çift merdivenli koltuk ve etrafındaki işaretler. | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

çift merdivenli koltuk ve etrafındaki işaretler.

İRON

Kullanıcı
Cevap: çift merdivenli koltuk ve etrafındaki işaretler.

birazda ben yazayım koltuğa oturduk burada kollarımızı koyma yerivar ama bunlar bile farklı burası plan ile yapılmiş dirsek açılarındaki yerlerde mezarlar var V açısı koltuğun tam arkasında bir tepe ve orada bir boğaz var önümüzde dere yada vadi olmalı kervan yoluda mevcuttur derede şelaleyi buradan görebilirsin 3 basamak var 3x10 adım mesafede sol tarafta ne var koltukta sol kol makbüldür oturduğun yerdeki işaret te harita ve bit miktar geçersiz para va para sayısı gideceğin adım mesafesini verir bölgedeki kaynak sularıda var onları dikkate al yadaarazide mezarlık var

s.a mubarek çalkayya usta mubarek kervan yolu var lakin resimlerde net olarak çekemedik.derede hemen koltuğun tam karşısnda duruyor.tepe dersen koltuğun önundeki derenin kerşısında kalmaktadır.mezar kısmında hemfikirz lakin tam olarak neresine düşer bilemyiuorum.inş burdan buyuk ustalarımızn yardmıyla mezarlarıda buluruz.usta o gördüğün üç adet merdiven değil ik adet var üçüncüsünde oturacağımız kısımdarı basamak olarak görünüyor ama değil.oturacağımız yerdir yani.harita kısmını bende düşündüm ama tam olarak bulamadım acaba alfa romeonun işaretlediği yerdemi yoksa başka yerdemi...koltuğun solunda buyuk bir arzi var dümdüz içinde herhangi bir kayalık felan bulunmuyor.planlı ve sistematik bir şekilde sakladndığı aşikardır ama bukadarda pes dedirtir doğrusu .sunduğunuz bilgi için çok tlşşlr.saygılar sevgiler...selametle kalınız...

İRON

Kullanıcı

s.a baba işaretlerin..enaz senin kadar babaa işaretler. görmüş olduğumuz koltuk ve civarındaki işaretler birbirini tamamlar mahiyettedir... koltuğun önündeki
derede olsa gerek.. küçük koltuğu görmekteyiz... küçük koltuğun karşısında i ki adet kırmızı renkte oymayı görmkteyiz..buda bize koltuğun civarında iki adat mezar olduğunu kanıtlar gibi.. fakir baba ...bu koltuğun malı o kadar basit olmasa gerk bi okadar da yüklü ve işi ağır bi okadr5t uğraş ister demem oki sen işini en iyisi resmi yollarla hallet...yoksa şahısların bilgisiyle altından kalakacağını zannetmem rabbim hakkında hayırlısını nasip etsin.. işin rasgittsin... kolay gelsin

s.a ulaş kerdeş seni mekanda yeni görüyorum ama bayada güzel vede yerinde bilgi sunmuşsun.evet doğrudr işaretler kalitelidir.vede çok planlı bir şekilde yapılarak saklanmıştır.aynen jkatılyırum sizin göörüşlerinize hemen önundeki derede küçük koltuk var ve küçük koltuğun karşısındada oymalar var.o bahsettiğiniz mezarları nasıl bulurz orası sorun işet ama inş.bulurz.baktık olmadı brakacaz başka yapacak bir şey elden bir şey gelmez yani...yorumunz için çok tşlr.

İRON

Kullanıcı

Bana mı diyorsun kardeş ??? Mesajımı bir incele ve bak bakalım, ben konu sahibinin mesajına alıntıyla cevaben yazdım, yani konu sahibini muhatap almışım, başka kimsenin ne dedidiği - ne gördüğü beni pek enterese etmezz !!! Orada emek sarfedilip, çözüm amaçlı Net - Bariz İşaret Fotoları çekilip, buraya Konu açılmış ve biz de iyi niyetimizle, görebildiğimiz kadarıyla konu sahibini yönlendirdik ve çözüm amaçlı başka fotolar istedik te bunun neresi konuya zarar vermekmiş ben onu pek anlayamadım :confused: :confused: ??? Konuya en başından tarafsız bir kişi gibi, yani Empatiksel bakarsan kim'in ne şekil de zarar verdiğini anlamak pek'te zor olmasa gerek ...

lütfen sakin olalım.unutmayalım ki biz bir insanız vede yumuşacık bir kalp taşımaktayız birbirimizi kırmaya gerek yok....sizleri sağduyuya davet ediyorumm.

İRON

Kullanıcı

;)

Yazdığın cevapla muhattap alınacak bi seviyede olmadığını belli ettin kendini bize tanıttığın için teşekkürler üstad.Konuya yeterince zarar verdik FAKİR ustam sizdende özür dilerim. Uzatmayalım,konu hakkında düşüncesi olan insanlarıda yanılmayalım.Saygılar

s.a dersimli klardeşlütfen ama lütfen bir işaret için kardeşimizi kırmyalım. herkesin görüşüne saygı duymak lazım.zaten onun alt yazsındada geçiyor bakmak görmek anlamına gelmez.bakmış olabilirsniz fakat belkide görmediniz olabilir bizimden gözümüzden baktığımız halde çok şey geçmiştir.inanırmısın bir işareti eve gittiketn sonra bir kaç gün içerisinde ancak analam verebildim.yani işaretlerin yapılış amacı okadar basit olmasa gerek.zaten burdaki yorularlarımızdanda ne kadar basit olmadıklarınız görmekteyiz.lütfen birbirnizden özür dileyerek helalleşerek tekrar hoşgörü içerisinde mekanımızdaki arkadaşşalara bilgilerimiz dahlinde birbirimize yardımcı olmaya çalaışalım ounutmayalım ki burası fani bir dünya baki almede göçüp gidecez. onun için kalp kırmya gerek yok....alfa romeodanda mameki dersimlidende bir incelik hoş görü vede mekan için en çönemliside allah c.c RIZASI İÇİN bir fedekarlık bekliyorum.kırgınlıklar gitsin yerinde kardeşlik gelsin istiyorumm.lütfen ama lütfennn.... tşlr.

İRON

Kullanıcı

bende koltuk diye görmüyorum,çünkü bana göre oturma yeri,oturmaya pek musait değil,çarpuk çurpuk bi şekildedir.
fakat oymadaki kırmızılığın boş olmadığını düşünüyorum.zaten içi kırmızı oymanın olduğu kayalara baktığımızda,bir şeyi koruyormuş gibi bir izlenimi vardır.

yorum yapan ustalar karşı görüş sunsa..bunun sebebini izah edebilse,karşı yorumu dahada değer kazanır,bunu mameki usta verdiği örneklerle çok güzel bi şekilde izah etti yanii kendisi gördüğü koltuklarla bunu kıyaslama yapınca aradaki farklılığı görebildi,ne kadarda konu sahibine ters gelse saygı duymak lazım.

zaten herkes aynı fikri söylese orada demokrasi yok demektir,karşı görüşte insanı doğru yola götürebilir.:)

ahbe amedli kardeş keşke ama keşke bu koltuğu canlı gözle görebilsen ozaman ne kadar yanıldıuğını bizzat şahid olurdun.ister inan ister inanma ama bunu bir ermeniye dahi göstwerdik.ve ermeninin bize söledğini ayne aktarıyorum...ermeninin söledikleri.burası karşı tepede iş biter o tepede dönemin en buyuk bankası vardı ve o banka savaş esnasında bir yere toparlanıp girşine en az 2 yada 3 kamyon ama taş ama toprak ama kum dökülerek onu kapatılmış.yani sizin yada bizim bunun altından kalkmamız imkansız gbi onun için devletle işbirliği yapoarak bu işi çözün yoksa boşuna uğraşırsınız...yani dmeem oki kendisi gelip o koltuğa oturdu.ve sonra tenha bri yere gidip görüşlerini bildirdi.her görüşe saygım olduğunu anlatmıştım.onun için saygı duyuyorum.yinede yorumunuz için çok tşlr...selametle kalınız..saygılar kolay gelsinn.....

NOVANDA

Kullanıcı

Şahsım adına koltuk düşüncesi doğrudur. Araştırmalarım sonucu koltukta her zaman kol koyma yerleri olacak diye bir şey yoktur .Ancak kavimler ve inanışlar gereği mezarların yönlerini ve mesafelerini anlatmada belirtmede yardımcı olur . Koltuk incelemeleri sonucu varılan bulgular ise genellikle oymalardan yada eksik olan tabir ettiğiniz gibi kol koyma yeri dediğiz taraflara doğru bakılır .Koltuk inanış gereği ruhun dinlendiği yer olarak tarif edilir. Mezara asla uzak değildir Kimi zaman üste kimi zaman sağa sola .Kimi zaman ise suya çok yakın olup aranılanı kendi içinde barındırır. Ok çizimi ise romadan buyana gelen bir sistemdir.Çoğu zaman 5 50 sayısına tekabül eder .L harfide 5 yada 50 dir . Kimi zaman suyu 1/3/5 i kimi zamanda direk mezarı verir .Mezari çin yapılan ve mezar ifadesi ve anlamı taşıyan Merdivenler ise asla çift sayı değildir. 1/3/5/7 olarak değişir. Üstü yoktur Görebildiklerim bu şekilde .

Alfa Romeo

Kullanıcı

s.a mubarek seni tebrik etmeden geçemeyecem çünkü azda olsa çokda olsa doğru bir bilgi verdin.tşlr.evet koltuğun o göbek kısmı banada sanki birşeyler saklanmış gibme geldi lakin bakma imkanımız olmadı inş bidahaki sefre gittiğimizde boşlıuk yapma imkanımız olur.koltukta bana okla işeretlediğin yönde o küçük koltuğu küçük koltuğun üzerindeki sivri üçgeni ve küçük koltuğun karşuısndaki kırmız renkteki oymaları buldum.onun içindedim doğru bilgi vermişsin.sakın kimse beni yanlış anlamasın.herkeisn fikrinie saygım var lakin bir işaret bakarken lütfen defalrca bakıp öle fikir yürütelimm..romeo kardeş inş çevre fotolarınıda ekleyecem...yorumunuz için çok tşlr.:NOT:eek: kırmız okla gösterdiğin yerde küçük koltuk ile kırmız renkteki oymalar mevcut.romeo

Teyit'in için teşekkürler fakir .. Bu da yorum yazdığımız Konular'ın ezber'e - kuru - sıkı sallama - klavye defineciliği olmayıp, Bilgi + Tecrübe ve Görüş'e Dayalı, İsabet (Doğruluk) Oranının Bir Örneğidir ... Konuya gelince başka yorum yazacağımı sanmıyorum, yeterince iştah'ım kaçtı çünkü, sebebi de malum .... Yardım gerektiren durum olursa iyi niyetimden sebep, özel mesajdan yazabilirsin, zamanım uygun olduğu sürece, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım .. Teyit'in için de tekrardan teşekkürler (alkış) ....

Son düzenleme:

ulaş

Kullanıcı

s.a ulaş kerdeş seni mekanda yeni görüyorum ama bayada güzel vede yerinde bilgi sunmuşsun.evet doğrudr işaretler kalitelidir.vede çok planlı bir şekilde yapılarak saklanmıştır.aynen jkatılyırum sizin göörüşlerinize hemen önundeki derede küçük koltuk var ve küçük koltuğun karşısındada oymalar var.o bahsettiğiniz mezarları nasıl bulurz orası sorun işet ama inş.bulurz.baktık olmadı brakacaz başka yapacak bir şey elden bir şey gelmez yani...yorumunz için çok tşlr.

rica ederim baba ey.yeterki yardımcı olalım birbirimize.elimden geldiğince bilgimizn dahilinde yardıma herzaman varım.lakin ustalarında yardım ederken bilmedikleri konuda yorum yapmamalarını tavsiye ederim.....

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

s.a

fakir baba ustamigönlü zengin ustam.konudaki tartışmalı yorumları düzeltmeye çalışman ve sakin yorumların için tesekkur ederım.saygılar sunarım.

ayrıca şunuda belirtmek isterim.yoruma yorum tüm forumlarda hep sıkıntı cıkarmıştır.
ahmet konu açar mehmet yorum yapar ayşe yorum yapar,ahmet derki ayşe sen dogrusun.konu tamam olur.ama mehmet yok ya ayşe ne bılıyomus asıl böyle olmalı derse,hem ayşe kırılır hemde ahmet şüpheye düşer,sonra emekleri zai olur.herkez fikrini yazar,konuya yakın yorumu konu sahibi teyid eder,o yorum üzerinden ilerlenir.

saygılar.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

rica ederim baba ey.yeterki yardımcı olalım birbirimize.elimden geldiğince bilgimizn dahilinde yardıma herzaman varım.lakin ustalarında yardım ederken bilmedikleri konuda yorum yapmamalarını tavsiye ederim.....

s.a

sayın ulaş,foruma hoş geldınız.henuz yenısınız daim olmanızı dilerim.lakin kimseye yorum yapmayın demek olmaz,bu konuda yanlışsınız.el elden üstündür,bilmiyor sanarsınız ama yakaladıgı bır detayla işi çorap söküğü gibi çözebilir.

herkezden ricam herkezin ricasıdır,yani birbirimize karşı herzaman saygılı sevgili olalım.başka dünya başka ahiret yok.

sevgiler.