'' Bir Bilmecem Var Çocuklar.!?'' :)) | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

'' Bir Bilmecem Var Çocuklar.!?'' :))

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Gizemli Şehir

Emekli bir polis memurunun günlüğünden:

Benim hayat hikayem biraz farklı.Polislik mesleğini yapabilme, insanların güvenliğini bir an olsa bile sağlayabilme şansına eriştiğim için hep mutlu hissederim kendimi.Bu meslek sayesinde güzel ülkemin dört bir yanını gezmek nasip oldu.Memleketime gelene kadar on farklı şehirde görev yaptım.İlk görev yerim Balıkesir oldu ama oradan ayrılması çok zor oldu.Sonra Çorum’da bir yıl görev yaptım.Sonra sırasıyla peyniri ile meşhur Erzincan, gülü ve halısı ile meşhur Isparta, rumeli diyarı Kırklareli, yolları bir hayli yokuş Muş, fındık diyarı Ordu, narıyla meşhur Siirt, destansı bir şehir Trabzon ve memleketime atanmadan önceki son durak Aksaray.Şimdi memleketimdeyim ve bu on şehirde o kadar güzel anılar o kadar güzel maziler bıraktımki.Bir gün oturup maziyi yaşanmışları anıları düşünürken görev yaptığım şehirlerin tuhaf bir şekilde belli bir zincir oluşturduğunu farkettim.Hayat tesadüflerden ibaret ne de olsa.Anladımki zincirin son halkası benim doğup büyüdüğüm şehir olacakmış meğer.O zaman bilin bakalım ben nereliyim?

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
10+balıkesir (9) =19+ çorum (5) =24 +erzincan (8) =32 +ısparta (7)=39 +kırklareli (10) =49+muş (3) =52 +ordu (4)=56 +siirt (5)=61 +trabzon (7) =68 +aksaray (7)=75 ARDAHAN

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
İdam edilmek üzere olan Rüştü mahkemede yargılanmak için hakimin karşısına getirilir. Hakimde biraz esprili biridir. Rüştnün karşısına 3 zarf getirir. Hakim zanlıya bu zarflardan birinde beraat diğer ikisinin içinde idam yazıyor, eğer beraati bulursan seni serbest bırakırım der. Halbuki zarfların üçünün de içinde idam yazıyor ama zanlı birini seçip idam edilmekten kurtuluyor. Rüştü ne yapıp da kurtuluyor?