Çözüldü - Daire içinde istavroz | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

KOMAGENE

Vip Üye
Ben konuyla alakalı konuştuğumuzu sanıyordum ama konu kesinlikle senin not düştüğün kısım da asılı kalmış. Uslup derken kimse sana uslubunu bozmadı haddini aşan da olmadı. Gördüğüm kadarıyla herkes nacizane fikrini dile getiriyor. Sen benim sana anlattığımı dinle siyasetle bile bağdaştırdıysan benim sana diyecek pek fazla bilgim de sözüm de yok. Açtığın yer bizzat başında kendi ellerinle de açmış olsan alakasız bir teknik ve benzetme yürütüyorsun. Ne demek cami adına para yardım toplanmaz ne demek cami imamı camiye gömülmez. Sen hiç içinde mezarlığı olmayan eski bir cami gördün mü? Yada camiye yardım edilmeyen bir yer. Biz buna sadaka diyoruz hıristiyanlar adak der. Malını adamak canını adamak. Bir sonraki konu ben nice camiler gördüm mimar sinan da dahil olmak üzere caminin altı medreseye giden bir mahsen. Yani sen verdiğim cevabı niye ters algılarınla okuyorsun ki. Bana tek bir din söyle kilisenin etrafına para saçma serpme geleneği olsun. Söyleyemezsiniz çünkü evrende böyle bir din yok. Ne 12 dinin birleştiği ilk tapınak mabed olan petra tapınağın da ne firavunda nede romada. Bu sistematik bir hatadır ve hatalar hiçbirşeyi çözmez. Şunu samimiyetimle söylüyorum eğer siz benim yazdıklarımı uslubsuzluk olarak gördüyseniz söyleyin ben hemen adminlere kendi mesajımı rapor edip sildireyim. Bu yaklaşımı size de yakıştıramadım.
kardeş bilmediğin konu hakkında hala yazmaya devam ediyorsun ve yazdıkların verdiğim işaretin çözümü ile alakalı değil
kilise hakkında özgürXdaglı 'dan yardım alabilirsin
işaretin çözümü konusundada belliki birşey bilmiyorsun onuda TRUVA ,BulursamKader25,TimuR964 üyelerden öğrenebilirsin
işaret bildiğim bir işaret ve çözümünü biliyorum tıpkı yukarda yazan arkadaşlar gibi

TRUVA

Admin
Şüphelendiğin nokta işaretin hangi yönünde okla gösterirmisin işaretin üzerinde. birde kapak gibi olan yerin capı ne kadar

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
selamunaleykum,

@ADIYAMAN dostum @Roni usta senin kızman gerekecek bir yorumda bulunmamış. aksine yardım niteliğinde kendi tecrübesini paylaşmış. hani biz ne dıyorduk, herkes herkesin yorumuna saygı duyar, kimin yorumu bzi hedefe götürüyorsa bizim işime o gelir. roni usta senin zıttına bir yorum yazıyorsa onu es geçersin olur biter.

tartışma oluşturacak bir uslup kullandığını görmedim.

TRUVA

Admin
Kardeş söylediğin yerin mezar girişidir. kapak gibi görünen yerin kalınlığı 50 cm vardır. Kapakla birlikte toplam 3 metre gibi bir derinlik vardır. kaya oyularak yapılmıştır. aşağıda göreceğin manzarayı şekil ile çizmeye çalıştım.boşluk tespiti yaparak teyit edebilirsin.

Ekli dosyalar

• 2069 (1).JPG
    2069 (1).JPG
    540.5 KB · Görüntüleme: 20

KOMAGENE

Vip Üye
selamunaleykum,

@ADIYAMAN dostum @Roni usta senin kızman gerekecek bir yorumda bulunmamış. aksine yardım niteliğinde kendi tecrübesini paylaşmış. hani biz ne dıyorduk, herkes herkesin yorumuna saygı duyar, kimin yorumu bzi hedefe götürüyorsa bizim işime o gelir. roni usta senin zıttına bir yorum yazıyorsa onu es geçersin olur biter.

tartışma oluşturacak bir uslup kullandığını görmedim.
kardeş konuyu silip üyeliğimi iptal edermisin

A21MEDLi

Admin
ustalarım bir konu için biribirimizi kırmanın bi anlamı yok,
her şeyi en iyi bilen Allah c.c. dur.
burda hepimizin işaretlere farklı farklı pencerelerden bakıyoruz.farklı farklı anlamlara verebiliriz hepimiz aynı düşüncede olsak konu açmamızın bi anlamıda olmazdı.ben çevap yazarm ve bu doğrudur herkes kabul etsin... olurmu böyle.bizi biz yapan farklılığımızdır...
bunda darılmaca gücenmece olmamalı,
ben Bozkurt usta gibi düşünüyorum,yapılan yorumların hangisi kafama yatarsa onu seçerim.beğenmediğim yorumlarada gücenmem,mevzumuz bu olmalı...
ustam bence şu silin vs.sözünüzü bi kez daha düşünün bence..

bende istavrozla birlikte her şeyiyle insana benzetilmiş.resmi paylaşayım.benim bakış açımda budur. ne dek biribirimizden küsekmi yanii.. : ;)

1.JPG

2066.JPG

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
ustalarım bir konu için biribirimizi kırmanın bi anlamı yok,
her şeyi en iyi bilen Allah c.c. dur.
burda hepimizin işaretlere farklı farklı pencerelerden bakıyoruz.farklı farklı anlamlara verebiliriz hepimiz aynı düşüncede olsak konu açmamızın bi anlamıda olmazdı.ben çevap yazarm ve bu doğrudur herkes kabul etsin... olurmu böyle.bizi biz yapan farklılığımızdır...
bunda darılmaca gücenmece olmamalı,
ben Bozkurt usta gibi düşünüyorum,yapılan yorumların hangisi kafama yatarsa onu seçerim.beğenmediğim yorumlarada gücenmem,mevzumuz bu olmalı...
ustam bence şu silin vs.sözünüzü bi kez daha düşünün bence..

bende istavrozla birlikte her şeyiyle insana benzetilmiş.resmi paylaşayım.benim bakış açımda budur. ne dek biribirimizden küsekmi yanii.. : ;)

Ekli dosyayı görüntüle 8109

Ekli dosyayı görüntüle 8110
Amedli ustam maşallah ne göz var sende. Benim cinin kaçırdığı küp videosundaki yorumuma benziyor ama senin yorum gerçekten güzel olmuş. Dikkatle bakınca dediğin gibi görünüyor. Bu işte benim en çok zorlandığım şey sizlerin hemen farkettiği ama benim sizlerin yazmasından sonra farkettiğim şekiller. Zaten kararımı verdim, gördüğüm kayaları Kader ustamın da yaklaşık dediği üzere süs için yapılan heykeller gibi mükemmel olmadıkça bir şeye benzetmeyeceğim. :)

A21MEDLi

Admin
ustam işaret ilk yapıldığı gibi pürüzsüz bi şekilde kalamaz.bu dediğinin imkanı yok,
zaman içinde karın-yağmurun-rüzgarın etkisi altında kalmış herhangi en güzel kabartma işarettte olsa,zaman içinde yıpranır..deforme olur...

bu ıstavrozu yapan insanın elinde böyle hazır kaya var ne etsin,
kilometrelerce ötedeki başka bi bölge kayasını getirip,insanların gözüne soka soka bu kaya bu yöreye ait değil,desinler
diye alenimi yapsın.. 🙃

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...