adım Dikilitaşa 12 adım genel metrajlar olup kombinasyonu girmedigi müddetçe böyledir. bölge kilisesinin sembolü olarak kullanılır....vs
Sabaha kadar yazabilirim telefondan zor oluyor 😘
Oooo @KANAS_USTA sen ardıcın böylesine nasıl denk geldin? Gövdesi selvi kıvamına geldiğine göre çevrede muhakkak bi kaç daha böyle vardır. Ne çıkardın tencere tepsi kadeh? 😂😂😂 Neden böyle çalışmalar bana denk gelmiyor. Ya mağaraya gidiyoruz ya kaya oda mezara yada tümülüse. Vallahi imrendirdin beni. Oralardan uzaklaş benle @TRUVA ustam bi el atalım az 😂😂