Ali beye ayit olan yerler Iran sinirlari içerisinde | Define işaretleri ve anlamları

Ali beye ayit olan yerler Iran sinirlari içerisinde

IRAN sınırlari

Kullanıcı
Merhaba. Ben Irandan yaziyorum. Bu konu açmamım asil sebebi, bizim bolgelere haritasi olan ulaşsin.

Deli Fırat

USTA
Super Moderatör
Öncelikle hoş geldin iyi forumlar dilerim gardaş Neye göre bu kadar net konuşuyorsun belgelerde geçen bir iz işaret emare varmı elinde

Eli bey

Kullanıcı

Eli bey

Kullanıcı
Öncelikle hoş geldin iyi forumlar dilerim gardaş Neye göre bu kadar net konuşuyorsun belgelerde geçen bir iz işaret emare varmı elinde
Var var arkadaş doğru diyor bu völgenin gerçeği ırak iran türkiye sınırları arasında ozaman ırak osmanlıya bağoıydı ondan tam olarak hangi ulkede kalmışbilinmiyor ama ırak sınırı ve hakkari en çok şüphelenen yer çünki alibeyin gerçek ismi eli bege boti dir yani bu adam ırak hakari de eşkiyalık yapmış saygılar bu dediğim gerçek opan şeyoerdir internettekinin çoğu yalan sahte bilerek yayılmış bi yalan

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Merhaba. Ben Irandan yaziyorum. Bu konu açmamım asil sebebi, bizim bolgelere haritasi olan ulaşsin.
İranda nereye bakarsan bak eski sahteler çıkar karşına. 3 bin yıllık birebir sahte olan şeyide görük. İran da bu konularda yardım için iletişime geçenler oldu fakat hiçte anlatılanlar gibi değil durum. Gittiğim yerde de öyle denildiği gibi birşeyle karşılaşmadım. Orada bulunabilecek sahte olmayan tek şey savaş ganimetleri ve çalınan ganimetlerdir. Bunun dışında birşey olacağını sanmam. Çünkü iran eski çalıntı dünyasıdır. Mısırdan çalınan bir çok eserler iran da gömülmüştür. Suud altınlarıda buna dahil. Bilmiyorum ama orada 100 işaretin 5 bilemedin 10 tanesi doğru çıkar gerisi sahtedir. Bölgesel her türlü istişare ve münazaraya açığım bu hususta. Selametle 👍🤚

IRAN sınırlari

Kullanıcı
İranda neye bakarsan bak eski sahteler çıkar karşına. 3 bin yıllık birebir sahte olan şeyide görük. İran da bu konularda yardım için iletişime geçenler oldu fakat hiçte anlatılanlar gibi değil durum. Gittiğim yerde de öyle denildiği gibi birşeyle karşılaşmadım. Orada bulunabilecek sahte olmayan tek şey savaş ganimetleri ve çalınan ganimetlerdir. Bunun dışında birşey olacağını sanmam. Çünkü iran eski çalıntı dünyasıdır. Mısırdan çalınan bir çok eserler iran da gömülmüştür. Suud altınlarıda buna dahil. Bilmiyorum ama orada 100 işaretin 5 bilemedin 10 tanesi doğru çıkar gerisi sahtedir. Bölgesel her türlü istişare ve münazaraya açığım bu hususta. Selametle 👍🤚

Once merhaba. Ben senin bu konuyu başka yere yönlendirdigini düşünerek sana bir şey demiyorum.
Iran ve turkiye ve hatta diger ülkeler geçmişte hepsi bir ülkedir. Ozaman bunlarin tarihli olaylari fark etmez. Ama şu Ali beg zamaninda artik ayri olan ülkelerimiz vardir ve o yüzden Ali beg gizli kalmak için bizim ülkede saklanmiştir(karadağ).

IRAN sınırlari

Kullanıcı
Var var arkadaş doğru diyor bu völgenin gerçeği ırak iran türkiye sınırları arasında ozaman ırak osmanlıya bağoıydı ondan tam olarak hangi ulkede kalmışbilinmiyor ama ırak sınırı ve hakkari en çok şüphelenen yer çünki alibeyin gerçek ismi eli bege boti dir yani bu adam ırak hakari de eşkiyalık yapmış saygılar bu dediğim gerçek opan şeyoerdir internettekinin çoğu yalan sahte bilerek yayılmış bi yalan
Merhaba. Evet internette bilinçli yapılmış sahte belgeler paylaşimi.
Bizim oralarda bir zamanlar koruma yapan bir arkadaş diyorduki Ali bey mallarini hepsini taşiyib buralara getirmiş ve Iran topraginda gommüş. Ama yenede sonralar burada kalmamiş kendisi geri dönup türkiyede tutuklanmiş ve esir kalmış sona kadar.

IRAN sınırlari

Kullanıcı
Ali beyg kalesi şimdiye kadar kalintisi bir dağda duruyor. Ona günümüzde Ali beyg kalesi denir, Ama gerčekde kudret kalesidir. Zaten ali beyg orada bir ömur kalmiş. Čok ulaşilmaz bir yerde.
Babek khorremdin 55 tane kale kullanmış ve savaşlar geçirmiş onlardan biriside şu ali beyg kalesidir. Yani babek de orayi kullanmiş.

IRAN sınırlari

Kullanıcı
Bir tek ali beyg deyil, başka eşkiyalar yaptiklarida bizim tarafta kalmiş.
Mecele balli kaya ve yalançi balli kaya. Bunlarin ikiside bir köy kenarindadir. Köylüler onlara kale diyorlar yani birisi balli kaya kalesi biriside yalanci balli kaya kalesi.