Boşluk Bulma Uygulamalı Deneme1 | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Boşluk Bulma Uygulamalı Deneme1

aliömer

Kullanıcı
Memati usta aldığın derinlik ölçüsüne bakılırsa iki olasılık var birincisi minarel ki ben minarel olduğun düşünüyorum ikincisi mezar uzunlamasına peş peşe iki üç mezar aynı istikamete. Boşluk için kulandığınız plastik çubuklar size zaman kaybından başka bir şey getirmez.

memati43

Kullanıcı
Memati usta aldığın derinlik ölçüsüne bakılırsa iki olasılık var birincisi minarel ki ben minarel olduğun düşünüyorum ikincisi mezar uzunlamasına peş peşe iki üç mezar aynı istikamete. Boşluk için kulandığınız plastik çubuklar size zaman kaybından başka bir şey getirmez.
ustam ilginize çok teşekkürler sağolasın.birşey sormak istiyorum boşlukların ikisinin sonunda da kaya var ve boşluk bitmeden kayaların altında değerli veriyor.iki taşın altında da mineral olma ihtimali olur mu.çevrede önceden açılmış toprak altı mezarlar var.sadece plastik çubuklarla bakmadım ustam pirinç ve gümüş çubuklada baktım.mineral şüpheniz derinliğin azlığından mı.bu sorularım sadece öğrenmek için sizin yazdıklarınıza tepki değil.saygılarla

aliömer

Kullanıcı
Dostum aldığınız ölçüme göre oda mezarı olamaz olsa olsa normal mezar olabilir. Çubukların aldığı tepki şeklinde minarel olduğunu düşünüyorum. 80 cm gibi kısa bir derinlik aldığınıza göre yeri yoklayabilirsiniz kendinizi teyit etmiş olursunuz

aliömer

Kullanıcı
Birde Urartu mezarlarında mezar taşının altında yada mezar duvarında ölüyü ait kılıç kama vb malzeme çıkar tabi bu mezarlar sıradan toprak altı mezarlarda olur. Tabi bölge doğuanadolu ise