bakır çubuklarla maden tesbiti nasıl yapılabilir, | Sayfa 15 | Define işaretleri ve anlamları

bakır çubuklarla maden tesbiti nasıl yapılabilir,

Warning

Kullanıcı
Havada azot oksijen gibi gazlar var.
Toptakta ise envai çeşit mineral metal kemik taş vs. var.her ortamın kendine göre kuralları mevcut.oyunu kuralına göre oynamak lazım.
Toprağın içinde saklanmış birşey arıyorsanız,o ortamın kurallarını bilmek gerekir kanısındayım.
Bu da gayret ilim tecrübe gerektiriyor.
Kolay gelsin...

Üstadım anlatım olarak mükemmel eline yüreğine sağlık Allah cc Razı olsun

Sent from my iPhone using Tapatalk

sevo78

Kullanıcı
ustalarim biraz yardim bakir cibik 6mm aciyo , 4lu carpi yapiyo, pirinc se saya kapaniyo anayamadim giti ??????

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
anlatımın dan mineralli bir yer olduğu izlenimi doğuyor. pirinçler minerale kapanırken,mineralin cinsine göre bakırların tepkisi farklı olur. pirinçte kapanan değerli olsa bakırda da kapanır.
bakırla önce boşluğa bak. boşluğu simetri bir çapta vermesi lazım. eğer boşluk çıkarsa ve içerde maden olursa ,sadece üzerine geldiğin zaman tepkisi değişir.maden olduğunu verir. boşluk yoksa hiç itibar etme. mineralli bir yerdir.
ikililerden yeterli tepki alıyorsan 4 lüleri rafa kaldır.açıkta ,bir boşluğun üzerinde,örneğin ev de olabilir,farklı madenlerin tepkilerini netleştirmeye bak. kısa zamanda çok deneyim kazanırsın. sağlıcakla.

aliömer

Kullanıcı
Ikizceli ustam bakır çubuklar la sahada arama yaparken bir noktada sağdaki kapanıyor soldaki dik duruyor. Bakır çubukla ilk defa böyle bir tepki aldım. Tepki aldığım noktayı başka çubuklarla baktığımda boşluk tepkisi aldım ama bakırlar sağdaki kapanırken soldaki hiç kıpırdamadı. Ustam bu tepkinin bir izahı varmıdır.

ümit çolak

Kullanıcı
iyi geceler ustalar
Bir sorum olucak bu bakır çubuklara demir tozu,bakır tozu,civa gibi katkılarda çekimi güçlendirilebiliyormu acaba?

ikizceli

Vip Üye
Ikizceli ustam bakır çubuklar la sahada arama yaparken bir noktada sağdaki kapanıyor soldaki dik duruyor. Bakır çubukla ilk defa böyle bir tepki aldım. Tepki aldığım noktayı başka çubuklarla baktığımda boşluk tepkisi aldım ama bakırlar sağdaki kapanırken soldaki hiç kıpırdamadı. Ustam bu tepkinin bir izahı varmıdır.
bazı arkadaşlarımızda, boşluğun kenarında ,yön parelel tutulduğunda,boşluk olan taraftaki düz ,diğer taraftaki boşluğa döndüğünü biliyorum. sanırım böyle bir durum oluştu. bende olmuyor.

ikizceli

Vip Üye
iyi geceler ustalar
Bir sorum olucak bu bakır çubuklara demir tozu,bakır tozu,civa gibi katkılarda çekimi güçlendirilebiliyormu acaba?
bir yerden duyumla ,farklı türde koyanlar var. eğer kişi bakırla tepki alamıyorsa, tozuyla veya demir tozuyla nasıl alabilir. civayı hesaba bile katmıyorum.

its78

Vip Üye
uploadfromtaptalk1427072861640.png
Yardımcı olur mu ustam

its78

Vip Üye
benim ustadan duyduma gore saa kapaniyo sa altin , aciyosa boshluk olmali yaniliyorsam duzeltin
Benim Ag tepkim resimdeki gibi ustam.
Bendeki Au tepkisi ise sağ dik sol içe kapanır.
Birde resimdeki gibi boşluk sınırlarında bu tepkileri alıyorum.
Çubuk tepkileri kişiye göre değişkenlik gösteriyor.
Herkesin kendi tepkisini deneyerek bulması lazım dersek,yanılmış olmayız herhalde