Çamin Kesik Dalina Bakarmisiniz | Define işaretleri ve anlamları

Çamin Kesik Dalina Bakarmisiniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SONEFSANE

Kullanıcı
Cümleten selamunaleyküm tüm forumdaşlar ve saygıdeğer ustalarım.Bir arkadaşımın gösterdiği çam ağacının yaklaşık 250 yıllık olduğu rivayeti konuşulmaktadır.dalın alt kısmına bakınca 5 adet su bardağı girecek şekilde delik bulunmaktadır.etrafı da gördüğünüz gibi yeşillık ve çam ormanlığı.herhangi bir kayda değer yakınlarda bişey göremedim.görseydim resimlerdim.ustalarım bir yorumlarsa çok memnun olurum.tşkler.saygılarımla.

9VWjJ9.jpg

Lp8j91.jpg

blZPNV.jpg

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
rgXrv1.jpg

Bebe 555 Ustanın işaretine ilaveten, dairedeki işaret ok yönünü araştırabilirsin,Fakat bu ağaçta bir terslik var,Üzerinde çivi yok,Oyukları ağaçkakan işi sanmıyorum çünkü bunda kurt böcek vs olmaz,Dairedeki yer çok enteresan bana 3 harflilerin işi gibi geldi,Bakalım daha mantıklı bir yorum olacakmı!

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
vealeyna aleyküm selam kardeşim.
dikkatli bakıldığında ,bir cephede araları az mesafeli ikişerli 4 oyma görünüyor.

tesadüfi olmamalı.
sayısal değere girme ihtimali çok yüksek. ben incelenmesi gereken yönü yazayım sizler,boşluk sistemiyle tespite çalışınız. yüzeyden anlaşılamaz.

aralarında az bir fark doğuyor. çünkü ayrı olarakmı toplam olarakmı hesabı yapıldı kesin söylenemez. ikişerli ayrılmış görünümünde. onun için her iki ihtimali düşünmek gerekir. tam noktaya kurşun atımı gidilemiyebilineceğinden, ağacın olduğu yerden kuzey batı ile kuzey arası bir dilim halinde araştırılmalı. sağlıcakla.

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
son efsane bu ağacın alt gövdesi de ve kökle birleşimi de görsel açıdan çok önemli olabilirdi.
resimlemede burayı atlamış olman çok iyi olmamış. bir de bu ağaç 7 bölgemizden hangisinde bulunuyor?
neyse ben yinede çam ağacı için sana bildiklerimi yazayım. çamın üst dalları artık aşağı doğru meyillenmişse, ağacın kuzey yönüne doğru derin ve dikkat çekecek bir kovuğu varsa, ve kuzey yönüne doğru işaretlerini barındırıyorsa,

2 metreye kadar rahatlıkla tespit yapabilecek bir sistem ile kuzey cephesinde ağaçın kökünden başlayıp kuzeye 5 adım gidersin.

maceracı37

Kullanıcı
farkındaysanız agacın kuru dalında delik var sadece o dal kururken içinde kurtcuk oluşmuş agaçkakan da delmiş o kuşun işçilgi çok güzeld ir görenlr bilir zaten tamda burdaki gibidir

kadircan

Kullanıcı
ben 30 yıldır çam ormanlarının olduğu köylerde yaşarım bu görüntünün yüzlercesini gördüm.genelde ağaç kakan ve sincapların kullandığı yuvadır onlar dal kuru olduğu için delmesi kolay oluyor onun için kesilmiş dallar tercih ederler genelde.yani hayal kurmayalım :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...