Boşluk Bulma Uygulamalı Deneme1 | Define işaretleri ve anlamları

Boşluk Bulma Uygulamalı Deneme1

memati43

Kullanıcı
Değerli ustalarım.

çubukların kişiye göre tepkilerini öğrenmek evet ama genede eksik.tepkilerin oluşturduğu şekilleri anlamlandırmak ise benim gibi tecrübesizler için ikinci zor adım anladığım kadarıyla.bazı boşluklarda sadece sınırlarda kapanırken (sınırların içinde düz öne doğru paralel oluyor.metal aramıyorsam.) krokisini çizdiğim yerde ise sınırlar içinde çubuklar hep kapalı.bu alanın içinin dolgu olduğunumu gösteriyor.(kendimce öyledir diyorum ama)kayaların altında metal diyor .taşdan inince hemen dibinde çubuklar açılıyor 30-35 cm sonra tekrar kapanıyor diğer sınır bitimine kadar kapalı oluyor.
üsdekibölümün köşesine doğru çivi ve kablo ile derinlik almak istedim kablonun üzerinden yürüdüm.civinin orda çubuklar açılıyor 80 cm sonra kapanıyor 40 cm sonra tekrar açılıyor(kablo üzerinde tersden de geldim boşdaki uçdan çiviye doğru bu seferde aynı ölçüyü aldım 40+80.forumu incelerken tek ölçü-çift ölçü derken kafam karıştı mineralmi metalmi çelişkisine düştüm.yardımcı olursanız beni çok aydınlatırsınız.şimdiden teşekkürler.hayırlı akşamlar hepinize.çubuklar pirinç ve gümüş çubuklar ayrıca plastik çubuklarlada boşluğa baktım.bentonitde kullandım.
birde boşluklarda simetriyi tam anlayamadım.bu simetri olarak aynısından tekrar var gibi tepki alınması aslında derinlik tavan taban ölçülerimidir.(çömez diye tamda bu soruları soran bana denir herhalde(soru)

Son düzenleme:

sakaci50

Kullanıcı
Şu çubuk konusunu birisi bakır ,prinç.gümüş vbg etki/tepki sonuçlarını tablo şeklinde anlatsa da çubukları alıyana kadsr muska gibi yanımızda taşısak

memati43

Kullanıcı
Cubuk bölümüne bak daha iyi olur arkadasim ne tür cubuk kullandına baglı
metal de pirinç ve gümüş kullandım.elimde baktığım metalden vardı ve bentonit kullandım.boşlukda plastik çubuklar ve pirinçle baktım elime metal almadan ustam

memati43

Kullanıcı
tam dolgu bir alandasin ustam anatmalarina bakilirsa dolgu tepkisi aliyorsun cubuklarlan.
sağolasın ustam.sence derinlik ölçümü doğrumu.minereli anlamak için mentonit yeterlimi yoksa senin bahsettiğin ham demir çubuk saplayıp yada bakıra mıknastıs bantlayarak yaptığını mı yapmalıyım.şimdiden teşekkürler.

ersan

Admin
sağolasın ustam.sence derinlik ölçümü doğrumu.minereli anlamak için mentonit yeterlimi yoksa senin bahsettiğin ham demir çubuk saplayıp yada bakıra mıknastıs bantlayarak yaptığını mı yapmalıyım.şimdiden teşekkürler.
bentonit eterli kaliyor minerali tespit etmek icin.