Alin Bendende Bir Bomba :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı
Selam arkadaşlar;
Bu yazacaklarım Emrah arkadaşımla alakası yoktur!
Uyduyla arama sensörler yardımı ile belli bir alanı tararsınız,cpr.ile yer tayin edildikten sonra;
Malzeme olarak değilde ancak toprakta olan farklılıklar bulunur,bunuda senelerini vermiş mühendis arkadaşlar anlar!
Örnek benim dikkatimi siyah olan renk çekmişti (kurşun)vs.
Ancak gpr,bir tanesi buna ilave bilgi için yazıyorum,5 çeşit daha ilave pragramla ancak obje şeklinde görürsünüz
Buna ilave gelen verileri çok iyi bir mühendis arkadaşla "rendırlayarak objenin şekillerini görebilirsiniz.
Bilimsel gerçeği böyle******
Eskiden iki levha arasına "poloroid (şipşak) konur karanlık yerde zemin toprak üstüne konur film çekilirdi (alta su varsa)kıpkırmızı çıkardı yani işe yaramazdı.
Aklın ermediği yerde üç kağıt başlar,bütün arkadaşlara iyi forumlar.

DRAGON-34

Kullanıcı
ustam benimde aklım almıyor toprağın metrelerce altındaki madenleri fotolayacak bir makina hem de çözünürlüğü çok yüksek bir sistemde üzerindeki yazılar dahi okunacak ALLAH aşkına hem basit hem ucuz bir sistem bunu nasıl yapacak --en basiti fotoğraf makinası daya yere bakalım g---örüntü alacak mı??Emrah arkadaş açıklarsa şayet o zaman belki aklım erer ----Şahsen ben ne Emraha ne de böyle bir sistemin olduğuna inanmıyorum ŞÖYLEKİ==Bizle yıllarını hatta ömürlerini bu işlerle geçirmiş hertürlü deneyimi olan çok şeyler görmüş duymuş insanlar bu ve bunun gibi sitelerden bütün bilgi ve deneyimlerimizi diğer insanlara anlatıyoruz bilgiler veriyoruz hatda onların işleri için bilgiler toplayıp yardımcı olmaya gayret ediyoruz ama bazı insanlar birşey söylüyor ama sonucunu söylemiyor örneğin---- ben insanların yerin altını göremeyişine şaşıyorum nekadar kolay birşey arkadaşım sen nasıl olurda onu göremezsin ben sana görmen için yardım ederdim ama sen biraz uğraş belki sana sonra söylerim---deyip sırra kadem kayboluyor gel de bunlara inan göreceksiniz bu konunun sonu da öyle bitecek ---Diyorum !!!!!Umarım ben yanılırım

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
O değilde pasif üye kardeşlerimiz bir anda aktif oldular. :D
Diğer konularada müdahil olma istek ve arzusunun bu derecede olmasını temenni ediyorum.
Bu arada bu konuyla ilgili hernedense içimde hiçbir merak oluşmadı.:confused:
İnşallah hayırlısı olur..

erzurumludefineci

Kullanıcı
Yasaklı
O değilde pasif üye kardeşlerimiz bir anda aktif oldular. :D
Diğer konularada müdahil olma istek ve arzusunun bu derecede olmasını temenni ediyorum.
Bu arada bu konuyla ilgili hernedense içimde hiçbir merak oluşmadı.:confused:
İnşallah hayırlısı olur..

seni iyi takip ediyorum usta acizane açıklayayım bari kırılmak yok :D
haklısın babacan... fakat son mesajlarıma bi bak da ondan sonra karar ver 1 hafta olmadı daha online oluşum bu arada bazı konulara paylaşımlarda bulundum ve... ben boş boğazlığı pek sevmiyorum ustam bilmediğim şeye ne yorum yazıp milleti gaza getireceğim benim tek bildiğim işaret zor bulunur net görünür bir kere biri buna benziyor diğeri şuna benziyor dedi mi benim için o yer hiç bir şeye benzemiyor dur... bu konuda binek taşı net görünüyor onun için müdahil oldum sağlıcakla kal selam dua....( konu : binek taşı )

M.Yavuz

Kullanıcı
arkadaşlar,emrah ustanın söylediklerine olumsuz bakıyorsunuz ama,yakından tanıdığım bir ustanın (geliştirdiği çubuk sistemi sayesinde) arazide aradığı her şeyi net ayırımlı ve hatasız olarak bulabildiğine şahit olan biri olarak,el elden üstündür ve ummadık taş baş yarar diyorum.ama çubuklar konusunda bana soru sormayın,çünkü bu işi nasıl başardığını henüz bende bilmiyorum.:(
bu yüzden emrah kardeşimizi biraz daha bekleyelim ve ondan sonra yargılayalım derim.

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
seni iyi takip ediyorum usta acizane açıklayayım bari kırılmak yok :D
haklısın babacan... fakat son mesajlarıma bi bak da ondan sonra karar ver 1 hafta olmadı daha online oluşum bu arada bazı konulara paylaşımlarda bulundum ve... ben boş boğazlığı pek sevmiyorum ustam bilmediğim şeye ne yorum yazıp milleti gaza getireceğim benim tek bildiğim işaret zor bulunur net görünür bir kere biri buna benziyor diğeri şuna benziyor dedi mi benim için o yer hiç bir şeye benzemiyor dur... bu konuda binek taşı net görünüyor onun için müdahil oldum sağlıcakla kal selam dua....( konu : binek taşı )
Yok dadaşım niye kırılayım. Bende seni önceden tanıyorum. Üstüne alınma, yorumların mantıklı ve isabetli. MEKAN adına seviniyorum, demekki iyi bir potansiyel varmış. Aslen bende Erzurumluyum.Narmandan. 93 harbinde buralara gelmişler. Sevgi saygı ve muhabbetlerimle.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...