Çözüldü - Daire içinde istavroz | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

KOMAGENE

Vip Üye
Buraya bi bak

verdiğin bilgiler kesinlikle doğru fakat benim resimlediğim yer kiliseye ait fakat kiliseden 100-150 metre uzak yani ustad kilisenin içinden yada kuyusundan ulaşılan mahsen değil kilisenin etrafına serpiştirilen para yada mal
ha burdan mahsen çıkarmı elbette çıkabilir neticede malı gömen biz değiliz biz sadece daha önce açılan yerleri gözlemleyerek bilgi ediniyoruz

özgürXdaglı

Vip Üye
Kilise bir ev büyüklügünde de olur on ev büyüklügünde de olur kacış kuyusu on metrede var üc metrede var üce üc mazeme odası ve yesil oda yani papazın odası ve yirmi metreye yirmi metre odası olan kilise mahsenleride var yirmi metrelik odası olan odayın kacıs tünelin kac metre ola bilecegini sen kararver ve kilise cevresinde görev yapıp ölen papazların mezarların cevredeki mesafesini en son kiliseyi ilk kuran ve ayin yapan papazın altıyüz metre cevredeki tepeyin üzerinde oldugunu sadece bes metreye bes metre oda icinde altın mazeme ve lahti oldugunu

Cubuk kullanıyorsan bak yada cevrende varsa kullanan cubuk yada makinası olan yardım iste

Ezbere konusmayı sevmem burayada bi bakıver ufak kilise olsada

özgürXdaglı

Vip Üye
Bakmak ile görmeyin arasındaki fark bu işaretledigim yer orası suyu dök nereden akacak oras8 giris noktan olacak ayrıyeten görmedigin baska isaretleride görecen yanlız suyu dök bekle sudaki yansıma yapmasın net resim olur

Kiliseler ennnn sevdigim yerler icinde ilk sıradadır kilise ile ilgili sabaha kadar anlatırım bitmez

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
verdiğin bilgiler kesinlikle doğru fakat benim resimlediğim yer kiliseye ait fakat kiliseden 100-150 metre uzak yani ustad kilisenin içinden yada kuyusundan ulaşılan mahsen değil kilisenin etrafına serpiştirilen para yada mal
ha burdan mahsen çıkarmı elbette çıkabilir neticede malı gömen biz değiliz biz sadece daha önce açılan yerleri gözlemleyerek bilgi ediniyoruz
Hiç bir medeniyet dini sembolleri alet ederek gömü yapmaz. Mesela bir müslüman asla caminin etrafına para dökeyim serpeyim de yaradan istedikçe ordan alsın. Benim adağıma kurbanıma saysın demez. İslam dışı tüm dinlerde böyledir. Bilgide malzeme de iç ve için iç kısmında yani mahsende toplanır. Bir kilisenin etrafında dağınık para malzeme varsa ya katır öküz ile çift süren şafak vakti tarla sürmekten çıkan malı görmemiştir dağılmıştır ya kepçe girmiştir ya dönem soygununda kaçarken düşürmüştür yada günümüz amatör definecileri sebep olmuştur. Kiliseyi o yerle kıyaslamaya gelince kilise bölgenin halkına göre kapasite gerektirir. 100 kişilik bir köy türü şehir için kimse 1.000 kişilik kilise yapmaz. Kiliseler ; Aile,Pastoral,Toplu Ayin(Kutlama,Anma) ve Üst Düzey(Manastır) kiliseleri olarak dörde ayrılır. Aslı şu şekildedir.

Kilise Türüİnsan Kapasitesi
Aile Kilisesi50-200 Kişi
Pastoral Kilise200-400 Kişi
Toplu Ayin Kilisesi400-800 Kişi
Üst Düzey Kilise800-1200 Kişi

KOMAGENE

Vip Üye
Hiç bir medeniyet dini sembolleri alet ederek gömü yapmaz. Mesela bir müslüman asla caminin etrafına para dökeyim serpeyim de yaradan istedikçe ordan alsın. Benim adağıma kurbanıma saysın demez. İslam dışı tüm dinlerde böyledir. Bilgide malzeme de iç ve için iç kısmında yani mahsende toplanır. Bir kilisenin etrafında dağınık para malzeme varsa ya katır öküz ile çift süren şafak vakti tarla sürmekten çıkan malı görmemiştir dağılmıştır ya kepçe girmiştir ya dönem soygununda kaçarken düşürmüştür yada günümüz amatör definecileri sebep olmuştur. Kiliseyi o yerle kıyaslamaya gelince kilise bölgenin halkına göre kapasite gerektirir. 100 kişilik bir köy türü şehir için kimse 1.000 kişilik kilise yapmaz. Kiliseler ; Aile,Pastoral,Toplu Ayin(Kutlama,Anma) ve Üst Düzey(Manastır) kiliseleri olarak dörde ayrılır. Aslı şu şekildedir.

Kilise Türüİnsan Kapasitesi
Aile Kilisesi50-200 Kişi
Pastoral Kilise200-400 Kişi
Toplu Ayin Kilisesi400-800 Kişi
Üst Düzey Kilise800-1200 Kişi
hiç bir müslüman cami adına halktan vergi almaz
hiç bir cami imamının sayısız mülkü olmaz cami imamları faizle cami adına para vermez müslümanlar sadece kefenle gömülür
cami imamları toplanan vergilerin bir kısmını merkeze gönderip bir kısmını iç etmez
cami imamlar cami altındaki mahsenlere ve cami çevresine gömülmez cami imamların cami ile evi arasında gizli geçidi yoktur keramete ihtiyaç duymamışlardır keramet elindeki kitabıdır
Not:bu sitede uslup sorunu var gibi hissettim öncelikle belirteyim bildiğim konularda elimdeki fotograflarla hem siteyi daha canlı saygı çerçevesinde tartışma ortamı oluşturarak fayda sağlamaya çalışıyorum çözülmüş bizzat gördüğüm konulara yazar bilmediklerimi es gecerim
umarım bu konuya yazılan bazı yorumları ben yanlış anlamışımdır

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
hiç bir müslüman cami adına halktan vergi almaz
hiç bir cami imamının sayısız mülkü olmaz cami imamları faizle cami adına para vermez müslümanlar sadece kefenle gömülür
cami imamları toplanan vergilerin bir kısmını merkeze gönderip bir kısmını iç etmez
cami imamlar cami altındaki mahsenlere ve cami çevresine gömülmez cami imamların cami ile evi arasında gizli geçidi yoktur keramete ihtiyaç duymamışlardır keramet elindeki kitabıdır
Not:bu sitede uslup sorunu var gibi hissettim öncelikle belirteyim bildiğim konularda elimdeki fotograflarla hem siteyi daha canlı saygı çerçevesinde tartışma ortamı oluşturarak fayda sağlamaya çalışıyorum çözülmüş bizzat gördüğüm konulara yazar bilmediklerimi es gecerim
umarım bu konuya yazılan bazı yorumları ben yanlış anlamışımdır
Ben konuyla alakalı konuştuğumuzu sanıyordum ama konu kesinlikle senin not düştüğün kısım da asılı kalmış. Uslup derken kimse sana uslubunu bozmadı haddini aşan da olmadı. Gördüğüm kadarıyla herkes nacizane fikrini dile getiriyor. Sen benim sana anlattığımı dinle siyasetle bile bağdaştırdıysan benim sana diyecek pek fazla bilgim de sözüm de yok. Açtığın yer bizzat başında kendi ellerinle de açmış olsan alakasız bir teknik ve benzetme yürütüyorsun. Ne demek cami adına para yardım toplanmaz ne demek cami imamı camiye gömülmez. Sen hiç içinde mezarlığı olmayan eski bir cami gördün mü? Yada camiye yardım edilmeyen bir yer. Biz buna sadaka diyoruz hıristiyanlar adak der. Malını adamak canını adamak. Bir sonraki konu ben nice camiler gördüm mimar sinan da dahil olmak üzere caminin altı medreseye giden bir mahsen. Yani sen verdiğim cevabı niye ters algılarınla okuyorsun ki. Bana tek bir din söyle kilisenin etrafına para saçma serpme geleneği olsun. Söyleyemezsiniz çünkü evrende böyle bir din yok. Ne 12 dinin birleştiği ilk tapınak mabed olan petra tapınağın da ne firavunda nede romada. Bu sistematik bir hatadır ve hatalar hiçbirşeyi çözmez. Şunu samimiyetimle söylüyorum eğer siz benim yazdıklarımı uslubsuzluk olarak gördüyseniz söyleyin ben hemen adminlere kendi mesajımı rapor edip sildireyim. Bu yaklaşımı size de yakıştıramadım.

TRUVA

Admin
Kardeş burada bir aile putu var. böyle aile putları kayaya dik oyularak yada toprak altına yapılan oda şeklindeki mezarlardır. hemen yakınındadır. daire içine aldığın yer yada kayanın mucurlu tarafındadır. ayrıntılara bir bakayım müsait olunca.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...