çift merdivenli koltuk ve etrafındaki işaretler. | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

çift merdivenli koltuk ve etrafındaki işaretler.

NOVANDA

Kullanıcı
Cevap: çift merdivenli koltuk ve etrafındaki işaretler.

Şahsım adına koltuk düşüncesi doğrudur. Araştırmalarım sonucu koltukta her zaman kol koyma yerleri olacak diye bir şey yoktur .Ancak kavimler ve inanışlar gereği mezarların yönlerini ve mesafelerini anlatmada belirtmede yardımcı olur . Koltuk incelemeleri sonucu varılan bulgular ise genellikle oymalardan yada eksik olan tabir ettiğiniz gibi kol koyma yeri dediğiz taraflara doğru bakılır .Koltuk inanış gereği ruhun dinlendiği yer olarak tarif edilir. Mezara asla uzak değildir Kimi zaman üste kimi zaman sağa sola .Kimi zaman ise suya çok yakın olup aranılanı kendi içinde barındırır. Ok çizimi ise romadan buyana gelen bir sistemdir.Çoğu zaman 5 50 sayısına tekabül eder .L harfide 5 yada 50 dir . Kimi zaman suyu 1/3/5 i kimi zamanda direk mezarı verir .Mezari çin yapılan ve mezar ifadesi ve anlamı taşıyan Merdivenler ise asla çift sayı değildir. 1/3/5/7 olarak değişir. Üstü yoktur Görebildiklerim bu şekilde .

Hatamı düzeltmek için alıntı yapmak zorunda kaldım Mezar için yapılan merdivenlerde 1 sayısı kullanılmaz Sistem bozulur SADECE 3/5/7 dir affola................

ulaş

Kullanıcı

s.a

sayın ulaş,foruma hoş geldınız.henuz yenısınız daim olmanızı dilerim.lakin kimseye yorum yapmayın demek olmaz,bu konuda yanlışsınız.el elden üstündür,bilmiyor sanarsınız ama yakaladıgı bır detayla işi çorap söküğü gibi çözebilir.

herkezden ricam herkezin ricasıdır,yani birbirimize karşı herzaman saygılı sevgili olalım.başka dünya başka ahiret yok.

sevgiler.

sayın adminim uyarı vede hoş görünüz için çok tşlr.niyetim kırmak yada üzmek değildir.ama öle anlaşılmışşssa k.bakmayınız.hakkınızı helal ediniz...

İRON

Kullanıcı

Şahsım adına koltuk düşüncesi doğrudur. Araştırmalarım sonucu koltukta her zaman kol koyma yerleri olacak diye bir şey yoktur .Ancak kavimler ve inanışlar gereği mezarların yönlerini ve mesafelerini anlatmada belirtmede yardımcı olur . Koltuk incelemeleri sonucu varılan bulgular ise genellikle oymalardan yada eksik olan tabir ettiğiniz gibi kol koyma yeri dediğiz taraflara doğru bakılır .Koltuk inanış gereği ruhun dinlendiği yer olarak tarif edilir. Mezara asla uzak değildir Kimi zaman üste kimi zaman sağa sola .Kimi zaman ise suya çok yakın olup aranılanı kendi içinde barındırır. Ok çizimi ise romadan buyana gelen bir sistemdir.Çoğu zaman 5 50 sayısına tekabül eder .L harfide 5 yada 50 dir . Kimi zaman suyu 1/3/5 i kimi zamanda direk mezarı verir .Mezari çin yapılan ve mezar ifadesi ve anlamı taşıyan Merdivenler ise asla çift sayı değildir. 1/3/5/7 olarak değişir. Üstü yoktur Görebildiklerim bu şekilde .

s.a saygı değer novanda kardeşim.öncelikle yorumnuz için çok tşlr.allah c.c razı olsun inş..koltuğa gelince her görüşe saygım vardır.evet koltuktur lakin yanlarıda vardı ama bunu bana gösteren çoban yanları nı kaldırarak koltuğun dibinden mujdesini yada diğer adıyla hediyesini almıştır.o şekilde bir duyum yada bir rivayet vardır.göremediğim için tam olarak emin değilim...çobanın anlşattığına göre çıkartığı hediye kare bir kaya üzerinde aslan figürlü işlenmiş bir taş çıkartmış bende söleyenin yalancısıyım.sadece duydum.l şeklinden ve ok şeklinden bahsetmiştiniz tam olarak anlamamkla birlikte açıklayıp bizide bilgilendirirseniz sevinirz.şahsen koltuğun yanına gittiğimde iki basamak vardı 3ncüsüde oturma yeridir.tekli sayı koltuklarda varmıdır yokmudur tam olarak bilemiyorum.ama olduğu gibi aktardım siteye.görüş ve yorumnuz için çok tşkür eder saygı ve hürmetlerimi sunarım.selametle kalınız....saygılar.....

İRON

Kullanıcı

Teyit'in için teşekkürler fakir .. Bu da yorum yazdığımız Konular'ın ezber'e - kuru - sıkı sallama - klavye defineciliği olmayıp, Bilgi + Tecrübe ve Görüş'e Dayalı, İsabet (Doğruluk) Oranının Bir Örneğidir ... Konuya gelince başka yorum yazacağımı sanmıyorum, yeterince iştah'ım kaçtı çünkü, sebebi de malum .... Yardım gerektiren durum olursa iyi niyetimden sebep, özel mesajdan yazabilirsin, zamanım uygun olduğu sürece, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım .. Teyit'in için de tekrardan teşekkürler (alkış) ....

rica ederim alfa kardeş.biz hiçbirzaman bildiklerimizi yanlış olarak başkalarına aktarmayız doğru ise doğru eğri ise eğri yanlış ise yanlış deriz.kimsenin de bundan kırlmasına gerek yokk şahsi düşüncem...keşke butun arkadaşlarda buı şekilde düşünüp kırılmassalar.rabbim hayatınızda huzur dolu yıllar geçirmenzi nasip eylesin inş..selametle kalınız...saygılar...

İRON

Kullanıcı

s.a

fakir baba ustamigönlü zengin ustam.konudaki tartışmalı yorumları düzeltmeye çalışman ve sakin yorumların için tesekkur ederım.saygılar sunarım.

ayrıca şunuda belirtmek isterim.yoruma yorum tüm forumlarda hep sıkıntı cıkarmıştır.
ahmet konu açar mehmet yorum yapar ayşe yorum yapar,ahmet derki ayşe sen dogrusun.konu tamam olur.ama mehmet yok ya ayşe ne bılıyomus asıl böyle olmalı derse,hem ayşe kırılır hemde ahmet şüpheye düşer,sonra emekleri zai olur.herkez fikrini yazar,konuya yakın yorumu konu sahibi teyid eder,o yorum üzerinden ilerlenir.

saygılar.

s.a sayın adminim siteye üye olmuşsam kendi sitemmiş gibi davranmam lazım konuya bakmışsam konu benim konuymuş gibi hassasiyet göstermem lazım.biz sadece kendi şahsi düşüncemizi sunuyoruz ortamı herkesin böle olmak zorunda değildir.yanlışa yanlış derim doğruya doğru derim sölemektende kaçınmam.yoruma yoruma yapmak haklısnız hep sıkıntı olmuştur. lakin efendimiz.(s.a.v) şöle bir hadisi vardır.biriniz ateş iken diğeride su olsun. nede güzel özetlemiş bu hadis- şerif arkadaşalrın durmunu dimi.saygılar sevgiler....;)

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

s.a sayın adminim siteye üye olmuşsam kendi sitemmiş gibi davranmam lazım konuya bakmışsam konu benim konuymuş gibi hassasiyet göstermem lazım.biz sadece kendi şahsi düşüncemizi sunuyoruz ortamı herkesin böle olmak zorunda değildir.yanlışa yanlış derim doğruya doğru derim sölemektende kaçınmam.yoruma yoruma yapmak haklısnız hep sıkıntı olmuştur. lakin efendimiz.(s.a.v) şöle bir hadisi vardır.biriniz ateş iken diğeride su olsun. nede güzel özetlemiş bu hadis- şerif arkadaşalrın durmunu dimi.saygılar sevgiler....;)

a.s

evet fakir ustam hadise katılıyorum,bu sebeple yukardaki yorumumu buna yakın görüyorum.

ahmet mehmete kızar mehmet ahmete kızarsa,ikiside ne ateş ne su oluyor degilmi ?

birinin su olması gerek,bu sebeple anlayış lazım.neyseki bir problem kalmamış yanlış anlaşılma kalmamış.

saygılar.

İRON

Kullanıcı

a.s

evet fakir ustam hadise katılıyorum,bu sebeple yukardaki yorumumu buna yakın görüyorum.

ahmet mehmete kızar mehmet ahmete kızarsa,ikiside ne ateş ne su oluyor degilmi ?

birinin su olması gerek,bu sebeple anlayış lazım.neyseki bir problem kalmamış yanlış anlaşılma kalmamış.

saygılar.

katılmamak eldemi usta saygıda sevgide hürmette bizden olsun.selametle kalınız:image123