Barnabas incili | Sayfa 8 | Define işaretleri ve anlamları

Barnabas incili

SEVALİ

Kullanıcı
Dip not olsun keltler iskoçyadan buraya geldi savaşçı bir milletti geldikleri ülkenin adı Türkiye idi ve keltlerin haçında besmele yazar yani britanya kralı osso sikkelerinde yazdığı gibi.

Uyku tutmadı takılınca ..
İsteyen araştırma yapıp bulabilir.
Decius Mus gibi yani Sarpedon ustamın dediği gibi halkın adamı ama konsül.

wolf_52

Kullanıcı
sllamun aleykum ustalarım, neler kaçırmışım yahuu, konu tam benlikmiş,söylencek çok şey söylemiş ustlarım yüreklerine sağlık, bende naciz ane fikrimi,söylemk istyorum,oyun çok büyük bu topraklarda, türlü türlü oyun var, pkk,sı ayrı tapınakçılar ayrı, liyons,lar,rotariler,ortadoks,lar vatikan,cılar,rotschltz ekonomi ayrı,vs vs,, say say btimez,her güölü devlet ayrı bri oyun kurmuş, lozan atnaşmasıyla başlamış resmiyetleri, neden peki, israile bakınca, doğu tarafı fıratdan başlar aşağı doğru,vad edilmiş kutsal topraklar,bizim diyor, hirstiyanlara bakınca, 7 killse ege,putperesler ise( helen,ler) tanrıların yürdükleri topraklar olrak görüyor burayı,bu topraklar tüklerin kontrolerine bırakılmyacak kadar çok kıymetli,onlar için,bu yazdıklarım sadece inançları doğrultusunda,real bakcak olursanız,yer altı kaynakları, sıtratajik önemi,usa.için ve ingiltere ve almanya,vs gibi büyük ülkeler,için ekonomik değeri çok dah fazla,misal, toryum, maddesi, dünyanın 100 de 75 bizde, nedir bu toryum, petrol 50 sene sonra bitecek. yeni enerji kaynakları ,nı kimseye uyandırmadan ele geçirmedir pilanları, toryum ise gelcekdeki petrolün yeri alcak maddedir. enerjidir,şöyle özetlemek gerkirse, bri nükler enerji santrali kurlur ve uranyum çubuklarıyla,ısı elde edlir,buhar gücü elekdirğe dönüşür türbünde. kısaca, ve orta ölçekde bir nükler bomba, yapabilmeniz için 30 sen zenginleşdirmeye tabi tumanız gerkmekdedir, ve 4 ek ünite dah ilave etmeniz gerkir. çok maliyetlidir,uranyum zenginleşdirmek, ve 30 sene gerkir,toryum ise böyle değil.30 sen beklemek gerkdirmez,, dah kuvetli bir nükler bombayı 4 sen de yapabilrsinz, dah temizdir, uranyumdan, ve benzinin yerini alcak bir madedir.. atlas uçağı facıyasını bri kez daha hatırlatim sizlere, porjenin 100 de 70 i btimşdi, şayet bu porje 100 de 100 bitmiş olsaydı, türkiyenin borcunu 480 kez ödeyecek güce sahip olcakdık, bağımsız bri enerji ülkesi ve kasası dolu bir müslüman ülke hemde osmanlı tornu. süper bri güç olması, neleri değişdirirdi bu dünyada bri düşnün, tüm türk boyları bir arya gelir, arksından araplar ve diyer müsmü
manlar... bri düşnün,, bu toryumu bize yedirlermi...??? diyecksinz ki bu toryum nerde şimdi,, biz bu toryumu,hala kulanıyoruz,, nerdemi:::::) asvalt dökmeden, altına siyah mıcır seriyoruz ya hah o siyah mıcırın içindeki made toryumdur... saygılarr....

SEVALİ

Kullanıcı
Ordulu Hemşehrim ah işte ah anlaya bilinse uranyumun en zengin yatağı Yozgat sorgun.
Mülk öyle nizam kurmuşki ne zaman hangi kaynak daha kıymetli olacak.
Zaman içerisinde daha bilmediğimiz ne madenler var.
Mülk te maliktir bunlara da sahip çıkanlar daha güçlü daha kudretli olacak .
İbnul arabinin dediği gibi sizin inandığınız benim ayaklarımın altında.
Sahip iyi bilir bizler gibi rüzgarlarda uçuşanların tohumları bir gün anlayacak.
Mülk ne toprak ne memleket ne diye sorsunlar.

alarmala

Kullanıcı
degerli abilerim bu barnabas incili hristiyan bir sahıs icin hic bir sey ifade etmiyor iken bu kadar didilemek ne kadar dogrudur. bu barnabas incili ile varmı arastırmacı bir yazarın yazısı okumak isterim....
hala türkiyede petrol cıkarılmıyor diyen varmı? (biz isleyemiyoruz o ayrı)

ankara

Güvenlik
Kullanıcı
degerli abilerim bu barnabas incili hristiyan bir sahıs icin hic bir sey ifade etmiyor iken bu kadar didilemek ne kadar dogrudur. bu barnabas incili ile varmı arastırmacı bir yazarın yazısı okumak isterim....
Barbanas incilinde İslamın hak din olduğu yazmaktadır Hıristiyanlık la ilgili bilinmeyen gerçek konular vardır onun içindirki başta İsrailliler olmak üzere Vatikan dahil herkez peşinde babatlar bu incili bulduğu günden buyana başlarına gelmeyen kalmadı incili vereceğiz sözünü verenlerin sıkıntısını az çok görüyoruz petrol demişsiniz bu konu eskidi şimdi size soruyorum bor ve sıvı sodayı İsrail menşeli Çin firmasına kimler satıyor nakliyesi kimler yapıyor troyum konusu daha yeni sıkıntı birilerini korumak üstüne olmasın vatanı korumak tüyü bitmemiş yetimin hakkını savunmak üzere olmalı.

wolf_52

Kullanıcı
kim dem,iş ilgilenmiyorlar diye,bunca cinayet boşunamı, gerçek ortaya çıkarsa, insanlar aldtıldıklarını düşnür ve hak dini aryışa geçer vatikan diye bir şey kalmaz..:) bilmem kesdirmeden anltabildimmi... dünya nufusu 8 tirilyon bunun 1.6 tirilyonu müüslüman ee düşnki dünyanın 5 milyarını müslüman olduğunu.. neller değişmezz ..saygılarr..

ankara

Güvenlik
Kullanıcı
Konuya daha fazla yorum yapmaya gerek yok bence Wolf ustam bir gün bir araya gelirsek konuşuruz o da bir günden fazla sürer iyi geceler

alarmala

Kullanıcı
wolf ustam tabiki anladım aynı düsünceleri paylastıgımız icin mutluyum. incelerler, üstünde arastırma yaparlar, ama umursamazlar, nedeni gayet basittir inancları geregi, binlerce yıldır onlara ne anlatıldıysa hep ona inandılar, vatikan cıkıp bugune kadar bildiklerimiz yalan demedikden sonra inanclarını hic bir sekilde deyismeyecegini sizlerde iyi bilirsiniz.
nasıl bu videodaki anlatılanlar bizim icin degersizse onlar icinde aynı sey gecerlidir diye düsünüyorum.

isim geregi her dinden insanlarla karsılastım yahudi, ermeni, hristiyan vs. (ateistlerede saygı duyuyorum onlar benim inancıma saygı duydukları icin ) insan olupda insanlara deger veren her insanı sever sayarım, hepimizin düsünceleri farklı ama yasadıgımız ortam aynı.

tabiki gizli olan birseyi acıga cıkarmak güzeldir. rahmetli Aytunc Altındal isa diye bir karakter yok bunu ispat ederim dedi hakkı rahmetine kavustu, yine aytunc bey atatürk bir masondu bunu ben söylemiyorum masonların bastırdıgı bir kitapda ismi geciyor dedi.

degerli ustalarım böyle seyler her zaman cıkıyor ortaya. gecenlerde cocukluk arkadasım misafirlige geldi, kendisi tarih ögretmeni.... kendisiyle uzunca tartıstık lozan anlasmasıyla yer altı kaynaklarının bir ilgisi olmadıgını ona orjinal devlet arsivinden istedigim belgeleri gösterdikden sonra ikna edebildim. lozan anlasmasının gizli belgesi varmıdır yokmudur bilmiyorum. ama orjinal devlet cevirilerinin tamamında böyle bir konu gecmiyor. ama almanya ile söyle bir anlastmamız var ben sana savasda yardım ederim demir yolu gecen yerlerde belli km leri sadece ben cıkarabilirim.
yazım hic bir kimseyi kırmak icin deyil güzel sohbetinize eslik edmek icindir hayırlı aksamlar....

vansa65

Kullanıcı
Yıllar önceydi degerli bir büyüyümün yanındaydık ozaman lar cenç dik hayal meyal hatırlıyorum sırnakda bu ıncıl bulunmuştu VAN a abimize getirmişlerdi.Hatta biraz koşturdu satmak için,sonra ANKARdan bir tel geldi vaz geçin diye Vaz geçdik çünkü emir saglam bir agızdan gelmişdi.Gelen telefonda bu incilden kimseye bahsetmeyin satmayada kalkmayın sizi bulup öldürürlerdi.İncili ve adamları yolcu ettık adamlar kararlıydı para hırsı bürümüştü adamlar gitiler ve bir dahada gelemediler baba ve oguldu başka malzeme yokdu olsaydı bahsederlerdi en azından. .:)))

SEVALİ

Kullanıcı
Meselenin özü burada 302 yılında Constantin ve 325 yılındaki iznik konsülü kurulması ile başladığı na değiniliyor fakat o zamanlarda bizanns yok Roma impatarloğu hakim 4 incil dışında ki tüm incil ler dışlanıyor kabul edilmiyor.