Çubuklarla Tespit Ve Derinlik Ölçme;

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı
Cevap: çubuklarla tesbit ve derinlik ölçme;

zebun ustam,başka sistemde derinlik alanlar elbette var. mesela asi ustamız. ben bu sistemle alıyorum ve bir zemin altı oda mezarı derinliğinde ,yani 6-7 m derinlikte azami yanılma bir kaç santimi geçmiyor.
biz size sunmak amaçlı asil bir gayret gösterdik. x neon kardeşimizin aracında tesadüfi bulunan kabloyu alarak işimizi gördük. bildiğimiz ,her tür kabloyla alınır. ben telefonda kullanılan yumuşak olanı tavsiye ediyorum. kullanımı kolay oluyor.soymaya gerek yok.

Allah razı olsun ustam emek ve gayretleriniz için e bu işi ustalarından bire bir görmekte ayrı oluyo tabi ;);)
evet ustam haklısın telefon kablosu iyi olur rahatca cepte taşınır.

zümrüdüanka

Kullanıcı

Teşekkür ederim Ersan ustam.Siz değerli ustalarımızdan yeni bilgiler öğrenmek ve bilmeyen kardeşlerimizle paylaşmak için sizleri dikkatle izlemeye devam edeceğim.Şimdiden hepinize paylaşımlarınız için teşekkürler.Dün gece İKİZCELİ ustamdam da çok şeyler öğrendim.Gıyabında ona da teşekkürler...

zümrüdüanka

Kullanıcı

Kıymetli Cantar ustam ağzına sağlık.Meşhur bir söz vardır."Kör güneşi göremiyorsa,güneşin kabahati olmaz" diye.L, çubukların ABD,İngiltere ve Rusya gibi gelişmiş birçok ülkenin üniversitelerinde KÜRSÜLERİ var.Hatta Çatal ağaç dalları ile dahi eğitim ve tatbikat veriliyorken,işin sırrını çözemeyen kardeşlerimizin direkt olarak reddetmesi pek hoş değil.Tüm ustalarıma "fakir çıraktan" saygılar.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

Kıymetli Cantar ustam ağzına sağlık.Meşhur bir söz vardır."Kör güneşi göremiyorsa,güneşin kabahati olmaz" diye.L, çubukların ABD,İngiltere ve Rusya gibi gelişmiş birçok ülkenin üniversitelerinde KÜRSÜLERİ var.Hatta Çatal ağaç dalları ile dahi eğitim ve tatbikat veriliyorken,işin sırrını çözemeyen kardeşlerimizin direkt olarak reddetmesi pek hoş değil.Tüm ustalarıma "fakir çıraktan" saygılar.

muhteren kardeşim,güzel özetlemişsin.
bizim bu görüntümüz, anlatımlarımızın çok net bir teyididir. konunun başından beri bizi yakından veya gıyabımızdan ,kişiliğimizi bilen ve tanımamış olsa dahi bu konuda yeterli tecrübesi olan arkadaşlarımız ,(cantar ustamızda bunlardan biridir)bizi gerekçeleri ile destekleyerek konuya güzel bir katkı yaptılar.ayrıca daha iyi anlaşılmasını sağladılar. videoyu hazırlarken ,ASİ,XNEON ,KUKIR ANKARALI
USTALARIMA VE bu konuya katılımla tecrübelerini paylaşarak katkı yapan ustalarımıza ve üyelerimize an kalbi şükranlarımı sunuyorum.
saygı ve sevgi bizden değerli kardeşim...

ikizceli

Vip Üye

değerli arkadaşlarım,yaklaşık 5 ay gibi bir zaman içinde bu konuyu sizlere sunmaya çalıştık.
bana göre konuyu açmak amacımızda vermek istediğimizin , istenilenin seviyeye ulaştığı kanaatindeyim. işlerim nedeniyle önümüzdeki bir kaç gün içinde aranızdan ayrılmak durumum olacak. ALLAH İZİN VERİRSE döneceğiz ama ,bu konuyla ilgili zihninize takılan veya zorlanmış olduğunuz her hangi detay varsa yazarsanız ,gitmeden bu ara açıklık getirmek isterim. hayırlı günler dileklerimle ALLAH a emanet olunuz.

EKE

Kullanıcı

ustam şimdiden hayırlı yolculuklar dılerım ama donusude kısa tutarsınız ınsallah kendınızı fazla özletmeyın

zümrüdüanka

Kullanıcı

muhteren kardeşim,güzel özetlemişsin.
bizim bu görüntümüz, anlatımlarımızın çok net bir teyididir. konunun başından beri bizi yakından veya gıyabımızdan ,kişiliğimizi bilen ve tanımamış olsa dahi bu konuda yeterli tecrübesi olan arkadaşlarımız ,(cantar ustamızda bunlardan biridir)bizi gerekçeleri ile destekleyerek konuya güzel bir katkı yaptılar.ayrıca daha iyi anlaşılmasını sağladılar. videoyu hazırlarken ,ASİ,XNEON ,KUKIR ANKARALI
USTALARIMA VE bu konuya katılımla tecrübelerini paylaşarak katkı yapan ustalarımıza ve üyelerimize an kalbi şükranlarımı sunuyorum.
saygı ve sevgi bizden değerli kardeşim...[/QUO Sevgili ustam, konuyu anlamakta güçlük çeken sevgili kardeşlerimizin daha iyi kavrayabilmesi için ihtiyaç halinde bizim kadar küçük ve değersiz "L " çubuk tecrübelerimizi de aktarabiliriz.Yeter ki kardeşlerimize zerre miktarı kadar bile olsa faydamız olsun.Fakir ve aciz "çırak" kardeşinizden,tüm ustalarıma saygılar.

ibrahim181

Kullanıcı

ikizceli ustam hayırlı yolculuklar dilerim emeğine yüreğine sağlık. senden öğrenilecek çok şeyimiz var ustam

ikizceli

Vip Üye

değerli arkadaşlar ayrı ayrı teşekkür ederim. nasip olursa ,işaretli yerde işaretin verdiği anlama göre belki çok daha faydalı olacak bir kaç görsel sizlere hazırlayabilirim bu arada.hayırlısını dileyelim...

zümrüdüanka

Kullanıcı

bu gün internette dolaşırken gördüm paylaşıyorum....

bakır borunun içine kömür ve kaya tuzunu ezip koyunca
demire bakıra çeliye aliminyuma falan dönmüyor altın gümüş ve bazı içinde ne oldugunu anlayamadıgım kayaya dönüyor.her kayaya deyil.bu iksir 30 senedir bu işlerle ugraşan bir abimize ait.arazide denedim 4-5 km menzili var.
BU ANTENLİ BAKIR BORU KESİNLİKLE ALTIN GÜMÜŞ VE NE OLDUĞUNU BİLMEDİĞİM BİR KAYAYA DÖNÜYOR. BUNU ÇOK NET GÖRDÜM. HER KAYAYA DÖNMÜYOR.KOMŞUNUN EVİNE TUTUYORUM EVDE OLDUKLRINDA EVE DÖNÜYOR.EVDE YOKLARKEN EVE DÖNMÜYOR. ÇÜNKÜ BİLEZİKLERE DÖNÜYOR.İNANIN BU CİHAZ DİĞER ÇUBUKLARDAN FARKLI.NE SÖYLESEM BOŞ DENEYİN GÖRÜRSÜNÜZ.
böyle demiş.........

bir başkasıda
çubukların hangi kayaya yönlendiğini bulursan ondan bir parça al ve çubuklara dahil et o zaman gitmez.
demiş

Kömür deyince normal kömürmü pillerin içinde bulunan karbon kömürmü.Birde oranları nedir belirtebilirmisiniz.

normal kömür ve kayatuzu.pil kömürü deyil.3 ARKADAŞ AYRI AYRI TUTTUK TESPİTETTİĞİMİZ nokta HEP AYNI.noktaYI BİRBİRİMİZE SÖYLEMEDEN BULDUK

...............Sevgili CANTAR ustam,öncelikle bilgi paylaşımın için çok teşekkür ederim.Öncelikle gerçekten çekim mesafesinin 4-5 Km. olup olmadığını öğrenmek istiyorum.Bu mesafe gerçekten bu kadar mı,yoksa uzun menzili anlatmak için bir mübağla mı,yani bilinçli abartı mı? Uzağı anlatmak için.Diğer sorum "antenli bakır boru" demişsin,bunun ne olduğunu da rica edeceğim senden.Son olarak da tek kişilik "L" şeklinde bakır borudan çubuk mu bu,yoksa iki kişilik düz bakır boru mu.Şimdiden çırak'tan usta'ya teşekkürler.