bu kadar işaret bir arada olabilirmi?

yağmurcu

Kullanıcı
S.A.

herkese hayırlı günler hayırlı formlar.ustalarım şu aydınlatıcı resimlerim yok.sizler bildiklerinizi esirgemez yardım ederseniz sevinirim.dörde dört bir kayada önümde bir yarasa resmi kanatları açık ama kafası betmen filmindeki betmen kafası yarasa sağa bakıyor.baktığı yerde kaplumbağa ayakları kafası kuyruğu belli.kaplumbağanın karşısında zırhlı miğferli asker kaplumbağaya bakıyor.askerin üst tarafında ayı ve sırtında yavrusu.ve ayının altında 121 rakamlarla yazıyor.rakamın altında biraz daha büyük yazı ile yine rakamla 121 yazıyor.bu kaya uzaktan bakınca sanki kaplumbağaya benziyor gibi.toprağa sıfır bir kaya.bu kayanın üstünde küçükken bazılarımızın hatırlayacağı gibi kağıttan gemi yapardık ya hani kağıdı şapka gibi yaparız yanlara açınca gemi olur böyle bir işaret.vede son olarak yarasanın arkasındada köpek ön ayakları yüksekde sağa doğru yarasaya bakıyor. resimleri ancak okul tatilinde çekebilicem.onun için şimdiden kusura bakmayın.her türlü yardımda bulunursanız sevinirim.yorumlarınızın hepsini dikkate alıp gidice istediğiniz resimleri ona göre çekip sizlere sunucam.hepinizi seviyorum.şimdiden teşekkür ederim.ALLAHA EMANET OLALIM.

Kervan07

Admin
Cevap: bu kadar işaret bir arada olabilirmi?

roma dönemi hayvanat bahcesi olabilirmi?:)) şaka şaka:)
yer güzel kardeşim ama bu kadar işaretin bol olduğu bi yerde resim cekmemen biraz tuhaf. en yakin zamanda resimleride eklersen yardimci olacak cok yetenekli ustalarimiz var elbet.

HÜDAİ

Kullanıcı

Aranan gerçek bölgeyi belirten işaretler diye düşünüyorum nerde olduğuda önemli tabi

KANAS_USTA

Admin

guzel kardeşim bu işaretlerın bırbırılerı ıle uzak yakın alakası yok halıyle ufaktan bı yoklama cekyıgımızde bu yerden baska yerı vermıyor baska yere kımıldama derım.
başkaca bır verı yok ıse son sozum budur.

yağmurcu

Kullanıcı

s.a

herkese hayırlı geceer.hayırlı formlar.yorum yapan yapmayan herkese teşekkür ederim.

hüdai kardeş burası ege bölgesi.

kanas ustam nedemek istediğinizi anlayamadım. biraz açarsanız sevinirim.kusura bakmayın biraz cahilliğime verin. allaha emanet olalım.

KANAS_USTA

Admin

kardeş;
bu işaretlerde şifresel hiçbir bağ yok ancak manada bağı yakaladım...
orada gördüğün askerin kitaptaki yeri;
İsrail Kralı, Yehoşafat'a, "Ben kılık değiştirip savaşa öyle gireceğim, ama sen kral giysilerini giy" dedi. Böylece İsrail Kralı kılığını değiştirip savaşa girdi...O sırada bir asker rasgele attığı bir okla İsrail Kralı'nı zırhının parçalarının birleştiği yerden vurdu....Savaş o gün şiddetlendi. İsrail Kralı, arabasında Aramlılar'a karşı akşama kadar dayandı ve akşamleyin öldü. Yarasından akan kanlar arabasının içinde kaldı. Kral ölmüştü. Onu Samiriye'ye getirip orada gömdüler..... yani o asker esasında kralı temsil ediyor unutma !!!

buraya dikkat et kardeş: Arabası fahişelerin yıkandığı Samiriye Havuzu'nun kenarında temizlenirken RAB'bin sözü uyarınca köpekler kanını yaladı.

buraya dikkat kardeş: ölen kralın oğlu Yehoşafat altın almak için Ofir'e gitmek üzere ticaret gemileri yaptırdı. Ancak gemiler oraya gidemeden Esyon-Gever'de parçalandı..

yani: oradaki işaretler kral mezarınıı yahi lahiti temsil ediyor..
ayılar ise kral ve devamında kralı en ıyı temsıl eden seçkin oğlunu ifade ediyor ve aynı zamanda incilin ilk iki kitabını ifade etmekte.
asker zaten kral.
köpek manayı ele veren en belirgin emare
yarasa kralın öldüğü akşamı temsilen yapılmış..
kaplumbağa ise parayı ifade etmiş.

hedefin yüzeysel olarak yoldan itibaren kuzey yönde göl yahut tepe.

Moderatör tarafında düzenlendi:

yağmurcu

Kullanıcı

selamunaleküm verahmetullahu veberakatühü.

kanas ustam yorumun için çok teşekkür ederim. gidince resileri ve dört bir yanın uzak yakın resimleri çekip paylaşıcam.allah cümlemizin gönlüne göre versin.allaha emanet olalım.

İRON

Kullanıcı

s.a mubarek kardeşim bu bahsettiğiniz resimler kabartma olarak mı yoksa oymamı.yada sizler taşlara bakarak mı birer şekiller ifade etiriyorsunuz.yada ediyorsunuz.kendii gözünüzle gördünüz mü?
???

yağmurcu

Kullanıcı

s.a.

her kese hayırlı formlar.hayırlı günler.fakir baba yorumun için teşekkür ederim.fakir baba yer ege bölgesi.işaretler ise yerli kayanın üstüne horasan sıvamışlar,horasanın içinide oyup bu anlattığım şekiller verilmiş.ben gözümle gördüm ama resim çekememiştim.çocuklar okuyor onun için tatilde ancak gidicem fotoları çekebilicem.ustam evet ben kendi gözlerimle gördüm.duyma veya başkası anlatmış değildir.teşekkür ederim.allaha emanet olalım.