Aynı Dağ Çeşitli Olgular

vatanca

Kullanıcı
batıkaradeniz bölgesinde bir dağın üstünde 200-300 metre kare alanda çektiğimiz fotolar ve bu dağın ön yüzünde ırmak ve yola bakan kısmında mağara gibi bir giriş mevcut fakat giriş 1mtre snra kapalı taşlarla örülmüş gibi duruyor! uçurum kısmında bu dediğim yer.. tabiki bu benim görüşüm. aynı dağın üstünde tünel şeklinde taşlarla örülü 50mtre uzunluğnda 2mtre genişliğinde ve 2mtre yüksekliğinde bir koridor tünel neyse artık.. amcalar burayı açmış fakat tünelin sonundaki yuvarlak kaya yani tuzak korkutmuş..aynı dağın üstünde kesilerek açılmış kaya mezarı mevcut.. birde açılmamışı.. öylesine aklıma geldi zor bir işş belli ama ustalarımla paylaşmak istedim..
uçurumdaki mağara girişi gibi dediğm yer ilk resim. bud
a aynısı
çubuk soktuğumuz bu deliğin kamerayla fotosunu çektik 10-15 tane bu deliklerden var???
tünel tam bunun altında kale kalıntısı gibi duran yapııtın altına denk geliyor
tünel resmi geldii

vatanca

Kullanıcı
tünel ve s
onundaki tuzak tüneli kapatıyor..
burasıda tünelin içine giriş dışardan küçücuk bi giriş.
ilk resimlerde bahsettiğim giriş olduğunu düşündüğüm uçurumdaki mağara ağzı dediğim uçurum girişe sırtını verdinmi ırmak ve yol..
buda uçurumun şeklini yatay gösteriyor.. uçurmdaki girişe ulaşmak için ufak bir patika tehlikeli.. dağcı ekipmanıyla çıktık giriş gibi olan yere örülü dediğim duvarla girişin başlangıcı yani balkon gibi biyer var 1metre ya var ya yok aşağıdan yani yoldan bakıldığında kuş yuvası gibi duruyo bu giriş gibi olan yer ama yanına yani önüne çıktığında yükseklik 1metre 20 santim falan bilgi ve ilgilerinize sunuyorum.. saygılar

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
Ustam teşekkürler güzel paylaşımın için.
Tünel ;benim tahminim kale yada benzer bir yer olduğu için buralardan acil kaçış için kullandıkları gizli bir tünel olabilir.İçinde tuzak olma ihtimali de çok yüksek ancak bu tuzak içerden çıkarken değil de dışardan içeri girmeye çalışırken çalışan bir sistem olabilir..

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
emeğine sağlık vatanca kardeşim. resimler ve anlatımın esrarını veriyor.
muhtemelen yönetimce yapılmış yerler olmalı. tabiki çevresinde mezar ,m. odaları vb. yapılar olacaktır. açılacak dediğini paylaşsaydın,en azından yorumlamış olurduk.

vatanca

Kullanıcı
emeğine sağlık vatanca kardeşim. resimler ve anlatımın esrarını veriyor.
muhtemelen yönetimce yapılmış yerler olmalı. tabiki çevresinde mezar ,m. odaları vb. yapılar olacaktır. açılacak dediğini paylaşsaydın,en azından yorumlamış olurduk.
hepsi var birtek o resim yok 3 yıl önce çekmiştim bütün pc. yi taradım birtek o fotoğraf yok baharda yine gtmeyi düşünüyorm sizce benim tahmin ettiğim yer girişmi? duvar örülü gibimi?

ersan

Admin
toprak dolgu bir tunel ve o tunel benim tahminime gure maraya gidiyor maranin icinde mazarlar vardir benim buyle 2 yerim var girisleri actum tunelleri temizlemedim ve yukardan cubuklarlan inceledimi baya buyuk bir mara veriyorla .

maceracı37

Kullanıcı
hepsi birbirinden güzel ama benim en çok 6-7 fotolar dikkatimi çekti ben olsam ilk oraya bakardım açılmayı bekliyor hemde acilen emegine saglık ustam

vatanca

Kullanıcı
toprak dolgu bir tunel ve o tunel benim tahminime gure maraya gidiyor maranin icinde mazarlar vardir benim buyle 2 yerim var girisleri actum tunelleri temizlemedim ve yukardan cubuklarlan inceledimi baya buyuk bir mara veriyorla .
buraları daha ayrıntılı inceyizcez İNŞALLAH hava şartları elverince ozamanlar çubuklarım yoktu pekde sıcak bakmıyordum şimdi antenli sapları pirinç çubuklarım var tünel üstündende boşluk antremanları yapılır bilgi amaçlı saygılar