Android Cihaz'la Alan Gezimizi Kaydedelim | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Android Cihaz'la Alan Gezimizi Kaydedelim

ersan

Admin
Cevap: Android Ci.haz'la ALAN GEZİMİZİ Kaydedelim

eee HARBİCİ ustam bileydim bu telefon uydudan define bulurdunu bundan 2 ay unce kacakinin bir aypon 4 satardi hemde orjinal marka 100tl biledim alirdim .
ama bilesinizki bu isi yi bilmek lazim birde guzel cubuk kulanabilmek necin derseniz yududan u yerler atiyorlar kendilerini tam nokta vedi yerlrden .
,,bunlar benim fikirlerim sade ,,ustalarim.

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

eee HARBİCİ ustam bileydim bu telefon uydudan define bulurdunu bundan 2 ay unce kacakinin bir aypon 4 satardi hemde orjinal marka 100tl biledim alirdim .
ama bilesinizki bu isi yi bilmek lazim birde guzel cubuk kulanabilmek necin derseniz yududan u yerler atiyorlar kendilerini tam nokta vedi yerlrden .
,,bunlar benim fikirlerim sade ,,ustalarim.

Ersan ustam sanırım bir yanlış anlaşılma oluştu. bu program uydudan define bulmak için değil.

benim burda anlatmak istediğim durum farklı. defineyi bulmak için değil de, define olacak şüpheli yerde gezerken gördüğümüz bir işaretin yerini kaybetmemek. yoksa cep telefonunun define bulmak gibi bir özelliği yok.

bu tip programları bisikletçiler trekkingciler offroadcılar dağcılar paraşütçüler doğa gezginleri falan kullanıyor. yani nereden geçtiğini nasıl bir parkur turu attığını takip etmek maksadıyla.

biz arkeoloji meraklıları da kendi parkur turumuzu kayıt altına alıyoruz. defineyi yerini anomali resmi olarak göremiyoruz yani. sadece nerde gezdiğimizi tekrar bulmak için. göz kırp

Gitti

Kullanıcı

Ustam harika bi app bu.
NAvigasyonla iletişime gecme durumu nasıl olur acaba?
Yeri kaydettik diyelim ve daha sonra tekrar aynı yere gidicez lakin yollar karışık arazi karışık.
Bu durumda bu koordinatları navigasyon uygulamasıyla iletişimlendirebilirsek bize adım adım noktayı tarif eder götürür.
O işi kurcalayım biraz ben çözebilicekmiyim bakıyım.

Birde google eartte gördügümüz yerlerin koordinatlarını giripte o noktaya bizi ulaştırabiliecek bir navigasyon prosu lazım.
Eartle gördügüm bi nokta var yapı kalıntısı lakin saatlerce dolandık o arazide orayı bi türlü bulamadık.
Hatta yazdı ve 3er adet zehirli kene yapıştı bacaklarımıza allahtan corap önlemi almıştık.

O bölgeye bida gitmem lazım lakin noktayı bulamıyorum.

Bu konuda bi yönlendirme yapabilicek varmı acaba?
Navigasyon olarak navitel var telefonumda.
Eart koordinatlarını oraya nasıl yüklerim fikri olan?

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı

Ustam harika bi app bu.
NAvigasyonla iletişime gecme durumu nasıl olur acaba?
Yeri kaydettik diyelim ve daha sonra tekrar aynı yere gidicez lakin yollar karışık arazi karışık.
Bu durumda bu koordinatları navigasyon uygulamasıyla iletişimlendirebilirsek bize adım adım noktayı tarif eder götürür.
O işi kurcalayım biraz ben çözebilicekmiyim bakıyım.

Birde google eartte gördügümüz yerlerin koordinatlarını giripte o noktaya bizi ulaştırabiliecek bir navigasyon prosu lazım.
Eartle gördügüm bi nokta var yapı kalıntısı lakin saatlerce dolandık o arazide orayı bi türlü bulamadık.
Hatta yazdı ve 3er adet zehirli kene yapıştı bacaklarımıza allahtan corap önlemi almıştık.

O bölgeye bida gitmem lazım lakin noktayı bulamıyorum.

Bu konuda bi yönlendirme yapabilicek varmı acaba?
Navigasyon olarak navitel var telefonumda.
Eart koordinatlarını oraya nasıl yüklerim fikri olan?

hititli kardeşim bu kenenin Allah c.c belasını versin başımıza musallat oldu arazide millet yılan cin kurt kuş ayı domuzdan korkarken biz bide extradan keneden tırsar olduk millet yoruldumu arazide şurda bi beş on dakka çayırda oturayımda dinleneyim derken biz kazık gibi sırıtarak dinleniyoz. program konusuna gelirsek google earth android var onu yükle

Gitti

Kullanıcı

hititli kardeşim bu kenenin Allah c.c belasını versin başımıza musallat oldu arazide millet yılan cin kurt kuş ayı domuzdan korkarken biz bide extradan keneden tırsar olduk millet yoruldumu arazide şurda bi beş on dakka çayırda oturayımda dinleneyim derken biz kazık gibi sırıtarak dinleniyoz. program konusuna gelirsek google earth android var onu yükle

Ustam kene namussuzu bela.
Araziye cıkarken aklıma düştü corapları paçanın dısına aldım arkadasıda uyardım.İikide uyarmısım 3 onda 3 bende yapışmış kafir namussuz.
Allahtan corap vardı yoksa meftaydık .))

Androdi google earth denedim zaten ustam ama onda navigasyon durumu yok o yuzden pcde gördügüm o yapı kalıntısını bulamıyorum arazideyken.
Eartten koordinatları alıp navigasyon prosuna yazıp bulmayaı denedim olmadı.
O işi çözemedim bi türlü.

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

maverick, viewranger, yandex, gps location, inviu gps, my trails, gps tracker, wiatrack

işine yarayan illaki olmalı.

maverick mesela, önce gideceğin kordinatı yazıp, ardından yönelendirmesini sağlayabilirsin. tam nokta olmasa da yakınına getirir.

demirkıran

Kullanıcı

eh hayrılISI olsun USTALrım

mc_307

Kullanıcı
Harbici ustam güzel paylaşım.
Hititli ustam android telefonun varsa ve gps i varsa wikiloc programını tavsiye ederim. Programı açıp kayıta başlıyorsun gezmeye giderken. Gezdiğin tüm güzargahı kaydediyor. Yine istediğim formatta çıktı alabiliyorsunuz ve wikiloc sitesi veya facebook üzerinden paylaşabiliyorsunuz. Kayıt bitince telefonunuzda ve wikiloc hesabinızda kayıtlı duruyor. Tekrar aynı yere gitmek isterseniz bölgeye yaklaşınca wikiloc u açarsınız. Kayıtınızıda acarsınız. Aynı güzergah çizgisine yürürsünüz, gps sizo ekranda neree olduğunuzu gösterir.

Kader25

Admin
emeğine sağlık HARBİCİ Serkan kardeşim.
Teşekkürler.
Programı buldum ve yükledim.
Ancak senin üstte yüklediğin resimler açılmıyor veya bende açılmıyor.

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
emeğine sağlık HARBİCİ Serkan kardeşim.
Teşekkürler.
Programı buldum ve yükledim.
Ancak senin üstte yüklediğin resimler açılmıyor veya bende açılmıyor.

doğrudur üstad. bende denedim malesef resimler açılmıyor. sebebi define mekanının kullandığı resim yükleme sitesi olabilir.