Dede Çeşmesi | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Dede Çeşmesi

NOVANDA

Kullanıcı
Değerli kardeşim tam olarak ölçü veremediğin için ben açıklayıcı yazayım yalağa sırt verince yönün kuzey ise erik çeşmeye 22/10/33 adımda olmalı Lütfen ölçümü ve yönü çok iyi yapın . yön konusunda sıkıntı var gibi geldi su içeken kuzey doğuya bakarken sağın nasıl kuzey oldu Bu arada bu sitede amma malatyalı hemşerim varmış. Hepsine selam olsun............
ölçümü suyun çıktığı yerden yapın çeşmenin boğazından yalaktan değil

Son düzenleme:

wolf_52

Kullanıcı
çeşmeye sırtını verdiğinde erik ağacınımı görüyorsun eriğe bakarken yönün kuzeymi güneymi ve ara mesafesi ne kadardırçeşmeden su içerken baktığın yön kuzeymi
konu sahbi kardeşim novana ustam çok alakalı yerden sormuş .. eriğin ekşi olduğnuda ben söyleyim barii:)))gerisini ustam tamamlarr...saygılarr...

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
konu sahbi kardeşim novana ustam çok alakalı yerden sormuş .. eriğin ekşi olduğnuda ben söyleyim barii:)))gerisini ustam tamamlarr...saygılarr...

novanda ve wolf_52 ustalar çok güzel yazmışlar. seni hiç oyalamadan aradığın paranın yönünü son noktasını ve derinliğini de ben yazıvereyim bari. çok istedim ama faydalı olamadım ertuğ dede. en azından sana böyle bir faydam olsun. oradaki para hala duruyorsa, ölmeden bir kısmet al :D

senin paran eriğin kuzey batı veya batı aralığında. ağaçtan tam birbuçuk adım mesafede derinliği de takribi 45 cm de. üzerinde de bir sal taş olması muhtemeldir. çizime gerek yok, sanırım net anlaşıldı?

ertug

Kullanıcı
harbici kardeşim güzel düşüncelerini açıkladığın allah razı olsun cümlemize allah nasipler versin sağlıcakla kal

sondurak

Kullanıcı

,,Yer ,,10,,Numara Yorumlar Süper.!! Akıllı Sistemle Mutlu Sona Ulaşmak Daha Mantıklı Olur.!! Bereketli Olması Temennisiyle..!!

wolf_52

Kullanıcı
harbici kardeşim güzel düşüncelerini açıkladığın allah razı olsun cümlemize allah nasipler versin sağlıcakla kal

dede uyuma yaz geldi. hadi bakalım talime :D ne yaptın ne ettin hiçbişey yazmıyorsun. net yazdım. inceleyebildin mi?
ustam adam vedalaşmış senlee... bri dahki yazısını artık karahipler adsından mı atar yoksa hawaidenmi bilnmezz... anladın sen onu...(keyif)(dikkat):D