Define Mekanı Sayesinde. | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Define Mekanı Sayesinde.

TEVFiK

Vip Üye
TEVFİK ABİM o güzellik Sizlerden dir siz güzel olunca bende öyle gözükdüm aslında sizler gelmeden aklımda idi cami önünde selfi almak ancak siz gelince unuttum ne hikmetse. Birdaha buluşmada güzel resimler koyarız Abilerimizi kiskandırırız belki onlarda bize eklenir. Gittikçe çember büyür ve büyütükce güzelleşir.
S.a. İnşallah Sayın Ustam İnşallah.
zaten gülemezdim dişlerim yoktu gülemiyecektim (ağla) ama sizin O güler yüzünüzün yanında benim yüzümde somurtgan'mış gibi gözüken yüzüm olarak kalacaktı ve benim böyle duruşum ise O güzel foroğrafa gölge dibi düşecekti :( ama buda Allah'tan ki ikimizde unuttuk İnşallah dişlerim olduğunda birimiz güneş birimiz ay gibi parlak yüzlerimizle çıktıkmı fotoğrafı yakmış oluruz. :D Dimi.? Saygılarımla.

MAVRAN

Super Moderatör

TRVFİK ABİ Bunu eklemen çok güzel oldu ben resimler çekmiştim ancak yükleme imkanım olmadı bu daha güzel görmeme rağmen tekrar büyük bir ilgi ile izledim. Gidebilenlerin bizzat görmesin, Gidemeyenlerin bu videoyu izlemesini tavsiye ederim. Aslında Manisa tarihi olgu itibarı olarak çok zengin.

TEVFiK

Vip Üye

TRVFİK ABİ Bunu eklemen çok güzel oldu ben resimler çekmiştim ancak yükleme imkanım olmadı bu daha güzel görmeme rağmen tekrar büyük bir ilgi ile izledim. Gidebilenlerin bizzat görmesin, Gidemeyenlerin bu videoyu izlemesini tavsiye ederim. Aslında Manisa tarihi olgu itibarı olarak çok zengin.
S.a. Evet sayın ustam bende daha şimdi gördüm :confused: bu büyük ağaçta bişicikler varmıdır aceba dibine kadar gittimde göremedim burada gördüm :D (maşallah)her yerinde Tarih fışkırıyor.İnaşallah dahada güzel yerleri beraberce dolaşır görürüz.

TEVFiK

Vip Üye
Niobe, babası Tantalos ve kardeşi Pelpos gibi, Anadolu'ya özgü bir efsanedir.
Yarı-tanrı Tantalos'un kızı Niobe, Magnesia (Manisa)'nın Sipylos Dağı yöresinde doğmuş, tanrıça Hera (kimi kaynaklarda Leto olarak geçer.) ile birlikte çocuklukları bu yörede geçmiştir. Daha sonra Niobe, Thebai kralı Amphion ile evlenir ve yedisi kız, yedisi erkek on dört (kimi kaynaklara göre altısı kız altısı erkek on iki) çocuğu olur. Çocukluk arkadaşı ve Zeus'un eşi Hera'nın ise Apollon ve Artemis olmak üzere iki çocuğu vardır.
Zamanla Niobe, tanrıça Hera'yı küçümser ve Thebai halkına, kendisine tapmalarını buyurur. Hera'nın sadece iki çocuğunun olduğunu söyleyerek kendisini Hera'dan üstün görür. Tanrıça Hera, o sırada menderes Irmağının kıyısında dinlenirken, bir rüzgâr, Niobe'nin bu sözlerini kulağına fısıldar.
Her fırsatta çocuklarının sayısı ile gururlanan Niobe, topu topu iki çocuğu olduğunu söyleyerek küçümsediği Hera'yı öfkelendirir. Hera, çocuklarından; Niobe'yi cezalandırmalarını ister. Apollon ve Artemis de, oklarıyla Niobe'nin bütün çocuklarını öldürür. Niobe, çocuklarının cesetleri başında günlerce ağlar. Sonunda Tanrı Zeus, Niobe'nin haline acır ve ıstırabına son vermek için, onu ağladığı yerde taş haline getirir.
Spil (Sipylos) yamacındaki kadın başı şeklindeki bu kayanın, göz çukurunu andıran girintilerinden sızan -daha doğrusu, yakın zamanda kuruduğu için artık sızmayan- su, Niobe'nin gözyaşları olarak yorumlanır. Halk, buraya "Ağlayan Kaya", "Niobe kayası" der. Yakından bakıldığında, sıradan doğal bir kaya oluşumu; batı yönünde biraz uzaklaşılarak bakıldığında ise kadın başı şeklinde görünen bu kaya, hâlâ çok ziyâret edilen bir yerdir. Manisa'nın sarı üzümlerinin ilk olarak Niobe'nin gözyaşlarıyla sulanan bağlarda yetiştiği söylenir.
Birkaç kilometre ötede, Sipylos Dağı'nın yamaçlarında, çaliliklar arasında bir başka kaya daha vardır. Ana Tanrıça Kybele'nin

SEYFO28

Kullanıcı
üstadlar bu aralar ulu camii etrafında fazla dolaşmayın riskli olabilir.:D

MAVRAN

Super Moderatör
üstadlar bu aralar ulu camii etrafında fazla dolaşmayın riskli olabilir.:D

Aslında bayağı bir dolandım hiç bir tehditle karşılaşmadım hatta kültür varlıklarını korumadan bir arkadaş Tevfik Abimi beklerken Cami ve manisa nin tarihi oluşumu hakkında bilgide verdi. Ancak amaç her zaman birşeyler bulmak değil bazen tarihi eserleri görmek dokunmak ve hissetmek olunca inanin hiçbir endişe edecek birşey olmuyor.
Kısacası Ulu Camide maksadınız ziyaretise inanin Allah önünüze birde rehber çıkarıyor, bizzat yaşadım TEVFİK ABİMİ beklerken.

TEVFiK

Vip Üye
Aslında bayağı bir dolandım hiç bir tehditle karşılaşmadım hatta kültür varlıklarını korumadan bir arkadaş Tevfik Abimi beklerken Cami ve manisa nin tarihi oluşumu hakkında bilgide verdi. Ancak amaç her zaman birşeyler bulmak değil bazen tarihi eserleri görmek dokunmak ve hissetmek olunca inanin hiçbir endişe edecek birşey olmuyor.
Kısacası Ulu Camide maksadınız ziyaretise inanin Allah önünüze birde rehber çıkarıyor, bizzat yaşadım TEVFİK ABİMİ beklerken.
Evet sayın Ustam Bir İnsan, bir kişinin niyeti Kendi gibi Tertemiz olursa İşleride bir O' kadar'da iyi ve güzel,ile akın gider.Niyetler Önemli ama bizimde Niyetlerimiz Saf ve Temiz oluncada bir o' kadarda güzel gider.Allah'ım Böyle güzelliklerin devamını Nasip etsin.İnşallah.

MAVRAN

Super Moderatör
Zaman Manisadan ayrılma vakti. İnsanları kadar güzel şehir. Nasip bir daha gelmek görmeye....