'' Bir Bilmecem Var Çocuklar.!?'' :)) | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

'' Bir Bilmecem Var Çocuklar.!?'' :))

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Zengin bir kaptan varmış. Bu geminin kaptanı çok zenginmişvolçanın Defne lerinin hemen hemen tamamını toplamış bu bizim rüştü den başkası değil tabii ki ve odası altınla doluymuş. Bu kaptanın bir de tayfası varmış. Zavallı Adana'nın garibi mekansız.. tayfa kaptanın altınlarını çalmak istiyormuş. Kendi kendine plan yapmış. Ben gidip kaptanın odasının kapısını çalayım eğer kaptan odasındaysa özür dilerim odamı şaşırdım derim eğer odada yoksa altınları çalarım demiş. Gitmiş kapıyı çalmış kaptan odasındaymış ve özür dilerim odamı şaşırdım kaptan demiş. Kaptan sabaha kadar düşünmüş ve sabah kalktığında tayfayı öldürmüş neden?

MAVRAN

Super Moderatör
Çünkü rüştü uyanık biliyor ki altınların ilk aranacak yer onun odası bilerek altınları tayfanın odasına koydu simdi tayfa kendi odasını bulunca altınları da bulacak ya, bu rüştü çok kurnaz siz onunla başa çıkamazsınız bırakın onu kendi haline .
Dua edelim de bize sarmasın sonra halimiz harap olur. Elde avuçta birşey zaten yok olanlar da gider. Benden demesi Hacivet ustam. :D:D:D

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Biz mekansız gibi saf değiliz rüştünün nefesini keseriz evelallah...
Rüştü burada şöyle düşünüyor hiç insan kendi odasına girerken kapıyı tıklatıp girermi mekansız burada yapmış olduğu hatanın bedeli ni cavlağı çekirdek ödüyor...

MAVRAN

Super Moderatör
Biz mekansız gibi saf değiliz rüştünün nefesini keseriz evelallah...
Rüştü burada şöyle düşünüyor hiç insan kendi odasına girerken kapıyı tıklatıp girermi mekansız burada yapmış olduğu hatanın bedeli ni cavlağı çekirdek ödüyor...
O da doğru ya Hacivet abim insan niye kendi odasının kapısını çalsın ki :D:D:D

la mekan 001

Kullanıcı
Cavlagi çekme sözü bizim oralarda orta yaş üstü abilerimiz kullanır abim bayagadir duymamıştım nostalji gibi oldu

MAVRAN

Super Moderatör
(soru)(soru)(soru) doğrusu ben de merak ettim, nerede böyle bir cümle kullandık ki belki oradan anlardık ne olduğunu.