bakır çubuklarla maden tesbiti nasıl yapılabilir, | Sayfa 18 | Define işaretleri ve anlamları

bakır çubuklarla maden tesbiti nasıl yapılabilir,

Kader25

Admin
Değerli ustalarım merhabalar. Foruma üyeliğim eski olmasına rağmen değişik sebeplerden daha yeni takip etmeye başladım. Değerli ustalarımın ve tecrübeli arkadaşların paylaşımlarıyla da altından daha değerli bilgiler edindim. Tüm sayfaları okudum ama "rady" olarak kullanılan kelimenin ne olduğu bu konuda açıklanmamış eğer gözümden kaçmadıysa. Konu içinde bir kaç arkadaş yine sormuş. Ustalarım rady olarak kullanılan kelime tam olarak nedir ? Değeli bilgi ve paylaşımlarınızdan dolayı hepinize minnettarım. Saygılar.
Yanlis hatirlamiyorsam ustam bu kelime bir cesit miknatisin turkce okunusu olsa gerektir. Yarin nasipse bakip net olarak yazarim insallah. Bu kelime cubukla alakali oldugunu simdi net olarak hatirladim.[emoji2] [emoji2] [emoji2] [emoji2] [emoji2] [emoji2] [emoji2] [emoji4] [emoji4] [emoji4] [emoji4] [emoji4] [emoji4] [emoji4]

Turk Telekom TT175 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

AKINCI46

Kullanıcı
beyler,mutlaka radiy kulanin,yoksa sonuc olmaz

ustam bak,radiy yokmu,numine yapilmis yokmu sonuc ancak mineral olur.20 yildir bir basarali gormedim,ve surda 4 ay once bir bulgarlan calistim-yuzde seksen basari.ancak sadece bir gun calistik oda gumus icin-43para bulundu bir de hac.calisma tarzi baska,numineler yapma,silinder icinde radiy ve inan tam isabet ediyor.paralarin counu makinem/minelab/yakalayamadi,ancak bir taban sonra sesi duyuldu

ersan usta aktardiim kitaplara bak,tek bilmiyorum numineler nasil yapildini,ama onlari hazir aliriz, ve hazir yapilmis radiy de var,gumus kolay tespit ediliyor fakat altin biraz da zor,ama onu da nasil yapildini ben orenirim.

Hocam rady nedir anlamadık
Birde bakır çubuk ta nasıl kullanacağız teşekkür
ustalarım kelimenin geçtiği bazı mesajlar bunlar. sanırım karışım gibi birşey.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
yorumu yazan arkadaşımız 7 temmuz 2014 ten sonra siteye hiç girmemiş. konudaki tabir şimdi benimde dikkatimi çekti. demekki yoğunluğumuza gelmiş gözümüzden kaçmış. arkadaşımız bulgaristanlı, Ersan ustaya mesajladım. bildiğini tahmin ediyorum. kısa zamanda dönevceğini tahmin ediyorum. birlikte öğreniriz inşaallah. selametle kardeşim.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
meerhaba abi .
ben bu camurdan kulaniyorum dememki ,,cin,,cep tel batariyalari var ya onlarda --siyah--bir camur ama ismet abi cok buyuk bir dostum ve cok buyuk bir,,expert,,malzeme uzerinde ama hepten basedilenin 1 %--bilem zor tutuyor
denedimiz var cep tel batariyasinlan dolma cubuk 3 yer acildi 3 taneside minerali yer cikti abi derindekilerini tutyor hepside 2,80 bir derinlik vardi

sağ olsun ersan ustamız cevaplandırdı. konu içindeki yazılanlar gibi olmadığını görüyoruz. teşekkür ederim ersan ustam.
merak edenler deneyerek aldığı neticeleri görebilir.