Define İşaretinin Fotoğraflanması Nasıl Olmalı.? | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

A21MEDLi

Admin

Abidinyılmaz

Kullanıcı
Ustam konuyu çok iyi anlattın. Lakin acık arazide bu söyledikleriniz sizler için önemli ip uçlarını gösterir. Benim sizden orman içi, bazen 1 metre ilerisi çıplak gözle bile göremediğimiz yerler için fotoğraflama nasıl olmalı. Benim kanaatimce böyle yerler daha önce keşif edilmemiş değerli yerler arasında olmakla birlikte konu paylaşacak arkadaşlar içinde ön bilği olur.

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Ustam konuyu çok iyi anlattın. Lakin acık arazide bu söyledikleriniz sizler için önemli ip uçlarını gösterir. Benim sizden orman içi, bazen 1 metre ilerisi çıplak gözle bile göremediğimiz yerler için fotoğraflama nasıl olmalı. Benim kanaatimce böyle yerler daha önce keşif edilmemiş değerli yerler arasında olmakla birlikte konu paylaşacak arkadaşlar içinde ön bilği olur.
Öncelikle çevrenin elverdiği kadar geriden geniş açılı bir resim olmalı. Karşıdan ve taş-kaya neyse üzerine makina konularak etraf fotoğraflanabilir. Eğer yapı değil işaretse ölçüleri, ya ölçülerek yazılmalı ya da kıyaslama açısından yanına bir cisim konulmalı (çakmak gibi) Çevre resimleri alınamıyorsa en azından bir kroki çizilerek yönleride belirterek resme dönüştürülmeli. Gölge düşmemesi için mümkünse güneşin dik geldiği zamanda (yazın erken saatler daha uygundur) fotoğraflanabilir.

A21MEDLi

Admin
bu resim şu bulunduğu arazinin çok güzel ve ustaca yapılmış yaklaşık 1000/1 ölçekli haritasıdır..
Öncelikle,Resmi çeken arkadaş çok güzel poz yakalamış.
Bu söylediğimi pc başına geçince Dahada anlamlandırıp ispatlayacağım,telefondan isaretleyemiyorum..
adamlar işareti araziyi nede güzel benzetmisler..

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Yeni arkadaşların faydalanması için güncelleme amacıyla cevap yazılmıştır.