Bademciklerini Gıdıkla.. Rüşdüü.. Bademciklerini... | Sayfa 11 | Define işaretleri ve anlamları

Bademciklerini Gıdıkla.. Rüşdüü.. Bademciklerini...

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Padişah Abdülaziz sadrazam Keçecizade Fuat Paşa'ya sorar:

- Ali ve Rüştü paşalarla senin aranda nasıl bir fark var?

Fuat Paşa, hemen cevaplandırır soruyu:

- Bunu farklı bir örnekle açıklayayım efendim: Yeni bir köprü yapılmış olsa üzerinden ben düşünmeden geçerim. Ali Paşa, köprünün ne kadar sağlam olduğunu inceledikten sonra geçer. Rüştü Paşa ise köprüden bir alay asker geçirdikten sonra geçer.

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
İngiliz büyükelçisi, eski Osmanlı evlerinin dış duvarlarına asılan "Ya Hafız" (Muhafaza eden Allah) levhalarını görünce dayanamaz ve Keçecizade Fuat Paşa'ya bunların ne olduğunu sorar.

Fuat Paşa, İngilizlerin anlayacağı dille cevap verir:

- O gördükleriniz, Osmanlı Sigorta Şirketi'nin levhalarıdır.

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
III. Osman ve III. Mustafa devirlerinin sadrazamı, şair Fıtnat Hanım'ın sevgilisi olan şair Koca Ragıp Paşa, kütüphanesinde devlet işleri üzeirnde çalışırken yorgun düşer. Bu arada kapı açılır, içeriye Arap dadı girer.

- Paşa efendi hazretleri, biz yarın hanımefendilerle Göksu'ya gideceğiz. Acaba pembe maşlah mı giysem, yoksa filiziyi mi? Hanımefendilerle bahse tutuştuk, acaba bana hangisi yakışır?

Paşa, lahavle çekerek pembe maşlahı giymesini tavsiye eder.

Dadı:

- Öyleyse yarın sabah bir çift kırmızı pabuç isterim.

Arap dadı dışarı çıkınca paşa, ellerini kaldırıp Allah'a yalvarır:

- Ya Rabbi, şu Arap'ın aklını bana bir gecelik emanet ver de rahat bir uyku uyuyayım. Benim derdim devleti ayakta tutmak, Arap'ın derdi kırmızı pabuç.

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
BİR toplantıda üniversite öğrencisi bir genç, istiklal Şairimiz M. Akif Ersoy'u küçük düşürmek için:

- "Affedersiniz, siz hayvan doktoru musunuz?" diye sormuş.

Zeki ve hazır cevap olan Akif, şu cevabı vermiş:

-"Evet, bir yeriniz mi ağrıyor?"

Kulaklarının büyüklüğü ile ünlü Galile' ye hasımlarından biri:

- Efendim, demiş. Kulaklarınız, bir insan içinbiraz büyük değil mi?

Galile:

- Doğru, demiş. Benim kulaklarım bir insan için biraz büyük ama, seninkiler bir eşek için fazla küçük sayılmaz mı?

İsviçre’nin Branderburg Prensi, ziyafete çağırdığı bir derebeyine gönderdiği davetiyenin meşruhat (açıklama) hanesine:

- Eti yedikten sonra kemiği arkaya atmak yok! Yağlı ağzını yenine silmek yok! Tabağı kaldırıp altına tükürmek yok, diye yazmak mecburiyetinde kalmıştır...

cassabalee

Kullanıcı

:D :D :D :D :D :D(maşallah) :D

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Bir firmanın insan kaynakları müdürü ölür ve göğe yükselir. Kapıda bir melek onu karşılar ve şöyle der: "Size bir şans vereceğiz. Tevfik bey 24 saat boyunca cehenneme ve 24 saat boyunca da cennete gideceksiniz. Hangisini daha çok severseniz sonsuza kadar orada kalma şansınız olacak."

İnsan kaynakları müdürü bu fikri gereksiz bulur :

- "Aslında ben seçimimi çoktan yaptım. Bu yola başvurmamıza gerek yok. Ben cennete gitmek istiyorum." Melek bunun imkansız olduğunu söyler :

- "Buranın da bazı kuralları var. Bu nedenle dediğimi yapmanız gerekir. Sonra seçim sizin."
Müdür çaresiz kabul eder. Bir asansöre biner ve yerin yedi kat altına iner. Bir kapıdan içeri girdiğinde bir bakar ki, yemyeşil bir golf sahasının üzerinde ve bütün sevdiği arkadaşları orada. Şeytan bile çok sevimli ve ona iyi davranıyor. Bütün gün golf oynarlar, beraber yemek yiyip içki içerler. Müdür çok eğlenir ve zamanın nasıl geçtiğini anlamaz.

24 saat dolunca asansörle yukarı çıkar ve cennetin kapısından içeri girer. Cennet de güzel ama fazla sakin bir yerdir. Bütün gün bulutların üzerinde harp çalıp şarkı söyler. 24 saat dolunca tekrar meleğin karşısına çıkar. Melek sorar :

- "Evet, kararınız nedir?" tevfik bey cevap verir :

- "Bunu söyleyeceğimi hiç sanmazdım ama cehennemde daha iyi vakit geçirdim oraya gitmek istiyorum. "

Bunun üzerine asansörle yerin yedi kat altına iner. Bir de görür ki her yer çöp dolu, pis bir koku sarmış etrafı. Dün çok eğlendiği arkadaşları da çöpleri topluyor. Şeytana sorar :

- "Dün burası bir golf sahasıydı, yemek yedik, içki içtik. Bugün ne oldu, durum neden böyle?" Şeytan cevap verir :

- "Dün senle iş görüşmesi yapıyorduk. Bugün artık seni işe aldık..." :))))

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Sevgili haydar hocam ben ellisekiz yaşında bir manisa aslanıyım sosyal medyada bir bayanla tanıştım tevfikçim seni ailemle tanıştırmak istiyorum dedi ve beni mezarlığa götürdü birde ne göreyim mezar taşında bir kare oyma olmasınmı bende ailenle daha yakından tanışmak isterim hatta boynuna sarılıp bir sübaneke okurum gare deyince beni terk etti hocam şimdi ben ne yapmalıyım...:(

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Arkeoloji bölümünde okuyan bir kişi tarafından, bilgisayar mühendisliğinde
okuyan bir kişiye yöneltilmiş soru:

- Abi sen bilgisayar mühendisliğinde okuyordun dimi?
- Evet.
- Size hacker'lik yapmayı öğretiyorlar mı, böyle bir ders var mı?
- Lan, siz de tarihi eser kaçakçılığı diye bir ders var mı?
-?!