Deve gibi kaya ? | Sayfa 8 | Define işaretleri ve anlamları

Deve gibi kaya ?

AhdeVefa

Kullanıcı
İnş’ALLAH faidemiz dokunur. Bu alanda alıç dut ceviz çınar incir ve selvi ağaçları olup olmadığına kesilip kesilmediğine dikkat ediniz. Bazen ueri keşfedip fakat bulamayanlar ana simge işaretlerden biri olan ağacı yakarak veya keserek bilinçli şekilde yok ederler. Siz bu konuda özen gösterin. Kayalarda zift işlemi olup olmadığına bakarak ilerleyin
İnşallah ustam,söylediğin şekilde inceleme yaparım.Kayalarda ziftleme işlemini buralarda göremedim lakin,diğer halka işaretinin olduğu konumuz vardı @TRUVA ustamın yönlendirdiği ve senin de teyit ettiğin zirve.O zirvedeki kayalar siyaha boyanmış gibiydi.Ben ateş ile is yapmış olabilir diye düşünmüştüm. Zirvedeki örnek resmi ekliyorum ustam.Orayı da detaylı inceleme sonucunda ilgili konuya atacağım.Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 2.jpg
    2.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 16

AhdeVefa

Kullanıcı
Kardeş resimler üzerinde ifade ettiğim tünel ve giriş dediğim noktalardan ana hedef olan kısma bağlantılarını kontrol et. Resimler üzerinde hedefe olan tutarlılık nedir. Sanırım bütün çizimlerde hedef dediğim alana gideceksin. Etrafta mezarlarda var. alanı simgeleyen kayalarda var. asıl merkeze gitmen gereken iki giriş var. Giriş ve tünel çizgilerini teyit et. hedefe götürecektir. Biraz zor bir alan.İnşallah başarırsın.
Kalemine sağlık ustam,bizim de en çok dikkatimizi çeken yer bu yerdi.Taşlar özenle üst üste konulmuş ve arkası yığma gibi çalı ve ağaçtan net görüntü alamamıştım.Zorluktan kasıt bulma konusunda mı yoksa tuzaklar falan mı ustam.Rabbim nasip ederse çizdiğin alanı inceler detaylı bilgileri yazarım Allah razı olsun.

AhdeVefa

Kullanıcı
Ekli dosyayı görüntüle 23433

Bu kayanın etrafını çubukla dolaşın.
Tünel var mı bakın.
Tunel yoksa, çubuklar dönüş esnasında hep kayalığın altını gösterirse oda kayaların altında.
Çubuk devamlı olarak açıp açıp kapatırsa, stabil durmazsa içindeki malzemedendir.
Yine buraya yoğunlaşılacak.
Tunel yoksa, oda da kayalığın altında değilse;
Kayalarda, fotoğrafa göre sol tarafa Yön vermiş. Soluna 72 adıma kadar yoğunlaşılacak.
Oda büyüklüğündeki bir düzlük aradığınız odanın yeri olabilir.
Düzlük üzerinde hiçbir iz ve emare olmaması gerekir.
Kolay Gelsin.
Truva ustam da aynı yeri gösterdi ustam.Allah nasip ederse sizlerin sayesinde hedefe ulaşırız .Notlarımı aldım .Yazdıklarını harfiyen uygulayacağım Allah razı olsun hepinizden.Görelim mevlam neyler,neylerse güzel eyler vessalam.

TRUVA

Admin
Kalemine sağlık ustam,bizim de en çok dikkatimizi çeken yer bu yerdi.Taşlar özenle üst üste konulmuş ve arkası yığma gibi çalı ve ağaçtan net görüntü alamamıştım.Zorluktan kasıt bulma konusunda mı yoksa tuzaklar falan mı ustam.Rabbim nasip ederse çizdiğin alanı inceler detaylı bilgileri yazarım Allah razı olsun.
Kardeş sana iki nokta giriş olarak ifade ettım.En son çizdiğim resimde ortada merkez yani odanın olacağı noktayı işaretledim. Oda üstü düzlük buyuk ihtimal. Düzlüğün altında oda. Soldaki dikili kayanın sol arkasından giriş. Burası el ile açılması zordur ve tuzaklidir .Sağda kalan giriş noktasının çizdiğim resimde ön yüzde görünen koltuk gibi olan kayanın üzerindeki kanal şerit arkadaki girişten sola doğru giden tünelin yönünü vermiş. Arkadaki girişi aslında çıkış olarakta düşünebilirsin. Burası el ile zorda olsa diğerine göre kolaydır ve tuzak ihtimali az. Eğer çizdiğim iki giriş noktasından merkeze tünel ve odayı teyit edersen sağdaki koltuk gibi olan yerin arkasındaki giriş daha kolay olacak.6_7 m derine inmek zorunda kalabilirsin tünele girmek icin. Diğer taraf biraz daha derin olabilir. Merdivenli bir giriş ve çıkış ihtimali yüksektir tünel kapısına ulaşmak icin .Birde bu resimde yuvarlak içine aldığım noktanın içini yakından incele .Kayanın burnu on taraftan gelen tuneli işaret etmiş zaten

Ekli dosyalar

• 20230531_235903.jpg
    20230531_235903.jpg
    3.3 MB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:

AhdeVefa

Kullanıcı
Kardeş sana iki nokta giriş olarak ifade ettım.En son çizdiğim resimde ortada merkez yani odanın olacağı noktayı işaretledim. Oda üstü düzlük buyuk ihtimal. Düzlüğün altında oda. Soldaki dikili kayanın sol arkasından giriş. Burası el ile açılması zordur ve tuzaklidir .Sağda kalan giriş noktasının çizdiğim resimde ön yüzde görünen koltuk gibi olan kayanın üzerindeki kanal şerit arkadaki girişten sola doğru giden tünelin yönünü vermiş. Arkadaki girişi aslında çıkış olarakta düşünebilirsin. Burası el ile zorda olsa diğerine göre kolaydır ve tuzak ihtimali az. Eğer çizdiğim iki giriş noktasından merkeze tünel ve odayı teyit edersen sağdaki koltuk gibi olan yerin arkasındaki giriş daha kolay olacak.6_7 m derine inmek zorunda kalabilirsin tünele girmek icin. Diğer taraf biraz daha derin olabilir. Merdivenli bir giriş ve çıkış ihtimali yüksektir tünel kapısına ulaşmak icin .Birde bu resimde yuvarlak içine aldığım noktanın içini yakından incele .Kayanın burnu on taraftan gelen tuneli işaret etmiş zaten
Girmesi bulmasından zor 😊 , 6.7 m merdivenli ise inilir çıkılır diye tahmin ediyorum. tuzak olayı düşündürücü Bi o kadar da heyecan verici. Kuş kayadan buraya nokta atışı yaptın ya helalin var ustam, Bu alanı kader ustamın ve senin bahsettiğin şekilde inceleyip çalışmaları paylaşırım ustam. Rabbim gönlüne göre versin inşallah.

TRUVA

Admin
Girmesi bulmasından zor 😊 , 6.7 m merdivenli ise inilir çıkılır diye tahmin ediyorum. tuzak olayı düşündürücü Bi o kadar da heyecan verici. Kuş kayadan buraya nokta atışı yaptın ya helalin var ustam, Bu alanı kader ustamın ve senin bahsettiğin şekilde inceleyip çalışmaları paylaşırım ustam. Rabbim gönlüne göre versin inşallah.
Hedefine ulaatirabilirsek ne mutlu bize . Allah gönlüne göre nasip eder inşallah.

KANAS_USTA

Admin
Kardeş,
Muhtelif noktalar,
11 adım batı(şifaen bak)
Mağaranın 4 adım önü,
yolun güneyinde bir kaya mezarı
badem ağacının doğusu,
derenin karşı tarafı güneybatıda kartal,
kapı girişi güneydoğuda akabinde tek odalı mezar kuzeybatıda,
molozun içi(en küçük yığında)
Zirveye ulaşmadan önce su kuyusu
kayaya örülmüş kapı,
güney yamacında kurbağa
sarmaşığın altı,
öküzün kuzeybatısı,
iki küçük sahte mezar....vs

Bunlar arasından alacağını al.

TRUVA

Admin
Kardeş,
Muhtelif noktalar,
11 adım batı(şifaen bak)
Mağaranın 4 adım önü,
badem ağacının doğusu,
kayaya örülmüş kapı,
güney yamacında kurbağa
sarmaşığın altı,
öküzün kuzeybatısı,

Ifade ettiğim alanlarda çevreye göre farklı ağaçlar var gördüğüm kadarı ile sarmaşık. Badem .cinar gibi.

AhdeVefa

Kullanıcı
Kardeş,
Muhtelif noktalar,
11 adım batı(şifaen bak)
Mağaranın 4 adım önü,
badem ağacının doğusu,
kayaya örülmüş kapı,
güney yamacında kurbağa
sarmaşığın altı,
öküzün kuzeybatısı,

Ustam öyle bir yazmışsın ki maşallah uykum kaçtı valla🤭Affına sığınarak fotolarla gösterebilme imkanın varmıdır. Bu bahsettiklerin kuşun etrafı ve aşağısı için mi yoksa sadece kuşun olduğu bölgemidir.